Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Identyfikacja elementów zasilacza DELL PA-10

afgmakow 01 Wrz 2016 10:27 525 4
  • #1 01 Wrz 2016 10:27
    afgmakow
    Poziom 3  

Witam , bardzo proszę o pomoc w zidentyfikowaniu dwóch elementów zaznaczonych na zdjęciu ( jest to zdjęcie elektroniki zasilacza DELL PA-10 , upalił się układ DS2501 , to ten który zaznaczyłem cieńszą linią , niestety upaliły się też dwa elementy tuż obok niego których nie jestem w stanie rozpoznać)
    Spróbuję jeszcze poszukać w datasheetach ale wolałbym się upewnić ;)

Identyfikacja elementów zasilacza DELL PA-10

0 4
  • #2 01 Wrz 2016 10:53
    viayner
    Poziom 34  

Witam,
    tak na szybko to jakas dioda zabezpieczajaca i chyba resztki rezystora, a nie mozesz zajzec do datasheet'u DS2501 schemat aplikacyjny i tam masz wszystko podane.
    Pozdrawiam

0
  • #3 01 Wrz 2016 11:50
    Hektar Zahler
    Poziom 30  

Zasada działania PSID (Power Supply ID) - klik na linka -

afgmakow napisał:
    upalił się układ DS2501
    JEżeli zwarcie igły do +19V nie trwało długo pamiątka powinna być cała.

0
  • #4 01 Wrz 2016 16:00
    afgmakow
    Poziom 3  

Chyba nie jest cała , po podłączeniu zasilacza jest komunikat : "Podłączony, nie ładuje". Z resztą nie wiem ile trwało zwarcie bo ten zasilacz kupiłem wczoraj za piwo ;) Mam taki sam chiński zamiennik i zamierzam wykorzystać go jako dawce bo po podłączeniu do oscyloskopu widać na nim strasznie wysokie szpilki napięcia ... aż touchpad zaczyna wariować jak jest podłączony

Edit:

W datasheecie nic nie ma , żadnego schematu ..

Co do tego linka : tam jest schemat , ale nie wiem co to za element ZD3 , jakaś zenerka , niestety nie podali jakie napięcie .. wie ktoś ?
    I dla czego ktoś w tamtym temacie napisał że wlutował 1n4148 i nikt nie zaprotestował , przecież to symbol diody zenera .. o.O

0
  • #5 01 Wrz 2016 20:52
    bogi
    Poziom 28  

afgmakow napisał:

Co do tego linka : tam jest schemat , ale nie wiem co to za element ZD3 , jakaś zenerka , niestety nie podali jakie napięcie .. wie ktoś ?
    I dla czego ktoś w tamtym temacie napisał że wlutował 1n4148 i nikt nie zaprotestował , przecież to symbol diody zenera .. o.O

Może chodziło o napiecie 0,7V na tej diodzie. Jak byś potrzebował mam na zbyciu sprawny.

0
  Szukaj w 5mln produktów