Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI 3320 - przycina sie papier

sayan_ssj_9 02 Wrz 2016 09:20 1299 20
  • #1 02 Wrz 2016 09:20
    sayan_ssj_9
    Poziom 8  

Witam. Mam problem z drukarką oki 3320. Działała dobrze, ale od pewnego czasu zaczęły się z nią problemy. Mianowicie z relacji użytkownika:
    wciąga papier, drukuje, ale w pewnym momencie jakby sie przycinało. Jakby wciągał papier a nie wysuwał. Przedstawiam zdjęcia efektu końcowego.
    Najczęściej zdarza się takie zacinanie pod koniec kartki. Raz kiedyś może się to zdarzyć wyżej.
    Proszę o pomoc.

OKI 3320 - przycina sie papier OKI 3320 - przycina sie papier

0 20
  • #2 02 Wrz 2016 11:11
    e2e4
    Poziom 18  

Dzień dobry.
    Sprawdź stan kółek mechanizmu napędu traktora, zmiany rodzaju papieru.
    Pod obudową, z prawej strony, obok gałki.
    Zużyte wyłamane zęby dają taki efekt.

Powodzenia,
    natenczas, e2e4.

0
  • #3 02 Wrz 2016 14:32
    ERESJOT
    Poziom 19  

Sprawdź również stan zębatek przy silniczku z lewej strony. Zębatka ze sprzęgłem lubi zgubić ząbki, ale tą przy samym silniku też sprawdź. Czasami zębatka z silnika która jest metalowa wyłamuje w niej ząbki. :D

0
  • #4 07 Wrz 2016 09:20
    sayan_ssj_9
    Poziom 8  

Dziewczyny pracują codziennie na niej także nie mogę jej od tak zabrać bo jeszcze działa więc dają radę.

Zrobiłem od spodu zdjęcia. Czy to chodzi o te zębatki? Jedna jest jakaś taka krzywa.

OKI 3320 - przycina sie papier OKI 3320 - przycina sie papier

0
  • #5 07 Wrz 2016 09:33
    hernan_cortes
    Poziom 21  

Ło matko!!! Ta zębatka nie jest krzywa tylko odwrotnie założona :-D

0
  • #6 07 Wrz 2016 10:43
    sayan_ssj_9
    Poziom 8  

No nie wiem ale jak przyszedłem do pracy z pół roku temu to nic nie było robione. Dopiero teraz zaczęło się coś z nią dziać. Także odwrotne założenie chyba nie przeszkadzało.

0
  • #7 07 Wrz 2016 11:13
    dkuncio
    Poziom 11  

Będzie działała tylko trzeba wymienić 3 kółka zębate po prawej stronie i poprawnie je zamontować bo na pewno przy takiej "konfiguracji" się uszkodziły. Jeszcze nie wiadomo jak sprawa wygląda od strony silnika czy tryby całe. Do tej operacji trzeba będzie niestety otworzyć drukarkę.

0
  • #8 07 Wrz 2016 11:15
    e2e4
    Poziom 18  

Dzień dobry.
    Pierwszy raz coś takiego widzę.
    Ciekawe na ile to efekt świadomego działania?

Nie wpadłbym na coś takiego.
    Aż sprawdzę przy najbliższej okazji co daje taki montaż.

Pozdrawiam,
    natenczas,e2e4.

0
  • #9 07 Wrz 2016 11:27
    dkuncio
    Poziom 11  

W mojej drukarce taki montaż zakończył się tym iż traktor w ogóle nie działa. W tym przypadku sam wałek może nie wytworzyć dostatecznej siły aby podać papier.

0
  • #10 07 Wrz 2016 12:14
    sayan_ssj_9
    Poziom 8  

Mam jakieś drukarki stare na części jako "dawcy", może któreś zębatki będą dobre. W takim razie jak zabrać się za rozebranie tej drukarki? Od czego zacząć?

0
  • #11 07 Wrz 2016 12:54
    ERESJOT
    Poziom 19  

Przy tak założonych zębatkach nie będzie przełączać napędu, jest na stałe. Sprawdź jeszcze drugą stronę. Tam jest trochę rozbierania, aby się dostać do silnika z zębatką. Ale obracając powoli wałkiem można sprawdzić czy są wszystkie ząbki na zębatkach.

0
  • Pomocny post
    #12 07 Wrz 2016 14:45
    dkuncio
    Poziom 11  

Potrzebny będzie płaski śrubokręt. Przed przystapieniem do pracy należy upewnić sie czy został odłaczony przewód zasilania!
    1. Wyciągnij gałkę od wałka po prawej stronie.
    2. Od spodu pod panelem sterującym są 3 zaczepy które należy srubokretem podwadzić do siebie.
    3. Cała górna pokrywa powinna zejść.
    4. Po prawej stronie będzie blaszka która trzyma tryby.
    5. Należy wsadzić pod nią śrubokręt o delikatnie nacisnąć do dołu.
    6. Blaszka powinna odejść i mamy dostęp do trybów.
    7. Wymieniamy i analogicznie składamy.

0
  • #13 25 Wrz 2016 15:44
    sayan_ssj_9
    Poziom 8  

Witam. Rozebrałem. Odwróciłem zębatkę. Złożyłem i niestety problem.
    Nagrałem filmik.
    Co może być przyczyną takiego zachowania?

0
  • #15 25 Wrz 2016 16:19
    sayan_ssj_9
    Poziom 8  

nie zmienialem ustawien karetki. nie ruszalem tego. ale przedmuchalem kurz w środku. w takim razie gdzie jest ten czujnik zeby go przeczyscic? ? trzeba to jakos konkretnie zrobic? lub co to ta brudna tarcza?
    przepraszam ale pisze z tel

0
  • #17 25 Wrz 2016 16:50
    sayan_ssj_9
    Poziom 8  

trzeba cos dodatkowo rozkręcić? bo ta karetka chodzi po jakiejs prowadnicy

0
  • #18 25 Wrz 2016 19:40
    leeart

Poziom 34  

Zdejmujesz taśmę barwiącą, wyciągasz głowice, odkręcasz 2 śruby przy gnieździe głowicy i po prawej stronie drukarki wyjmujesz karetkę.

0
  • #19 25 Wrz 2016 20:23
    sayan_ssj_9
    Poziom 8  

A czymś konkretnym to przeczyścic?

Dodano po 12 [minuty]:

Co tu należy wyczyścić?

OKI 3320 - przycina sie papier

0
  • #20 27 Wrz 2016 10:29
    leeart

Poziom 34  

Tylko musisz zdjąć osłonę i przedmuchać sprężonym powietrzem. Przy okazji zwróć uwagę na kółko, które dolega do tego paska czarnego z ząbkami aby nie było kwadratowe (na zdjęciu nie widać).

0
  • #21 30 Wrz 2016 13:46
    dkuncio
    Poziom 11  

Moim zdaniem zachowanie karetki jest poprawne gdyż zawsze po włączeniu zasilania wraca do początku. Jak ciężko chodzi karetka to wyciąg tasiemkę barwiącą i wtedy spróbuj może ona stawia opór. To że świeci alarm to trzeba podać jej papier. Jeśli po podaniu papieru nadal świeci alarm to proponuje sprawdzić wtedy czujniki.

0