Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RENAULT Megane 1.6 16v - Długo odpala, przerywa, gaśnie

02 Wrz 2016 00:33 3267 4
  • Poziom 8  
    Witam,
    jakiś czas temu zaobserwowałem coraz dłuższy rozruch silnika po dłuższym postoju. Po ponownym odpaleniu zawsze jest ok. Do tego doszły dziwne objawy podczas jazdy, skaczące obroty, szarpanie, przerywanie, jakby nie było paliwa. Wtedy czasami pomaga wyłączenie i włączenie silnika. Silnik benzynowy.

Kilka razy podczas ruszania silnik mi zgasł. Dzisiaj stało się to też na wolnych obrotach, po wcześniejszym dodaniu gazu. Jeżeli silnik już zgaśnie, próba odpalenia kończy się niepowodzeniem. Rozrusznik kręci, ale nie ma zapłonu. Gdy się odczeka około 5min, zaczyna odpalać, ale czuć że nie na wszystkie cylindry, silnik się trzęsie i po chwili gaśnie. Zdarza się że w tym momencie strzela z wydechu. Po kilku kolejnych odpaleniach jest coraz lepiej, aczkolwiek przy dodawaniu gazu silnik dławi się i początkowo nie daje się uzyskać maksymalnych obrotów.

Jedną z takich sytuacji zamieszczam na filmach.

Wymieniłem już pompę paliwa, filtr paliwa, świece - bez rezultatu. Co to może być?

Link

Link
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 42  
    pionier19 napisał:
    Wymieniłem już pompę paliwa, filtr paliwa, świece - bez rezultatu.
    A nie lepiej zrobić diagnostykę ? a nie wymieniać w ciemno ?
  • Moderator Samochody
    Skup się wokół czujnika położenia wału, jego stanu, okablowania i występowania na nim opiłków.
  • Poziom 13  
    Ja osobiście podobne objawy miałem przy uszkodzony czujniku położenia wału. Podobnie jak kolega wyżej zacząłbym od tego. Rozrząd jako kolejna sprawa.