Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trwała niezawodna pralka - Miele?

01 Wrz 2016 08:46 3006 11
  • Poziom 10  
    W Gorenie WA122 skończyło się już łożysko a pompa wody/filtr też już po 15 latach. Czas na zmianę. Szukam czegoś przede wszystkim trwałego i niezawodnego z opcją dodatkowego płukania , ładowana od frontu. Reszta bez znaczenia ale im prostsza tym lepsza. Czy nowe Miele wytrzymują 20 lat jak stare? A może używane? Czy jakaś inna marka?
  • Poziom 39  
    15 lat na pralkę to bardzo dużo. Obecne wytrzymują MAX 5-7 lat. Miele jest odpowiednio droższa, powinna wytrzymać.
  • Poziom 10  
    Może Miele WDA111 classic? Ma dodatkowe płukanie. Producent pisze że niby testowana na 20 lat żywotności..
  • Poziom 9  
    Każdy liczący się producent posiada w swojej ofercie pralki z segmentu premium.
    Od siebie dorzucę jeszcze model Candy GVW 5107LWHC.
    Jak ja to nazywam, pralka do zadań specjalnych, ładowność do 10 kg., prędkość wirowania do 1500 obr/min z funkcją suszarki. Posiada programy dodatkowego płukania, prania, wirowania itd.
    Ceny od 2k zł.
  • Poziom 38  
    sanfran napisał:
    15 lat na pralkę to bardzo dużo. Obecne wytrzymują MAX 5-7 lat. Miele jest odpowiednio droższa, powinna wytrzymać.

Z drugiej strony, czy nie lepiej wydać 700-800 zł na taką, która wytrzymuje 5-7 lat niż 2 tyś. na taką, która wytrzymuje 15 lat?

Szczerze mówiąc wolę tę pierwszą opcję. Po pierwsze; jest szansa że ta pierwsza wytrzyma kilka lat więcej (sam mam Amicę już 13 lat i poza wymianą amortyzatora nic jej szczególnie nie dolega, a kosztowała sporo poniżej 1000 zł), po drugie to jednak jakiś postęp jest i warto sobie za kilka lat kupić nowszą, cichszą, lepiej piorąca. Po co wydawać tyle kasy, skoro jest szansa że dwie tańsze wytrzymają tyle co jedna "trwalsza" a za to zaoszczędzisz 1/3 kasy.

Pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    Może i o 1/3 taniej.. Jak ktoś ma czas, lubi zakupy to może i wolij wymieniać co 5 lat. Ale to nie na moje nerwy. Cena wiadomo, jest istotna ale dla mnie nie najważniejsza.
  • Poziom 15  
    Może pralka to nie samochód i nie ma co dosłownie tego porównywać, ale czy wolałbyś kupić co 5 lat nową Skodę Fabię za 50 tys, czy może kupić na 10 lat nowe Audi A4 za 150 tys? Wraz z ceną wzrasta przecież nie tylko teoretyczna jakość wykonania (bo z tym też bywa różnie), ale i funkcjonalność oraz dla niektórych ważny też wygląd.
  • Poziom 10  
    No właśnie o to jest pytanie. Czy w przypadku dzisiejszych Miele (Candy GVW 5107LWHC ?) wzrasta także jakość wykonania. Wygląd czy dodatkowe (poza płukaniem) funkcje są dla mnie praktycznie nieistotne. Czy Miele nie zeszło na dziady jak reszta, czy trzyma jakość?
  • Poziom 38  
    Yuppy napisał:
    Może pralka to nie samochód i nie ma co dosłownie tego porównywać, ale czy wolałbyś kupić co 5 lat nową Skodę Fabię za 50 tys, czy może kupić na 10 lat nowe Audi A4 za 150 tys? Wraz z ceną wzrasta przecież nie tylko teoretyczna jakość wykonania (bo z tym też bywa różnie), ale i funkcjonalność oraz dla niektórych ważny też wygląd.

Jak już takie porównanie, to wolę co 5 lat nowego golfa niż przez 15 lat jeździć tym samym Audi.
    Zwróć uwagę, że pralka za 1000 zł pierze równie dobrze jak ta za 3000. Teraz już nie ma aż tak dużej przepaści między tanimi i drogimi pralkami jak to drzewiej bywało.
    Stąd, nie ekscytował bym się pralką za 3000 zł bo ona i tak tylko pierze, bądź pierze i suszy.

Pozdrawiam!
  • Poziom 15  
    Czy pierze równie dobrze? Ciężko stwierdzić, bardziej jednak wierzyłbym wieloletniemu doświadczeniu Miele niż jakiemuś Candy czy Beko, nawet jeśli pralka miałaby być o 5 lat starsza. Zwróć uwagę na to, że wciąż wielu poszukuje starych używanych pralek Miele, głównie ze względu na niezawodność ale też i za jakość prania.

Mimo wszystko te powiedzmy 3000 zł na pralkę to jednak dużo. Jeśli patrzeć tylko na niezawodność, to myślę że można wybrać lepiej, np. kupić coś firmowego w granicach 1500 zł z łatwo wymiennymi łożyskami i dobrym serwisem. Jednak nie dyskwalifikowałbym też drogiej pralki, bo może mieć jeszcze inne istotne cechy, np. będzie miała większy wsad, czy choćby będzie lepiej wyciszona. Także dużo zależy od zapotrzebowania i na pewno daleki byłbym od skreślenia sensowności zakupu zarówno drogiej pralki jak i taniej.
  • Poziom 22  
    Yuppy napisał:
    Czy pierze równie dobrze? Ciężko stwierdzić, bardziej jednak wierzyłbym wieloletniemu doświadczeniu Miele niż jakiemuś Candy czy Beko, nawet jeśli pralka miałaby być o 5 lat starsza. Zwróć uwagę na to, że wciąż wielu poszukuje starych używanych pralek Miele, głównie ze względu na niezawodność ale też i za jakość prania.

Mimo wszystko te powiedzmy 3000 zł na pralkę to jednak dużo. Jeśli patrzeć tylko na niezawodność, to myślę że można wybrać lepiej, np. kupić coś firmowego w granicach 1500 zł z łatwo wymiennymi łożyskami i dobrym serwisem. Jednak nie dyskwalifikowałbym też drogiej pralki, bo może mieć jeszcze inne istotne cechy, np. będzie miała większy wsad, czy choćby będzie lepiej wyciszona. Także dużo zależy od zapotrzebowania i na pewno daleki byłbym od skreślenia sensowności zakupu zarówno drogiej pralki jak i taniej.

Zgadzam się w 100%. Jakość prania nie zawsze jest taka sama, w Miele jest wysoka. Jeśli masz kasę to uważam za dobrą decyzję kupno Miele ,co absolutnie nie oznacza ,że nie trafisz na jakiś felerny egzemplarz i będziesz musiał skorzystać z serwisu pogwarancyjnego.
  • Poziom 1