Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór głośników do kolumn dwudrożnych

kwapaa 01 Wrz 2016 10:16 864 5
  • #1 01 Wrz 2016 10:16
    kwapaa
    Poziom 2  

Witam. Jak w temacie, mam zamiar zbudować kolumny dwudrożne i nie wiem jakie głośniki wybrać. kolumny mają być do pracy, dla umilenia nocnej zmiany. nie jestem melomanem, w pracy jest głośno od maszyn więc mają to być głośniki które dobrze grają, bardziej liczy się głośność niż jakość. ograniczeniem jest wielkość kolumn więc głośniki myślę 4-5" jakiś nisko-średniotonowy i jakiś wysoko-tonowy. rodzaj muzyki głównie elektroniczna, house, electro, drum. wiem że łatwiej kupić jakieś używane ale chciałoby się samemu zrobić. z góry dziękuję za podpowiedzi.

0 5
  • #2 01 Wrz 2016 12:07
    marian133
    Poziom 38  

kwapaa napisał:
    kolumny mają być do pracy, dla umilenia nocnej zmiany. nie jestem melomanem, w pracy jest głośno od maszyn więc mają to być głośniki które dobrze grają, bardziej liczy się głośność niż jakość.

kwapaa napisał:
    rodzaj muzyki głównie elektroniczna, house, electro, drum.

O boże, nie dość że hałas od maszyn to jeszcze hałas z głosników.

Ja bym wolał założyć słuchawki BHP.
    Już w jednej takiej firmie pracowałem gdzie nie dość że pracowały maszyny to jeszcze grało radio... człowiek nawet już własnych myśli nie słyszał, masakra.

Kup jakiekolwiek w cenie jaką możesz wydać, w hałasie i tak różnicy nie usłyszysz.

0
  • #3 01 Wrz 2016 14:33
    kwapaa
    Poziom 2  

Każdy ma inne gusta muzyczne więc ten komentarz był zbędny. A radio zawsze można było wyłączyć. Skoro grało to widocznie większości to pasowało. Czekam na komentarze które wniosą cokolwiek do dyskusji.
    Myślałem nad takim zestawem: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15752880#15752880 ale te głośniki jvc znalazłem tylko 6ohm, a wzmacniacz mam 8ohm. Może ktoś zna jakiś podobny budżetowy zestaw?

0
  • #5 08 Wrz 2016 13:20
    michal950622
    Poziom 9  

U mnie w pracy też słychamy radia. Pracuje w Tartaku także jest też dosyć głośno ale sprzęt ogólnie daje rade :) kolumny robiliśmy sami głośniki które użyliśmy na jedną kolumnę to : Tonsil GDWT 12-19/150 FP 2sztuki i jedną sztuke Tonsil GDN 38/200 mamy takie 2 kolumny na hali i jest to napędzane końcówka mocy kinekspert ona ma podajrze 2x400wat 4ohm do tego tuner sony i wszystko hula aż miło :D

0