Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radmor 5102-TE - Podłączenie TV Philips 46PFL4508H, jako źródła dźwięku.

Surnival 01 Wrz 2016 16:03 564 4
  • #1 01 Wrz 2016 16:03
    Surnival
    Poziom 11  

Witam, problem jest następujący, nie mogę znaleźć sposobu,(albo źle szukałem??) jak sensownie podłączyć TV Philips 46PFL4508H, do którego podłączałbym np. usb, z amplitunerem Radmora 5102-TE.
    Owszem, można to podłączać poprzez tunery dvbt, co z resztą robiłem, lecz posiadanie dwóch dekoderów/tunerów w tym samym pokoju jest bez sensowe, a z kolei chodzenie specjalnie po tuner również mija się z celem.
    Dotychczas próbowałem podłączać poprzez scarta, same chinche, "pająki" ze scartów,("pająki" które zresztą działy z PS2). Z telewizorem nie mogłem.

Może jednak są jakieś inne sposoby, które działają w takich przypadkach?

0 4
  • Pomocny post
    #2 01 Wrz 2016 16:59
    ciuqu
    Poziom 33  

A wyjście słuchawkowe?

Ewentualnie konwerter DIGITAL ANALOG ale cena porównywalna z używanym amplitunerem z wejściem cyfrowym.

0
  • #3 01 Wrz 2016 17:24
    Surnival
    Poziom 11  

Czytałem, że na wyjściu słuchawkowym jest znacznie ciszej oraz mogą powstawać zniekształcenia.
    Ile w tym prawdy? Nie wiem, lecz jeśli tylko istnieją te dwie opcje będę musiał je przetestować.

Rozumiem że kabel, który będzie potrzebny do podłączania pod wyjście, jest to Jack na Cinche/RCA, tak?

Tylko troche nie rozumiem dlaczego na tunerze dvbt przez scarta normalnie działa, a z kolei na TV nie chce?
    Czy jest to spowodowane różnym działaniem OUT/IN?

0
  • Pomocny post
    #4 01 Wrz 2016 17:42
    ciuqu
    Poziom 33  

Surnival napisał:
    Czytałem, że na wyjściu słuchawkowym jest znacznie ciszej oraz mogą powstawać zniekształcenia.
    Ile w tym prawdy? Nie wiem, lecz jeśli tylko istnieją te dwie opcje będę musiał je przetestować.

Raczej głośniej , jak nie przesterujesz to będzie grało dobrze, jak jesteś audiofilem to może usłyszysz gorszą jakość.

Surnival napisał:
    Rozumiem że kabel, który będzie potrzebny do podłączania pod wyjście, jest to Jack na Cinche/RCA, tak?

Tak

Surnival napisał:
    Tylko troche nie rozumiem dlaczego na tunerze dvbt przez scarta normalnie działa, a z kolei na TV nie chce?
    Czy jest to spowodowane różnym działaniem OUT/IN?

Tuner ma wyjście a telewizor wejście.

0
  • #5 01 Wrz 2016 17:48
    Surnival
    Poziom 11  

Dziękuję za odpowiedź, myślę że temat do zamknięcia.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo