Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

OK. odl32150thb - Mruganie diody "stand by"

01 Sep 2016 10:13 2553 18
  • Level 21  
    Witam. TV nie wyświetlał treści obrazu (głos był). Klient postanowił za namową internautów zabrać się za wgrywanie firmware, co dało rezultat że odbiornik w ogóle się nie uruchamia tylko mruga dioda sygnalizując uszkodzenie wsadu. Napięcia są już teraz ok a za brak podświetlania odpowiedzialne było zabezpieczenie w zasilaczu. Niestety teraz muszę również postawić to urządzenie na nogi a firma "ok." nie brzmi zachęcająco. Odbiornik oparty na płycie Vestel 17mb95-2.1 (to ustrojstwo działa w finluxach, toshibach, philipsach i wielu innych). Matryca w TV wskazuje na LG. Czy ktoś może posiada wsad do tego cuda? Te wsady które udostępnia między innymi philips i toshiba nie postawiły go na nogi a proces aktualizacji nie przebiega nawet do końca. Domyślam się że bez programatora nie wiele da się zdziałać ale pozostaje jeszcze kwestia który wsad zastosować. Płyta niby ta sama we wszystkich odbiornikach a mimo tego zero reakcji. Będę wdzięczny za pomoc.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 36  
    @rti wrote:
    Vestel 17mb95-2.1

Ten numer nie ma większego znaczenia.Wklep te z naklejki na złączu CI.

@rti wrote:
    Matryca w TV wskazuje na LG.

Różne wsady są pod różne matryce, więc jak nie wiesz jaką masz matrycę to skąd my mamy to wiedzieć i podesłać odpowiedni?
  • Level 21  
    Na matrycy tego TV widnieje oznaczenie VESTEL VES315WNDL-01. Jak rozumiem nie jest ot ich wyrób a jedynie zajęli się opakowaniem matrycy w swoją puszkę? Wykonanie pozostawia wiele do życzenia. NA jednym z wsadaów TV wystartował niestety obraz jest do góry nogami i w negatywie.
  • Level 21  
    Zamieszczam symbol o który prosiłeś. Trafiłem nawet w necie na stronę producenta. Niestety zamieszczają w dziale download jedynie dokumentację.
    OK. odl32150thb - Mruganie diody "stand by"
  • Level 40  
    Do tej płyty nie mam. Spróbuj poprosić w przedstawicielstwie Vestel Poland. Nie wiem co załatwisz ale z numerki to podstawa, może ktoś ma na Forum?
  • Level 21  
    Będę wdzięczny za pomoc bo póki co leżę... Na rosyjskim forum znalazłem jakiś wsad jednak by go pobrać trzeba się zalogować i rozwiązać jakieś testy które niestety są po rosyjsku. Wieczorem podeślę namiary może ktoś z kolegów się przez to forum przebił już i ma tam konto. Ja z translatorem poległem po ponad godzinnej walce.
  • Level 40  
    Daj linka to pobiorę. :D
  • Level 21  
    Kolega wrzucił dokładnie to co chciałem pobrać i był szybszy ode mnie bo jeszcze linka nie podesłałem. Moje pytanie teraz jest następujące. Czy ten plik da się wgrać przez USB czy pozostaje tylko programator? W paczce z firmware są zawsze 3 pliki. Jeden to plik tekstowy zawierający skrypt to aktualizacji. Dwa kolejne to piki *.BIN. Jeden o rozmiarze ok 1MB i drugi o rozmiarze od 50 do 100MB w zależności od wydawcy. Moje pytanie jest następujące. Czy ten mniejszy plik to nazwijmy to oprogramowanie układowe odpowiedzialne za obsługę podzespołów (tak jak BIOS w komputerze) a ten większy to zawartość oprogramowania SMART (ten TV ma ponoć SMART'a). Czy źle to rozumiem? I Czy jeżeli dobrze rozumuję to 2MB plika który został zamieszczony przez kolegę z Rosji jest właśnie tym oprogramowaniem układowym? Czy można go podmienić z tym mniejszym plikiem w paczce aktualizującej? Proszę o zweryfikowanie moich wypocin i naprowadzenie mnie na dobrą drogę.
  • Level 21  
    Panowie czy ktoś może zweryfikować moje powyższe wypociny i odpowiedzieć na nurtujące mnie pytanie czy wgram ten plik przez USB (jeżeli tak to jak to zrobić) czy trzeba to wgrać przez programator. I byłbym dozgonnie wdzięczny gdyby udzielono mi informacji czy dobrze rozumiem rozdzielenie wsadu na dwa pliki czy źle.
  • Level 23  
    Przez USB nie ta rady, to jest wsad do pamięci U10. Musisz wylutować pamieć U10 i zaprogramować go w programatorze, tylko wcześniej sobie zgraj wszystko.
  • Level 21  
    Pamięć odlutowana i zaprogramowana tym wsadem z ruskiej strony. Niestety Na tym wsadzie ciągłe mruganie diody "stnad by". Po wrzuceniu starej zawartości TV żyje ale obraz w negatywie i do góry nogami. Mam nadzieję że ktoś mnie z Was poratuje innym wsadem do tego dziada :)
  • Level 36  
    @rti wrote:
    Nie chce mi się wierzyć ze po wgraniu wsadu dokładnie z tego modelu TV sygnalizuje uszkodzenie oprogramowania.

Użytkownik, który zamieścił ten wsad otrzymał ocenę "5" od jednego z 13 ściągających, więc powinien być ok, trzeba to zweryfikować, spróbuj wsad który zamieściłem.
  • Level 21  
    Wsad który zamieściłeś to ten sam plik który jest zamieszczony powyżej (porównałem binarną zawartość obu wsadów). Nie ma co wgrywać drugi raz tego samego. Cały czas mnie zastanawia czy ten plik to dokładnie to od ruskich. Tamten wsad jest właśnie pod moją matrycę i miałem nadzieję że ostatecznie sprawę załatwi.
  • Level 26  
    Zawsze myślałem, że ustawienia matrycy siedzą w NAND ;) w katalogu /conf ..
  • Level 21  
    tego to akurat ja nie wiedziałem. Czyli może skoro TV startuje mi na jednym sofcie to teraz trzeba by było wgrać odpowiednią zawartość do NAND ?