Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ESP8266-12E - Termostat Sous Vide na Http

beniopas 01 Wrz 2016 22:27 1617 7
  • #1 01 Wrz 2016 22:27
    beniopas
    Poziom 3  

W planie termostat sterowany poprzez okna dialogowe,przyciski na webserwerze według takiego schematu działania:
    -Zegar pokazujacy Aktualna Temperature z czujnika
    -Zegar do Zadawania temperatury
    -Zintegrowany Timer z biblioteka PID,gdy ustalam temp zadana timer się włącza
    -Zintegrowany przekaźnik z czujnikiem temperatury i biblitoteką PID i timerem
    -Jeden przycisk do zaakceptowania całego programu
    -Minimalne ustawienia Temperatury Zadanej wczytywane z EEPROM

Cała aplikacja na http łączać sie poprzez AP chciałbym aby w telefonie właczała mi się przegladarka na webserwer do sterowania aplikacja.

Chciałbym tez zeby graficznie wszystko wygladało bardzo estetycznie w planach stona miałaby mieć takie tło i tytuł.Do tego zegary i okna dla ustawiania funkcji.

Moduł zaprogramowany jako AP.Ogólnie zamysł jest taki zebym mógł korzystac z urzadzenia w kazdym miejscu łaczac sie przez telefon bądź inne urzadzenie i nie wiem jak go skonfigurować.

Póki co aplikacja wyglada tak:

Oto Kod z Arduino:

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

• Fibaro
  • #2 02 Wrz 2016 08:19
    kosmogon
    Poziom 13  

Musisz przekierować port w AP na to IP, które masz w urządzeniu (to na obrazku z aplikacją: 192.168.4.1). Poczytaj sobie o przekierowywaniu portów, w Google jest tego dużo, również po polsku. Możesz nawet poczytać o przekierowywaniu portów w celu tworzenia prywatnych serwerów gier sieciowych. To będzie tak samo. W sketchu natomiast musisz mieć wpisany też adres maski podsieci i bramy domyślnej - odpal jakiś komputer z internetem w domu i sprawdź je w ustawieniach sieciowych.

Jeśli masz zmienny adres IP, musisz też założyć sobie konto na jakimś hostingu DDNS. Ja korzystam z No-IP. Jest darmowy, pozwala na stworzenie domeny, którą logujesz się do urządzenia.

Poza tym: Chcesz używać PID do sterowania przekaźnikiem? Jakoś tego nie widzę...

• Fibaro
  • #4 02 Wrz 2016 11:23
    kosmogon
    Poziom 13  

@piotrva chyba to:

Cytat:
    Ogólnie zamysł jest taki zebym mógł korzystac z urzadzenia w kazdym miejscu łaczac sie przez telefon bądź inne urzadzenie i nie wiem jak go skonfigurować.

• Fibaro
  • #5 02 Wrz 2016 19:32
    piotrva
    Moderator Mikrokontrolery

Ah, no to jest jeszcze inne rozwiązanie - stawiasz na zewnątrz jakiś serwer wirtualny i na nim TCP-IP i ESP się podpina do tego serwera, jak również telefon też śle dane na ten serwer - w ten sposób nie trzeba grzebać po routerach, wystarczy tylko dbać o serwer pełniący rolę stacji przekaźnikowej.

• #6 03 Wrz 2016 18:34
    piotr411
    Poziom 22  

piotrva powiedział "wszystko" w temacie, a przykład:

Kod: lua

Na początek, jeśli Android obsłuży:

I co by uniknąć WDT co 30 sekund

• #7 03 Wrz 2016 22:34
    beniopas
    Poziom 3  

Program nie do końca jest mój i jestem kompletnym świeżakiem więc proszę od razu o wyrozumiałość.Czym jest biblioteka ticker?Jak zrobić tak jak wyzej napisałem Zintegrowany Timer z biblioteka PID?Wpisane ustawienia chciałbym akceptować jednym przyciskiem na webserwerze.Czy mozna jakos to ładnie zrobic przez kod html czy musiałbym na jakims dashboardzie to zrobić? zalezy mi na fajnych oknach i zegarach i jak zmienic kod zeby było okno na ustawienie temp w Pid ?

• #8 24 Lis 2016 13:35
    _JAG_
    Poziom 15  

https://github.com/tomweingarten/sous_vide_wifi
    Tu jest cały projekt.
    Odpaliłem to w wersji niezmienionej i ładnie śmiga - stronę trzeba odpalić lokalnie i ustawić wymaganą temperaturę. Rysuje się ładny wykres przebiegu zmian temperatury i czasu załączenia przekaźnika(długości impulsu) w czasie.
    Zamierzam to trochę przerobić i pochwalić się efektami.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo