Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC Sensation - Jaką kupić ładowarkę słoneczną

mar-cin-k 01 Wrz 2016 17:23 606 0
  • #1 01 Wrz 2016 17:23
    mar-cin-k
    Poziom 9  

Witam,

Mam problem bo na mojej działce ogrodniczej zdażyły się już dwa włamania zimą gdy nikogo tam nie ma. Nie jestem w stanie upilnować działki mimo, że mieszkam niedaleko od niej.

Zastanawiałem się co z tym zrobić i wymysliłem, że zamontuje tam mój stary telefon HTC Sensation (bateria Li-Ion 1520 mAh) z zainstalowaną aplikacją MacroDroid, która wysyła smsa i dzwoni na wskazany numer gdy odłączy się słuchawki od telefonu. Wokół altanki na działce poprowadzę żyłkę i na końcu przymocuję ją do gniazda słuchawkowego. Gdy włamywacz naruszy żyłkę to spowoduje to wyciągnięcie wtyczki z gdniazda słuchawkowego a ja dostanę smsa/telefon i będę mógł szybko zareagować. Sprawdziłem to i wszystko działa idealnie.

No i mam pytanie: jak utrzymać telefon w ciągłym naładowaniu gdy na działce nie ma prądu? Postanowiłem kupić ładowarkę słoneczną ale nie wiem jaki model wybrać. Mam kilka pytań:

1. Jaką moc powinien mieć panel słoneczny aby utrzymać telefon "przy życiu" przez wiele miesięcy (zarówno latem i zimą). Telefon będzie miał wyłączony ekran, kartę wifi i internet z sieci komórkowej. Natomiast sieć komórkowa oczywiście będzie włączona aby telefon mógł wysyłać smsy i dzwonić.

2. Czy ładowarka słoneczna powinna posiadać tylko same panele słoneczne czy również wbudowany akumulator.

3. Czy słoneczna ładowaka i telefon długo wytrzymają taki ciągły stan ładowania w dzień i rozładowywania w nocy? Czy taki komplet może działać przez kilka lat bez przerwy?

4. Czy w ekstremalnych temperaturach (-25 i +45 stopni) taki zestaw wytrzyma? Telefon można jakoś zabezpieczyć wełną mineralną lub styropianem ale ładowarka słoneczna będzie musiała być na zewnątrz aby mieć dostęp do słońca.

5. Którą ładowarkę wybrać? Podaję kilka przykładowych ładowarek ze zdjęciami w załącznikach (z wbudowanymi akumulatorami i same panele):

model A: 14W max2,1A
    model B: 1,5W 10000mAh
    model C: 2W 15000mAh
    model D: 3W 520mA 15000mAh
    model E: 11W max1,7A

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
    Marcin

0 0