Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kyocera FS-1030D - nie drukuje po wyjęciu zaciętego papieru

Aikidoka88 02 Sep 2016 16:28 2076 10
Altium Designer Computer Controls
    Aikidoka88
    Level 7  
    Witam,
    drukowałam sobie spokojnie spora liczbę stron na kyocera FS-1030D aż nagle papier się zaciął. Po wyjęciu papieru spod kieszeni podajnika i zamknięciu go, zaczęły mrugać diody. Od góry patrząc to pierw zielona zielona czerwona i wraca do drugiej spowrotem jednym mrugnięciem na zielono i tak cały czas. Czwarta dioda nie uczestniczy w tym procesie ale przy włączaniu świeci się na czerwono a później gaśnie całkowicie. Papier wyjęłam cały bo sprawdziłam każdą szparkę i "chyba" nic nie zostało, ale drukarka po wielu wyłączaniach z prądu nawet nie chce ponownie zaskoczyć. Co się mogło stać?
  • Altium Designer Computer Controls
    ERESJOT
    Level 22  
    Czy po wyjeciu kartki ułożyłeś z niej "puzle"? Czy wszystkie czastki poskaładane do siebie utworzyły całą kartkę? Jesli brak jakiegoś kawałka to szukaj w drukarce do skutku. :D
  • Altium Designer Computer Controls
  • Helpful post
    rtv.sos.pl
    Level 13  
    W tych drukarkach najczęstszą przyczyną takiego zachowania jest przepełniony pojemnik na zużyty toner lub uszkodzenie mechaniczne flagi podczas usuwania zaciętego papieru. Niestety jakoś nie mogę zrozumieć sensu opisu działania diod, tym bardziej, że nie pamiętam jakie tam były kolejno kolory na panelu. Napisz lepiej w formacie - licząc od góry - przykładowo: 2-2-1-3-3-3.
    Zresztą niezależnie od tego otwórz pokrywę z przodu, wyjmij toner a potem pociągnij za zielone uchwyty po bokach i wyciągnij zespół DK. Za bębnem masz pojemnik na zużyty toner. To ten plastikowy czarny pojemnik za bębnem na wyjętym zespole DK. Zespół powinien być stosunkowo lekki. Jeśli od strony pojemnika jest masywny i ciężki to trzeba go opróżnić. Z tyłu zespołu są dwie zaślepki ( na krańcach pojemnika). Wyjmij zaślepkę podwadzając płaskim wkrętakiem i wysyp zużyty toner. Potem załóż zaślepkę, zamontuj DK i toner i spróbuj ponownie uruchomić drukarkę. Podczas całego zabiegu zwracaj uwagę aby nie dotykać palcami lub narzędziami do bębna. Podczas opróżniania toner się pyli więc należy stosować środki ostrożności aby nie wdychać. Nie próbuj robić tego zwykłym domowym odkurzaczem bo trzeba będzie malować mieszkanie;) Lepiej po prostu wysypać delikatnie potrząsając zespołem i delikatnie ostukując pojemnik.
    Aikidoka88
    Level 7  
    RTV.SOS.pl wrzucam zdjęcia jak to wygląda w mojej drukarce bo jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o drukarki i nie widzę albo nie umiem zobaczyć zielonych zatrzasków po wyjęciu tonera a co to zespół DK to śmiało możesz mi dać wykład, bo nawet nie podejrzewam z czym to się je:x Proszę pokieruj mną tak jakbyś rozmawiał z pięciolatką o fizyce kwantowej :) będę prze ogromnie wdzięczna bo widzę ze masz ogromną wiedzę ale ja na nią w tej formie jeszcze jestem za głupia :x
    Aikidoka88
    Level 7  
    a co do diod to 1 -1 -1 -0 zielony - zielony - czerwony i później następny cykl 0-1-0-0. Zielona jedynka

Dodano po 26 [minuty]:

a jednak dałam rade, tylko tam nie na zaślepkę a na śrubkę jest ale wypróżniła. Pominę że pół dzielnicy zasypałam tym proszkiem bo wiatr powiał ale udało mi się opróżnić rzeczywiście już ciężki pojemnik na zużyty proszek .
    Niestety to nic nie pomogło, diody dalej się świecą a drukarka nie chodzi
    krzys_ka
    Level 25  
    Po wyjęciu kasety z papierem zobaczysz dwie blachy z uchwytami(jedna od przodu drukarki druga od tyłu drukarki). Można je delikatnie pociągnąć w dół. To duplex , tam mogą czekać zacięte kartki.
    Po wyjęciu modułu bębna razem z tonerem w drukarce zobaczysz taką metalową oś. Przed nią jest taka plastikowa półprzezroczysta prowadnica a pod nią czujnik papieru , zobacz czy tam nie utknął kawałek papieru.
    Aikidoka88
    Level 7  
    krzys_ka właśnie w tym problem że już zajrzałam w każdy kont tej drukarki i nic nie pomaga.
    Pod spód, pod te blachy zajrzałam w pierwszej kolejności bo już mi kiedyś tam kartka utknęła. Wyczyściłam pojemnik na zużyty toner, zajrzałam w każdą szczelinkę i przeciągnęłam każda rolkę która byłam wstanie żeby zobaczyć czy nie ma od nią jakiegoś blokującego mechanizm skrawka i nic nie pomógł.
    Nic się nie zmieniło.

