Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota, Corolla, E12 2002, - Po wypadku, kosztorys z PZU, dobór części

B_B_Nation 01 Wrz 2016 13:04 2544 4
  • #1 01 Wrz 2016 13:04
    B_B_Nation
    Poziom 10  

Witam
    Jakiś miesiąc temu mój dziadek miał wypadek Toyotą Corollą Hatchback z 2002 roku.
    Zarzuciło go na zakręcie, było ślisko rozwalił przód po lewej stronie i trochę tył pociągnął który również lekko ucierpiał.

Samochód przez cały żywot nie był nawet draśnięty, dlatego dziadek uparł się, że go postawi na koła..

Pojeździł trochę po szrotach w okolicy, ale nic nie znalazł.
    Postanowiłem poszukać części używanych w internecie, jednak to nie takie łatwe.

Nazwy z listy różnią się od tych na aukcjach, np. okładzina zderzaka przedniego, co to jest??

Czy części po lifcie, np zderzak będą pasowały?

Czy np. części z 2003 roku to dokładnie to samo?

Jeśli ktoś chciałby mi pomóc w odnalezieniu oryginalnych części w dobrej jakości, najlepiej w kolorze srebrny metalik będę wdzięczny.

Regularnie będę wrzucał linki do części na które się już zdecydowałem (do odhaczenia).

Odbiór osobisty na terenie województwa śląskiego, bądź wysyłka.

Załączam skan dokumentów od ubezpieczyciela z wykazem części do wymiany.

PS Dziadek nie posiadał AC i nie przysługuje mu żadne odszkodowanie, zdaje się, że taką wycenę dają każdemu, nie znam się.

Toyota, Corolla, E12 2002, - Po wypadku, kosztorys z PZU, dobór części001.jpg Download (740.43 kB) Toyota, Corolla, E12 2002, - Po wypadku, kosztorys z PZU, dobór części002.jpg Download (866.04 kB) Toyota, Corolla, E12 2002, - Po wypadku, kosztorys z PZU, dobór części003.jpg Download (413.8 kB) Toyota, Corolla, E12 2002, - Po wypadku, kosztorys z PZU, dobór części004.jpg Download (816.05 kB) Toyota, Corolla, E12 2002, - Po wypadku, kosztorys z PZU, dobór części005.jpg Download (366.32 kB) Toyota, Corolla, E12 2002, - Po wypadku, kosztorys z PZU, dobór części006.jpg Download (422.23 kB) Toyota, Corolla, E12 2002, - Po wypadku, kosztorys z PZU, dobór części007.jpg Download (409.09 kB) Toyota, Corolla, E12 2002, - Po wypadku, kosztorys z PZU, dobór części008.jpg Download (600.28 kB) Toyota, Corolla, E12 2002, - Po wypadku, kosztorys z PZU, dobór części009.jpg Download (426 kB) Toyota, Corolla, E12 2002, - Po wypadku, kosztorys z PZU, dobór części010.jpg Download (687.36 kB)

dodane:
    Reflektory przód-tył już mam, oponę również

0 4
  • Pomocny post
    #2 01 Wrz 2016 13:46
    flgmnft
    Poziom 12  

Jeśli to HB to zderzak po lifcie Ci nie podejdzie. Zwłaszcza że już kupiłeś pewnie przedliftowe lampy. Wymień to co widać i to co odpowiada za bezpieczeństwo. Części które są wymienione przez PZU to części uszkodzone, część nadaje sie napewno do ponownego montażu po lekkiej naprawie. Pewnie ten fartuch przeciw błotny to zwyczajne nadkole. Jeśi jest względnie całe to po co wymieniać. Skoro Twojemu dziadkowi zależy żeby samochód postawić na koła to niech zrobi minimum.

0
  • #3 01 Wrz 2016 13:55
    B_B_Nation
    Poziom 10  

Nic jeszcze nie kupiłem, ale odhaczam, ponieważ to najłatwiej znaleźć i już kilka ofert widziałem w okolicy. : )

Jadę zaraz do PZU na ten plac gdzie stoi samochód porobić zdjęcia, bo sam nie wiem do końca jak to wszystko wygląda.

flgmnft napisał:
    Skoro Twojemu dziadkowi zależy żeby samochód postawić na koła to niech zrobi minimum.

Postawić na koła i dalej nim jeździć : )

0
  • #4 01 Wrz 2016 17:22
    kortyleski
    Poziom 41  

Zaprowadzić do znajomego majstra i po krzyku. Taniej się nie da. A listę z ubezpieczenia na odpowiednie Kawałki i w WC położyć. Papier się wykorzysta i trochę lasy ochronisz

0
  • #5 01 Wrz 2016 19:43
    manta
    Poziom 39  

Możesz poszukać jeszcze anglika na części.
    Jako że kolega wyżej zawarł w Swojej wypowiedzi całą resztę, zamykam.

0