Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki samochód kupić od 30000 do 40000 tys. złotych

kolos20 01 Wrz 2016 07:01 4044 37
  • #1 01 Wrz 2016 07:01
    kolos20
    Poziom 9  

Witam
    Chciałbym kupić samochód małolitrażowy najlepiej VW , Opel lub Toyotę. Co polecacie disel czy benzynę ,nowy czy używażany. Podkreślę że auto będzie pokonywało max 8000 tys rocznie.

0 29
  • #2 01 Wrz 2016 07:27
    leonov
    Poziom 40  

Podaj więcej danych, ile drzwi ? co znaczy małolitrażowy ? do jakiej pojemności ? jazda w mieście czy trasy ?
    Przy takim przebiegu to raczej benzyna.

0
  • #3 01 Wrz 2016 07:31
    ShakeAll
    Poziom 19  

Małolitrażowy w sensie z silnikiem o małej pojemności, czy mały gabarytowo ?
    Nie wspominasz nic o LPG, jeśli szukasz małego samochodu to raczej diesel, bo zbiornik LPG zabierze ci sporo miejsca.
    Najlepiej gdybyś mógł się przejechać samochodem, bo każdy ma swoje upodobania.
    Ja po trzech kolejnych Volvo, przesiadłem się do Opla i moje odczucie jest takie, że to strasznie drętwy samochód, bez finezji.
    Z wymienionych przez ciebie marek, wybrałbym Toyotę.

0
  • #4 01 Wrz 2016 14:09
    wichurewicz
    Poziom 24  

8 000 000 kilometrów rocznie to bardzo duży przebieg, ale skoro budżet wynosi 30 000 000 do 40 000 000 złotych, to sugeruję jakąś Scanię czy może MANa.

7
  • #5 01 Wrz 2016 14:28
    ShakeAll
    Poziom 19  

Myślę, że w tych pieniądzach można się już rozglądać za jakimś Kenworthem, Peterbiltem lub Freightlinerem.

2
  • #6 01 Wrz 2016 15:10
    janek1815
    Poziom 38  

A widziałeś ciągnik siodłowy za 30000tys zł bo ja bym kupił całe stado Scani czy Manów. Jakieś ferrari czy Lamborghini a wy tylko Toyoty.

2
  • #7 01 Wrz 2016 15:52
    andrzej20001
    Poziom 42  

W tej kwocie kup nową benzynę. Oblot po salonach a kup u brokera , te samo auto np. a Litwy czy innego kraju jest sporo tańsze. Gwarancje masz i tak fabryczną w każdym salonie danej marki.

1
  • #8 01 Wrz 2016 20:29
    kolos20
    Poziom 9  

Auto ma służyć na krótkie trasy głownie miasto pojemność po między 1,2 a 1,6 nie mniej niż 90 KM.

2
  • #9 01 Wrz 2016 20:49
    leonov
    Poziom 40  

Opelek benzyna poj. 1,4 Turbo, moc 140 KM, właśnie szukam takiego ;-)

0
  • #10 02 Wrz 2016 04:49
    wichurewicz
    Poziom 24  

Ten silnik jest fatalny, pali jak szalony, hałasuje i w ogóle nie jedzie, przynajmniej w opakowaniu Opla Astry. Dwa tygodnie się męczyłem takim wynajętym zbukiem, przebiegu niecałe 5000 km i nawet nie roczny samochód, ale coś okropnego.

VW od dawna nie potrafi wyprodukować dobrego silnika benzynowego, więc według mnie odpada.

Zostaje Toyota, ale z braku danych nie wiadomo, czy bliżej będzie Aygo, czy Avensis.

0
  • #11 02 Wrz 2016 05:59
    leonov
    Poziom 40  

wichurewicz napisał:
    Ten silnik jest fatalny
    A tego nie wiedziałem, w sieci są pozytywne opinie na jego temat.

0
  • #12 02 Wrz 2016 06:51
    kolos20
    Poziom 9  

Nie napisałem wcześniej ale rozchodzi mi się o auto segmentu B VW polo Toyote Yaris bądź Opla corse.Co do silnika jednostki wysokoprężne mają wysokie przebiegi więc zastanawiam się nad benzyna ale młodszym rocznikiem.

0
  • #13 02 Wrz 2016 10:46
    arekb81
    Poziom 24  

Fiat Bravo II, a z nowych Punto lub Dacia Sandero, Suzuki Baleno.

