Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WLX16460PL Maxx 5 - błąd F17 - dziwne objawy

Fillip83 02 Wrz 2016 10:03 5154 2
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich.

Proszę o poradę bo nie mam już pomysłu.
    Kilka dni temu moja pralka Bosch Maxx5 po włączeniu wyrzuciła błąd F17 - problem z dopływem wody.
    Sprawdziłem filtry na wężu zasilającym - czyste i drożne.
    Pralka po wyborze programu zaczyna przez chwilę pobierać wodę po czym przerywa ten proces. Jest chwila zwłoki, w między czasie wydaje dziwne odgłosy i wywala błąd F17.
    Najciekawsze jest to, że po wybraniu programu płukanie przeprowadza go bez problemu, czyli pobiera wodę kilka razy i wszystko jest ok.

Zrobiłem test i w trybie awaryjnym napuściłem do bębna trochę wody i potem włączyłem standardowy program i pralka poszła. Niestety nie pobrała już ani proszku ani płynu zmiękczającego. Czyli na siłę da się nią wyprać, ale to żadna robota.

Proszę o poradę, nie bardzo wiem co może być przyczyną.

Z góry wielkie dzięki!

• Poziom 38  
    F17 - Błąd zaworu wlotowego

Do sprawdzenia elektrozawory. Prawdopodobnie nie działa ten który puszcza wodę na pranie lub też, uszkodzony triak na module sterującym.
  • Poziom 25  
    Zdjęcie przedstawia presostat pralki Bosch (najprawdopodobniej tej z tematu) z błędem F17.
    Wypalenie może być jedną z wielu przyczyn kłopotów i pokazuje, jak trudno czasami o trafną diagnozę na odległość.

Bosch WLX16460PL Maxx 5 - błąd F17 - dziwne objawy