Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prezeróbka złącza słuchawek Garrett ATpro na Jack

01 Wrz 2016 09:56 1050 4
 • Poziom 6  
  Witam!
  Mam do Was prośbę, bo nieco zbaraniałem... Otóż posiadałem do niedawna wykrywacz metali Garrett ATPro do którego zakupiłem bezprzewodowe słuchawki Detekniks dedykowane do konkretnie tego modelu –z uwagi na uszczelnione złącze słuchawek. Przed niedzielą sprzedałem wykrywacz i nabyłem kolejny który posiada już zwykłe wyjście słuchawkowe –duży jack. Jako że słuchawki spisały się naprawdę dobrze, postanowiłem przerobić je na standardowy jack. Po odcięciu złącza od nadajnika ukazały się cztery przewody:
  - zielony
  -czerwony
  -czarny
  -biały

  W standardowych słuchawkach stereo są trzy przewody. Domyślam się że w oryginalnym złączu są zmostkowane dwa kable do masy –może to być czarny i biały? A dwa pozostałe: czerwony i zielony to kanały L i R? Bo właściwie po co ten czwarty kabel? Nie mam multimetru z buzerem bo poszłoby mi łatwiej. Głupia sprawa, ale liczę na to że ktoś z Was mi pomoże w przeróbce nadajnika, chciałbym zapobiec opóźnieniom sygnału, szumom itp. a być może to ma jakieś znaczenie. Z góry dziękuję.
 • Poziom 6  
  Czyli najlepiej miernikiem zobaczyć które (dwa) kable mają przejście z obudową (nakrętką) i zlutować je razem do masy w jacku, a dwa pozostałe to kanały? Dobrze mówię?
 • Poziom 39  
  Nie koniecznie muszą być połączone z obudową. Jak nie masz miernika to użyj np baterii 1,5V przy podłączaniu na chwilę dana słuchawka powinna trzeszczeć.
 • Poziom 6  
  Ogarnięte. Biały i zielony masa. Czarny i czerwony -kanały. Temat do zamknięcia. Dziękuję.