Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RC510 - Nie mozna zainstalować systemu Windows 7

01 Wrz 2016 22:52 1953 21
  • Poziom 16  
    Witam. Padł mi dysk i kupiłem nowe WD Blue 1TB. Chciałem zainstalować Win 7 ale na żaden sposób nie idzie. Próbowałem z 2 płyt zrobiłem dwa botowalne peny na rożne sposoby i ciągle wywala błąd przy rozpakowywaniu. System win nie możne zainstalować wymaganych plików... 0x8007045D. Resetowałem bios, formatowałem przez komendy diskpart, włączałem wyłączałem AHCI, próbowałem z jedną pamięcią. Dysk sprawdzałem HD Tune brak błędów, pamięć przez parę godzin memtest86 brak błędów. Co jeszcze można zrobić ?
  • Poziom 16  
    Win32 disk image, rufus 2.1
  • Spec od komputerów
    Spróbuj nagrać obraz systemu na pendrive za pomocą programu Windows 7 USB/DVD download tool. U mnie zawsze działa. Wrzuć też SMART tego nowego dysku.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Dysk jest ok. SMART nie komunikuje niczego niepokojącego.
  • Poziom 16  
    Pamięć też testowana parę godzin i zero błędów. Wrzucę jeszcze ustawienia biosu może tam coś siedzi. W środę będę miał oryginalna płytkę z win 7 może na niej pójdzie.
  • Poziom 42  
    Miałem podobny przypadek, "pad dysku", laptop i dysk się grzał, wyczyściłem chłodzenie i laptop OK, ale nowy dysk dalej po jakimś czasie gorący i wywalał instalację, nawet przestawał być widoczny w Gparted.
    Jak ostygł instalacja ruszała i znowu gorący i pad.
    Diagnoza serwisu, uszkodzona płyta główna.
  • Poziom 16  
    Nic to nie dało nadal wyskakuje błąd rozpakowywania plików. Czas chyba go oddać do jakiegoś serwisu bo już się pomysły kończą.
  • Spec od komputerów
    Prawdopodobnie uszkodzony most południowy.
  • Poziom 16  
    Oddałem laptopa do serwisu. Dzisiaj dzwonili stwierdzili, że jest uszkodzony dysk. Podmienili na inny i instalacja poszła. Laptopa oddałem z nowym dyskiem w smarcie wyglądał dobrze.
    Dziwne, bo zamieszczałeś SMART dysku i nie komunikował zupełnie niczego niepokojącego.
    Nie sądzę by on był przyczyną, ale skoro tak stwierdził serwis...
    Ważne że działa.

Z ciekawości, jaki dysk ci włożyli?
  • Poziom 16  
    Jeszcze nie wiem, jutro podjadę zobaczyć, co proponują. Jakich dysków unikać?
    Jeśli będziesz mógł (miał wybór), staraj się unikać Seagate, szczególnie tych z wadliwym softem.

Zobacz SMART dysku który ci zamontowali, lub chcę zamontować.
    Zwróć uwagę ile ma przepracowanych godzin i czy nie komunikuje niczego niepokojącego.
  • Poziom 33  
    Witam
    Miałem podobny problem z HP stacjonarnym, to może być problem z BIOS, nie udało mi się zainstalować WIN 7 na dysku 1TB, choć sam dysk był widziany.
    Zainstalowałem system na 500GB a 1TB podpiąłem jako dysk na dane.
    Płyta oryginalna nic nie pomoże, ja instalowałem z oryginalnej :(.
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Odebrałem laptopa. Dysk miał przepracowane 3 godziny smart pokazał, że wszystko oki. Więc problem leżał w dysku, który kupiłem. Chcę go sprzedać i nie wiem czy odsyłać na gwarancję w celu sprawdzenia czy wina leży w moim laptopie.
  • Poziom 16  
    Problem rozwiązany dysk nie podszedł do mojego laptopa wymiana pomogła. Dzięki za pomoc zamykam.