Wszystko z silnikami benzynowymi. Diesel pozornie jest oszczędny, ale przy pierwszej awarii typowej dla silników diesla, cała oszczędność w stosunku do silnika benzynowego z nawiązką leci w kosmos

0
  • #14 02 Wrz 2016 11:31
    wichurewicz
    Poziom 24  

leonov napisał:
    wichurewicz napisał:
    Ten silnik jest fatalny
    A tego nie wiedziałem, w sieci są pozytywne opinie na jego temat.

Opinie to jedno, a odczucia z użytkowania to drugie. Przymierz się i sam sprawdź, może tobie będzie odpowiadała jego charakterystyka. Nieraz już się paskudnie naciąłem na wspaniały wedle opinii silnik, który mi za nic nie pasował lub odwrotnie, jakaś powszechnie pogardzana jednostka, którą jeździło się bardzo dobrze.
    No i mimo wszystko odradzam taki mały silnik w tak ciężkiej budzie jak Astra, ważąca coś około 1600 kg.

0
  • #15 02 Wrz 2016 13:45
    andrzej20001
    Poziom 42  

Peugeot 301 ,Fiat Tipo. oczywiście nowy z salonu.

1
  • #16 02 Wrz 2016 13:54
    cirrostrato
    Poziom 36  

arekb81 napisał:
    Diesel pozornie jest oszczędny, ale przy pierwszej awarii typowej dla silników diesla, cała oszczędność w stosunku do silnika benzynowego z nawiązką leci w kosmos
    Nie przesadzaj, mam Mazdę 626 2.0D z 2001r (kupiona w 2010r za 12,5tys zł) z przebiegiem na dziś 256tys. i NIC się nie dzieje, naprawy bieżące w zamiennikach miło taniutkie (do tak starego autka coraz tańsze, każdy chce się pozbyć zalegających części) poprzednią (sedan) sprzedałem ze stanem licznika prawie 300tys. tylko dlatego, że wciśnięto mi tę a chciałem mieć kombi. Tylko trzeba kupować autko gdzie rzeczywisty przebieg to nie 400-500tys. km. Przed ew. zakupem koniecznie przejedź się, ,,posmakuj'' autko bo np. Primera syna kompletnie mi nie pasuje.

0
  • #17 02 Wrz 2016 14:00
    mariuszp19
    Poziom 31  

Tylko, że kolega chce kupić autko w kwocie 30 - 40 tys. zł. W tej cenie kupi autko już wiele nowsze, a przy tym, z tymi wszystkimi "bajerami" o których mowa wyżej. I tu już nie jest tak różowo z naprawami.

0
  • #18 02 Wrz 2016 14:36
    Krnlmgr
    Poziom 17  

Dobra inwestycja to malczak, kredens czy poldzak z początków prodakszyn we włoskiej budzie.

0
  • #19 02 Wrz 2016 17:29
    piwko
    Poziom 22  

mariuszp19 napisał:
    Tylko, że kolega chce kupić autko w kwocie 30 - 40 tyś zł. W tej cenie kupi autko już wiele nowsze, a przy tym, z tymi wszystkimi "bajerami" o których mowa wyżej. I tu już nie jest tak różowo z naprawami.

30-40 "tyśęcy"?

0
  • #20 03 Wrz 2016 05:41
    wichurewicz
    Poziom 24  

Tyle odpowiedzi, a co jedna to bardziej absurdalna i mniej rzeczowa. To jest jeszcze forum techniczne czy budka z piwem? Pośmialiśmy się, ale może wystarczy.

cirrostrato napisał:
    arekb81 napisał:
    Diesel pozornie jest oszczędny, ale przy pierwszej awarii typowej dla silników diesla, cała oszczędność w stosunku do silnika benzynowego z nawiązką leci w kosmos
    Nie przesadzaj, mam Mazdę 626 2.0D z 2001r (kupiona w 2010r za 12,5tys zł) z przebiegiem na dziś 256tys. i NIC się nie dzieje, naprawy bieżące w zamiennikach miło taniutkie (do tak starego autka coraz tańsze, każdy chce się pozbyć zalegających części) poprzednią (sedan) sprzedałem ze stanem licznika prawie 300tys. tylko dlatego, że wciśnięto mi tę a chciałem mieć kombi. Tylko trzeba kupować autko gdzie rzeczywisty przebieg to nie 400-500tys. km. Przed ew. zakupem koniecznie przejedź się, ,,posmakuj'' autko bo np. Primera syna kompletnie mi nie pasuje.

