Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELL - Lattitude XT2 - reset podczas uruchamiania Win.

02 Wrz 2016 09:37 1116 24
  • Poziom 27  
    Dell Lattitude XT2. Podczas uruchamiania Win 7 (64) w końcowej fazie następuje reset. W trybie awaryjnym uruchamiał się. Nowa instalacja (wielokrotna) nie dochodzi do końca. W ostatniej fazie podczas uruchamiania usług następuje reset lub zawieszenie. Firmowy test sprzętowy przechodzi poprawnie (procesor, pamięć, ekran). Wygląda jakby się wywalał na jakimś uszkodzonym sprzęcie. Wyciągałem moduł WLAN, WWAN, BT, ale nic nie pomogło. Nie mam pomysłów gdzie i jak szukać.

Dodano po 30 [minuty]:

Chciałem skorzystać z pomocy przyklejonego tematu "jak zdiagnozować usterkę w laptopie", jest tam część o resecie podczas uruchamiania z tekstem "Czas przystąpić do testów, które opisałem TUTAJ" - TUTAJ jest linkiem. Niestety, nie odsyła on do żadnych testów, tylko na początek strony.
  • Poziom 27  
    W tym wypadku to na 100% sprzęt, bo nie instaluje niczego. Próbowałem Win XP, także w trakcie instalacji niebieski ekran i reset. Jest np. jakiś program diagnostyczny, uruchamiany np. z CD, który wykrywa uszkodzenia sprzętu? Dodam jeszcze raz - kiedy Win był zainstalowany, komputer uruchamiał się w trybie awaryjnym, więc pewnie tego czegoś nie uruchamiał. Teraz w trybie awaryjnym się nie uruchamia, bo instalacja nie dochodzi do końca. Które sprzęty/usługi nie są uruchamiane w trybie awaryjnym?
  • Spec od monitorów
    Patrząc na opis XT2
    Cytat:
    Montevina Chipset
    Processors
    Intel® Core™ 2 Duo ULV processor SU9300 (1.20GHz)
    Intel® Core™ 2 Duo ULV processor SU9600 (1.6GHz)
    Intel® Core™ 2 Duo ULV processor SU9400 (1.4GHz)

pozostaje winny CPU or GM45 Link

MB 48-4AE02-011-MX-0N0MYT for Dell-latitude-XT2-XFR
    Link
  • Spec od monitorów
    Co w tr. awaryjnym / * co prawda leonovo Link

Diagnostyka Dell Link
  • Spec od monitorów
    Zobacz też Linux live CD
    Po uruchomieniu z płyty jako live (bez instalacji)- działą dobrze i jest intuicyjnie prosty

Ja czasem uzywam: Kubuntu, Mint lub Puppy

• Spec od monitorów
    Coś z zasilaczem.
    Masz org. zasilacz do Dell XT2 (3-pin) , odpowiedniej mocy...? Link_ Taki
  • Spec od monitorów
    A bez Aku > jak startuje live CD Linux ?
  • Spec od monitorów
    Zrób foto. swojego zasilacza , tam gdzie jego opis i zapodaj.
    Masz 3-pin. we wtyku zasilacza.?
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    "The BIOS update could not be performer, because the AC adapter was not installed.

Być może ten problem masz opisany w Link_ en.community.dell
    czyli uszkodzone gniazdo DC Link
    lub Link

Zasilacz taki jaki masz Link_ DA45NM100-00-PA-1M10-Latitude-Z-Z600-XT-45W
    - ma wtyk (szpilkę) 3-pin (patrz 2.foto)
    * po którym Bios rozpoznaje : typ zasilacza, moc , czy orginał?
    * filmik z YT Link

Twój (L.XT2) opisano na Link

Tutaj masz manual serwisowy Link
    - od str.17 opisano test/ od str.74 test diagnostic

_____________________ (':?:')

Nie rozpoznaje zasilacza , a przechodzi test diagnostyczny ten Dell ?
    Nie startuje bez Aku ,( error, brak baterii)
    Cytat:
    DELL Latitude XT (NOT XT2)
    Battery PU536, 0WR015, WR015, 42Wh, 11.1V

Cytat:
    Dell Latitude XT XT2 Tablet PC
    Battery FW273, 451-11509 PU499, H986H 14.8Vdc 28Wh

Dell Latitude E4200 .... Intel Core 2 Duo SU9400 , chipset GM45
    - platforma Compal (JAZ00 LA-4291P)
  • Poziom 27  
    To raczej nie problem zasilacza, ten normalnie ładuje, kontrolki prawidłowo wskazują ładowanie. Tak w ogóle, to podczas uruchamiania Linuxa po chwili wchodzi w firmowy program wgrywania BIOSu. Ten komunikat jest właśnie z tego programu. Ale pojawia się on tylko czasami, częściej pojawia się komunikat o niewłaściwym pliku obrazu BIOS. Samego Linuxa nie uruchamia. Będę próbował jeszcze inne dystrybucje Linuxa. Nie ma się czego zaczepić, testy przechodzi bez błędu, a działać prawidłowo nie chce.
  • Spec od komputerów
    dziechu napisał:
    częściej pojawia się komunikat o niewłaściwym pliku obrazu BIOS.

To przeprogramuj BIOS.
  • Poziom 27  
    Komunikat o złym obrazie BIOS, no bo tam nie ma żadnego obrazu :) Zaczynam podejrzewać układ graficzny. Wydaje mi się że dopóki pracuje w standardowym trybie VGA to jest ok, natomiast jak jest włączany pełny sterownik i funkcje, to wtedy pada. W trybie awaryjnym win pracuje chyba w normalnym trybie VGA. Czy można jakoś zmusić instalator win, żeby pozostawał w normalnym trybie VGA i nie stosował dodatkowych sterowników?
  • Spec od komputerów
    dziechu napisał:
    Komunikat o złym obrazie BIOS, no bo tam nie ma żadnego obrazu :)

Precyzuj swoje wypowiedzi.
    dziechu napisał:
    Zaczynam podejrzewać układ graficzny.

Ja też.
    dziechu napisał:
    Czy można jakoś zmusić instalator win, żeby pozostawał w normalnym trybie VGA i nie stosował dodatkowych sterowników?

Można.
    Ale to nic nie da.
    Grafika do wymiany.
  • Poziom 27  
    Ależ da :) W standardowym trybie VGA pracuje prawidłowo nawet z natywną rozdzielczością matrycy. Na laptopie nie gram, nie potrzebne mi jego moduły 3D itp. Służy głównie do diagnostyki samochodu i prostych operacji tekstowych. Nie warto go sprzedawać, bo dużo nie dostanę, nie warto naprawiać. Chyba że naprawa wyszłaby poniżej 200zł. To jak można zmusić instalator do pominięcia sterowników graficznych?
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Np. Link
    Link
    .....
    reszta np. po uzyciu "wujka googler" z frazą :
    instalacja win7 do pominięcia sterowników graficznych
  • Poziom 27  
    Szukałem. Problem w tym, że wszystko co znalazłem odnosiło się do operacji już po zainstalowaniu Win, nic co działałoby w trakcie pierwszej instalacji. W BIOSie tego Della nie ma wyboru trybu UEFI.

Dodano po 31 [minuty]:

Są na aukcji płyty główne do XT2 za 97 zł. Układ graficzny jest na płycie głównej? Jeżeli tak, to chyba warto. Bo laptop jest dość dobrze wyposażony - 5GB RAMu, 128 GB SSD. Zewnętrznie jak nowy, bez śladów używania.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    dziechu napisał:
    Układ graficzny jest na płycie głównej?

Tak.