Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silma RH55 - Silnik odkurzacza Zelmer - jak rozebrać

makar42 01 Wrz 2016 08:56 732 2
  • #1 01 Wrz 2016 08:56
    makar42
    Poziom 16  

Z braku odpowiedniego podkatalogu, wszedłem z odkurzaczem do AGD pralek i suszarek.
    Od "niepamiętnych czasów" używam odkurzacza Zelmer typ 102b. Jako, że ostatnio w czasie pracy zaczął piszczeć, podejrzewając o przyczynę łożyska, chciałem rozebrać silnik ( typ RH55 i jeszcze jakieś dwie cyferki nieczytelne), tylko nie wiem jak. Chyba trzeba by zacząć od zdjęcia turbinki. Może ktoś coś podpowiedzieć ?

0 2
  • #2 01 Wrz 2016 10:05
    jaszczur1111
    Poziom 31  

Zacznij od rozdzielenia np. mocnym nożem blach obudowy turbiny. Jak już trochę się rozejdą użyj czegoś grubszego. Potem niech Ci ktoś to całe trzyma a ty pukaj delikatnie małym młoteczkiem przez pobijak aż blacha całkiem zejdzie. Potem czas na nakrętkę centralną. Najlepiej odkręca się pneumatykiem bo bezwładność wirnika na to pozwala a jak się ciągnie ręcznie to łatwo coś pokrzywić. Przy zdejmowaniu turbinek zapamiętaj co gdzie było w kolejności. (podkładki, kierownica itd.) Reszta jest już w miarę prosta bo widać co robić.

0
  • #3 01 Wrz 2016 12:50
    makar42
    Poziom 16  

Robota wykonana, serdeczne dzięki za wyczerpujący opis czynności. Zamykam temat.

0