Wcześniej mi się to w oczy nie rzuciło ale bęben nie pracuje przy włączeniu. Zawsze pracował chwile mielił sekundę dwie przy włączaniu a teraz urządzenie się włącza coś zabuczy cichutko ale bęben nie zaskoczył ani razu od momentu powstania awarii. Może to ma jakieś znaczenie?

Jak ktoś mi da poradę dzięki której naprawie tą drukarkę to ma 0,7 Bolsa czy co tam sobie zamarzy bo już jestem w desperacji. Serwis krzyknął 100 zł za przyjazd i oględziny bez zapewnienia naprawy. Sama nigdzie nie zaniosę bo to kombajn ciężki. "Nowa" drukarka z komisu to rząd dwóch serwisów.....

Dodano po 9 [minuty]:

Co do papieru, utknął , zaciął się zaraz przy pobieraniu z kasety nie wjechał daleko nie zdążyło się nic na niego nadrukować. Gdzieś 1/4 kartki wyciągnęłam wciągniętą z kasety w mechanizm drukarki. Może 1/3 ale na pewno nie więcej. Zacięcie nastąpiło po wydrukowaniu już blisko 200 stron jednym ciągiem ale z jednej strony bez duplexa. Mignął jakiś błąd na windows 10 (zanim zdążyłam odczytać zniknął). Może komuś te informacje pomogą rozwiązać mój problem.
    Aikidoka88
    Level 7  
    krzys_ka spróbowałam tego co mi poradziłeś, zdjęłam nawet osłonę ta przeźroczystą, przetarłam czujnik wacikiem do uszu delikatnie bo a nóż widelec coś się zakurzyło zapchało od drobin z tonera czy papieru, ale nic to nie pomogło, ani doklejanie ani czyszczenie. Kompletnie nic się nie zmieniło.

Za to nie wiem czy znalazłam właściwy błąd ale w instrukcji po angielsku (nomen omen włączyłam translator google żeby zrozumieć techniczne słówka), wspomnieli że przy tym sygnale z diod (jak dobrze odczytałam) chodzi o błąd jednostki utrwalacza. . Kochani moglibyście mi powiedzieć z czym to się je,czy się opłaca naprawiać przy tak starej drukarce (z rok temu kupiłam ją już używana i przed awarią robiąc wydruk testowy miała przebieg 85 tys. stron) i przede wszystkim czy taki laik jak ja jest sam wstanie naprawić to w ogóle?

Z kolei świecenie (mruganie w cyklu) lampki trzeciej od góry na czerwono może oznaczać zacięcie papieru brak papieru bądź niewłaściwie włożona kasetę. Co mogło się uszkodzić ewentualnie przy kasecie dolnej przy zamykaniu czy wyciąganiu papieru że drukarka widzi taki błąd? Bo zacięcie już nie wchodzi w rachubę brak papieru tez nie. Dodam ze sam guziczek który kaseta na papier dociska przy zamknięciu działa nie wcisnął się, i kaseta go rzeczywiście dociska. Jest jakiś jeszcze inny czujnik niedomknięcia kasety?
  • Helpful post
    krzys_ka
    Level 25  
    Brawo, poprawna diagnoza C6000, przerwa w obwodzie grzałki, dwie rzeczy do sprawdzenia : czy lampa ma przejście i czy termostat na przejście. Raczej robota dla serwisu. Koszt od kilkudziesięciu zł za 'uruchomienie ' termostatu czy wymianę grzałki do kilkuset za cały piec.

Diody wskazują kod błędu, nie sugeruj się opisem brak papieru , czy kaseta. Kiedy urządzenie jest w stanie gotowości to wtedy symbole przy diodach mają znaczenie.
    Aikidoka88
    Level 7  
    krzys_ka ha k... ha. Bardzo śmieszne. Podziwiam ogrom Twojej wiedzy ale dla mnie to już brzmi jak duński. Rozumiem że drukarkę zamiast naprawiać to lepiej wyłożyć 300 zł i kupić nową :( Za chiny ludowe tego nie naprawie sama a szkoda kasy na wywalanie w tak stary model nawet 50 a co dopiero kilkuset złotych.

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc :)

krzys_ka Tobie w szczególności za taką cierpliwość do mnie i podzielenie się swoją ogromną wiedzą :)