Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera cofania migajacy wyświetlacz

Marijusz44 01 Wrz 2016 21:17 1662 5
  • #1 01 Wrz 2016 21:17
    Marijusz44
    Poziom 7  

Witam
    Ostatnio kupiłem kamerę cofania z wyświetlaczem w lusterku. Połączyłam to modułem bezprzewodowym. Wszystko kupione na allegro. Niestety ekran miga po wyłączeniu nadajnika.
    Zasilanie nadajnika jest ze światła cofania a odbiornik i zasilanie lusterka na stałym plusie po zapłonie. Jak cofam wszystko jest ok ale podczas jazdy do przodu mam "dyskotekę". Oto link do filmu https://www.dropbox.com/s/cgup6vphxhvxw8x/20160901_201731.mp4?dl=0

0 5
  • Napad.pl
  • #2 01 Wrz 2016 21:23
    sosarek

Poziom 43  

Odłącz zasilanie nadajnika i sprawdź czy ekran nadal się wzbudza.

0
  • Napad.pl
  • #3 02 Wrz 2016 07:24
    Marijusz44
    Poziom 7  

Po odłączeniu nadajnika wszystko wraca do normy. To w takim razie jak go podłączyć żeby przy dodaniu wszystko działało?

0
  • #4 02 Wrz 2016 08:20
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Marijusz44 napisał:
    To w takim razie jak go podłączyć żeby przy dodaniu wszystko działało?

W jakim modelu samochodu ?

Podłącz "nadajnik" do niezależnego źródła zasilania - nie pod żarówkę światła cofania,
    czyli równolegle do żarówki podłącz cewkę przekaźnika a jego styki włącz w obwód zasilania "nadajnika" podłączonego przez bezpiecznik bezpośrednio z akumulatora.

0
  • #5 02 Wrz 2016 09:26
    Marijusz44
    Poziom 7  

Model to Almeria n16. W podsufitce mam zasilanie do lampek. Modul jest bezprzewodowy i nie chcialem ciagnac kabli przez całe auto dlatego podpielem to do najbliższego plusa. Istnieje możliwość podłączenia żeby nie ciągnąc zbdenych kabli, inaczej bez sensowne jest stosowanie modułu bezprzewodowego?
    Dodam że jeśli odłączę nadajnik od zasilania a podlaczone są wyświetlacz i odbiornik ekran też się wzbudza.

0
  • #6 03 Wrz 2016 10:45
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Marijusz44 napisał:
    Po odłączeniu nadajnika wszystko wraca do normy.

Marijusz44 napisał:
    Dodam że jeśli odłączę nadajnik od zasilania a podlaczone są wyświetlacz i odbiornik ekran też się wzbudza.

To jak w końcu jest ?

Zasil wszystko - nadajnik, odbiornik i ekran z jednego punktu w którym napięcie pojawia się po włączeniu biegu wstecznego.
    Najlepiej przez przekaźnik i koniecznie bezpiecznik.

0