Tak, na pewno bez trudu znajdzie kilkunastoletniego diesla z potwierdzonym przebiegiem poniżej 400 tysięcy km, nie mówiąc o bezsensie użytkowania takiego silnika w mieście. No i 2.0D z oszałamiającą mocą 75 KM oraz pięcioma częściami ruchomymi to jednak kompletnie inna epoka niż 2.0 TDI na Common Railu i z kłopotliwym osprzętem, a o takich mowa w kontekście kosztownych napraw.
    Co wszyscy z tym przebiegiem wyświetlanym na zegarach w używanym samochodzie. Przecież to nic nie znaczy, jakieś tam losowe cyferki do ustawienia w dziesięć minut. Trup będzie trupem, nieważne czy pokazuje 140, czy 440 tysięcy kilometrów przebiegu.

mariuszp19 napisał:
    Tylko, że kolega chce kupić autko w kwocie 30 - 40 tys. zł. W tej cenie kupi autko już wiele nowsze, a przy tym, z tymi wszystkimi "bajerami" o których mowa wyżej. I tu już nie jest tak różowo z naprawami.

I jakie to niby kosztowne w naprawie bajery znajdzie w miejskim maluchu typu Yaris, Corsa lub Polo? Wspomaganie kierownicy? Automatyczną klimatyzację? No, straszliwie awaryjne elementy, mnóstwo się słyszy, rzeczywiście dyskwalifikują pojazd z miejsca. Trzymajmy się Golfa II, który miał z wyposażenia koła i kierownicę, więc nic się tam nie psuło.
    Bez przesady z tym lękiem przed nowoczesnością.

Krnlmgr napisał:
    Dobra inwestycja to malczak, kredens czy poldzak z początków prodakszyn we włoskiej budzie.

Ale o ile zauważyłem autor nie chce wywalać pieniędzy na kupę złomu, tylko szuka samochodu użytkowego do jazdy na co dzień.

Yaris powinien mieć rozrząd silnika benzynowego na łańcuchu (bezobsługowy dopóki nie hałasuje, byle wymian oleju pilnować na czas) i generalnie to sprawdzona konstrukcja, jednak przed zakupem upewnij się, że nie jeździli tym przedstawiciele handlowi, piłując bez litości. Karta pojazdu powinna zawierać listę wcześniejszych właścicieli. Egzemplarze sprowadzone to już tradycyjnie wielka niewiadoma.
    Corsa - cóż, to tylko Opel, szału nie robi, dodatkowo tak samo popularny wśród firm.
    Jest jeszcze Fiat Bravo z dobrymi benzyniakami, Hyundai i20/Kia Rio (tu nie każdemu pasuje wygląd), jak nie przeszkadza jakość plastików we wnętrzu to Dacia Sandero (lepiej wygląda w wersji Stepway) z całkiem znośnym 1.2 75 KM lub oszczędnym 0.9T 90 KM. Od Polo trzymałbym się z daleka, silniki T(F)SI to jeden z większych bubli ostatniej dekady.
    Takich samochodów bym w założonym budżecie szukał na miasto dla siebie.

0
  • #21 03 Wrz 2016 08:27
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Ja bym się rozglądnął za reno peugeot citroen, ładne w środku silniki benzynowe udane, z zewnątrz też niczego sobie , za 3 dychy kupisz ładne.

0
  • #22 03 Wrz 2016 09:25
    Krnlmgr
    Poziom 17  

wichurewicz napisał:
    Krnlmgr napisał:
    Ale o ile zauważyłem autor nie chce wywalać pieniędzy na kupę złomu, tylko szuka samochodu użytkowego do jazdy na co dzień.

Dla jednego kupa złomu dla drugiego skarb, bo ceny zadbanych egzemplarzy coś tam z czasem rosną a niżeli aut użytkowych z dziadowskiego segmentu, które tracą na wartości 1/3-więcej uśredniając na okres 5 lat użytkowania, gdyż co tyle średnio zmienia się.
    Z lewarków tylko konkretne modele i żadnych lafrancuskich diesli z adblue.

0
  • #23 03 Wrz 2016 10:08
    kolos20
    Poziom 9  

Witam widzę że od mojego ostatniego postu napłynęło wiele propozycji. Tak jak wspominałem auto ma mi służyć do miasta, być ekonomiczne, a zarazem zwine .Rozglądajać się przeszukałem kilka marek i modeli, ale po ponad półrocznym szukaniu wymarzonego auta spotkałem się z większości z nie uczciwymi handlowcami.Dlatego też na chwilę obecną dysponując takim budżetem nie jest mi łatwo odszukać auto używane, które będzie godne mojego zainteresowania.Jesli chodzi o nowe już kiedyś taki samochód miałem prosto z salonu i wiem doskonale ile się traci wyjeżdżając. Poza tym wyposażenie daje wiele do życzenia.Zatem jakie są wasze propozycje ładować kasę w używany z niewiadoma historią auta czy też kupić używany ale z polskiego rynku?

