Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

RENAULT Megane 1.6 16v - Długo odpala, przerywa, gaśnie

pionier19 02 Sep 2016 00:33 4494 7
    pionier19
    Level 8  
    Witam,
    jakiś czas temu zaobserwowałem coraz dłuższy rozruch silnika po dłuższym postoju. Po ponownym odpaleniu zawsze jest ok. Do tego doszły dziwne objawy podczas jazdy, skaczące obroty, szarpanie, przerywanie, jakby nie było paliwa. Wtedy czasami pomaga wyłączenie i włączenie silnika. Silnik benzynowy.

Kilka razy podczas ruszania silnik mi zgasł. Dzisiaj stało się to też na wolnych obrotach, po wcześniejszym dodaniu gazu. Jeżeli silnik już zgaśnie, próba odpalenia kończy się niepowodzeniem. Rozrusznik kręci, ale nie ma zapłonu. Gdy się odczeka około 5min, zaczyna odpalać, ale czuć że nie na wszystkie cylindry, silnik się trzęsie i po chwili gaśnie. Zdarza się że w tym momencie strzela z wydechu. Po kilku kolejnych odpaleniach jest coraz lepiej, aczkolwiek przy dodawaniu gazu silnik dławi się i początkowo nie daje się uzyskać maksymalnych obrotów.

Jedną z takich sytuacji zamieszczam na filmach.

Wymieniłem już pompę paliwa, filtr paliwa, świece - bez rezultatu. Co to może być?

leonov
    Level 42  
    pionier19 wrote:
    Wymieniłem już pompę paliwa, filtr paliwa, świece - bez rezultatu.
    A nie lepiej zrobić diagnostykę ? a nie wymieniać w ciemno ?
    domex32
    Moderator of Cars
    Skup się wokół czujnika położenia wału, jego stanu, okablowania i występowania na nim opiłków.
    krywoj
    Level 13  
    Ja osobiście podobne objawy miałem przy uszkodzony czujniku położenia wału. Podobnie jak kolega wyżej zacząłbym od tego. Rozrząd jako kolejna sprawa.
    quest67
    Level 2  
    Przede wszystkim cewki sprawdź.

Moderated By CameR:

Cztery lata czekałeś aby pomóc autorowi posta !
    Reg. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych.

Kaziu1991
    Level 20  
    Podstawa to kod silnika, tak żeby każdy wiedział z czym problem. Synchronizacja i sterowanie procesem spalania... czytaj sprawdzić rozrząd (w tym koło kzfr o ile jest), kompresje, stan świec, stan czujnika wału korbowego i stan koła zamachowego. Reszta to komputer i nie tyle odczyt błędów co interpretacja danych rzeczywistych.