Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iphone 5S - Żyroskop akcelerometr orientacja po zalaniu oraz plamy wyświetlacza

02 Wrz 2016 13:44 2199 5
 • Poziom 10  
  Witam. Pacjent to Iphone 5S po płukance w izopropanolu w ultradźwiękach ruszył i wszystko działa za wyjątkiem orientacji telefonu. W aplikacjach w ogóle nie wykrywa żyroskopu. Co w takim wypadku? Jeszcze raz płukanie? Wygrzanie hotem układu? Czy tylko wymiana? Przy okazji zadam też pytanie o wyświetlacz po zalaniu. Powstały na nim nie wielkie jaśniejsze plamki widoczne najbardziej na jasnym tle. Czy jest jakiś patent na pozbycie się tego? Wygrzać bardzo delikatnie sam wyświetlacz? Czy lepiej go nie ruszać i tylko wymiana na nowy?
 • Użytkownik obserwowany
  Samo czyszczenie telefonu nie naprawi zwarcia.Po zalaniu trzeba własnie pod tyk kątem sprawdzić płytę główną.
  Co do wyświetlacza to raczej nic z tym nie zrobisz.Wyświetlacz jest bardzo czuły na temperaturę ale skoro myslisz kupić nowy to możesz spróbować delikatnie podgrzać - przecież nic nie tracisz.
 • Spec od GSM
  Czy do mycia płyty w wanience odlutowywałeś metalowe ekrany?
 • Poziom 15  
  Białych plam pozbędziesz się wymieniając podświetlenie ekranu można zrobić to bez problemu. Jeżeli chodzi o obracanie ekranu to ostatnio miałem ten sam problem z zalanym iphonie 6. Wymiana układu załatwiła sprawę.
 • Poziom 12  
  Wymiana gyro. W przypadku plam - tak jak mówi kolega wyżej wymiana podświetlenia.
 • Poziom 10  
  UPDATE:
  Jeszcze raz wykąpałem płytę i żyroskop ruszył , więc wszystko działa. Wyswietlacza nie ruszałem, mi nie przeszkadza. Na ciemnym tle nie jest tak widoczna, gorzej na jasnym ale da się wytrzymać.