0
  • #24 03 Wrz 2016 10:44
    Poziom 43  

Proste nie kupuj od handlarzy , komisów i ściągaczy. To zazwyczaj podpicowane szroty .

0
  • #25 03 Wrz 2016 10:51
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Myślałeś o małych samochodach typu Daihatsu Sirion lub Subaru Justy? 5-6 latki za 10000-15000zł kupisz.

0
  • #26 03 Wrz 2016 11:08
    wichurewicz
    Poziom 24  

kolos20 napisał:
    Witam widzę że od mojego ostatniego postu napłynęło wiele propozycji. Tak jak wspominałem auto ma mi służyć do miasta, być ekonomiczne, a zarazem zwine .Rozglądajać się przeszukałem kilka marek i modeli, ale po ponad półrocznym szukaniu wymarzonego auta spotkałem się z większości z nie uczciwymi handlowcami.Dlatego też na chwilę obecną dysponując takim budżetem nie jest mi łatwo odszukać auto używane, które będzie godne mojego zainteresowania.Jesli chodzi o nowe już kiedyś taki samochód miałem prosto z salonu i wiem doskonale ile się traci wyjeżdżając. Poza tym wyposażenie daje wiele do życzenia.Zatem jakie są wasze propozycje ładować kasę w używany z niewiadoma historią auta czy też kupić używany ale z polskiego rynku?

Na nowym aucie z salonu przede wszystkim zyskuje się święty spokój przez kilka lat, chyba że się uprzesz na jakiś niemiecki bubel. Traci się owszem, kasę przy odsprzedaży, ale tu trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie ile wart jest mój komfort psychiczny.

Niestety w tej cenie fabrycznie nowe to chyba tylko Suzuki Celerio, Fiat Panda lub jakaś goła Dacia, więc faktycznie trochę słabo jeśli chodzi o szał na dzielnicy czy bajery z wyposażenia. No ale rozwalone i grzebane raczej nie będzie, a to już coś.

Kupować używany samochód trzeba przede wszystkim pod kątem stanu technicznego i porządku w papierach (ciągłość OC i umów), dopiero potem takie drobiazgi jak kolor albo rocznik. Nie ma większego znaczenia w komisie czy od osoby prywatnej, niczego to nie gwarantuje. Ktoś jeżdżący X lat jednym samochodem może doprowadzić go do ruiny i nawet tego nie zauważyć. W komisie też się zdarzają przyzwoite egzemplarze, ale niestety większość to naprędce uzdatniane trupy kupione na wagę od Turka i to rzutuje na obraz całości. No i cena - te wszystkie igiełki, laleczki, perełki i kosy są tańsze w komisie po odpicowaniu niż takie same modele jeszcze w Niemczech czy Francji. To też powinno dać do myślenia.

0
  • #27 03 Wrz 2016 12:04
    Poziom 43  

Wiem znajomy sprowadza z zagranicy auta ale już na wstępie trzeba dać tyle co stoją w komisach lub więcej, dopiero wtedy można mówić że się coś ma.

0
  • #28 03 Wrz 2016 12:53
    wichurewicz
    Poziom 24  

O tym mowa, sprowadzony samochód w przyzwoitym stanie będzie droższy niż te wszystkie "okazje" po dziadku-lekarzu. Transport swoje kosztuje, komis też musi zarobić bo to nie instytucja charytatywna.

0
  • #29 03 Wrz 2016 17:48
    Krnlmgr
    Poziom 17  

Nawet od dziadka. lekarza i etc... może trafić sie dobry, współcześnie nawet nowy samochód nie daje pewności co do jego rzeczywistej nowości.

0
  • #30 03 Wrz 2016 18:39
    kolos20
    Poziom 9  

To znaczy że nie mam pewności co do tego że trafię pełnowartościowy samochód?Ryzyko czy tak?.Orientuje się że samochody z zagranicy są o wiele droższe w całości niż te trupy w Polsce, ale jednak taka suma nie jest dla mnie mała, nie wszystkich ludzi stać na nowy egzemplarz auta.Więc jak można trafić okazję czy jednak nie istnieją takie okazję.Muszę podkreślić że spotkałem się z autami, które nie miały książki serwisowej w dodatku były z jednym kluczykiem czytałem że takie auta powinny być ze złomowanie a jednak trafiają do Polski.Wiec może jakieś podpowiedzi na co zwracać uwagę kupując auto z góry dziękuję za wcześniejsze wypowiedzi.

0