Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Led Philips 40PFL3208H/12 - miga podświetlenie matrycy

02 Wrz 2016 17:35 4962 9
  • Poziom 9  
    Witam, miałem problem z niedziałającym podświetleniem matrycy, okazało się, że upalił się styk na listwie Led, jednak po naprawie wyszło, że przepalone są 3 diody i ogólnie już nie świeciło tak jasno jak wcześniej, obraz był ciemniejszy.
    Mierzyłem napięcia na inwerterze, ale niestety omsknęło mi się i zrobiło zwarcie.

Wymieniłem inwerter, ale teraz całe podświetlenie miga, zapala się i gaśnie z częstotliwością podobną do kierunkowskazu w samochodzie. Okazało się jeszcze, że jest kilka kolejnych diod spalonych, wymieniłem wszystkie przepalone ale nadal miga.
    Co może być nie tak?

Telewizor to Philips LED, a inwerter to SSL400-0D5A

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem prawdopodobnie z inwerterem. Po podłączeniu migają led-y. Mierząc napięcia na inwerterze można zauważyć, że na niektórych elementach napięcie skacze, ale nie mogę dojść gdzie leży problem.
    Inwerter to SSL400_D5A.

Dołączam schemat tego inwertera.

• Poziom 43  
    Może po prostu w samym podświetleniu? Raczyłeś sprawdzić?
    A te napięcia, szczególnie na wyjściu, to jakie wartości osiągają?
    Ten układ scalony, to powiadasz jaki? Nie SSL100SN czasem?
  • Poziom 9  
    Niektóre diody co prawda wymieniałem, bo albo słabo świeciły albo były przepalone, ale teraz wszystkie są sprawne. Każdą diodę sprawdzałem miernikiem, wszystkie przejścia....wygląda ok. Jak miga to wszystkie diody świecą ładnie.
    Zresztą takie miganie miałem od początku jak kupiłem inwerter, ale wtedy myślałem, że trzeba zmienić diody.
    Układ scalony to tr10e1.
    Napięcie na wejściu to 21V (zamiast 24, ale to chyba nie problem), na wyjściu jest ponad 120V i widać na mierniku że lekko skacze.

Znalazłem jeszcze takie zdjęcie
    I wszystkie napięcia są podobne, oprócz tego 16,3V gdzie u mnie jest 0V.
  • Poziom 34  
    mirex napisał:
    Może po prostu w samym podświetleniu? Raczyłeś sprawdzić?

To raczej tu jest pies pogrzebany.
    Nawet nie raczyłeś podać modelu matrycy, bo może wpisując jej model znajdziesz coś na forum.
  • Poziom 9  
    Model matrycy to lta400hm23.
    Czyli problem może leżeć w taśmach LED?
  • Poziom 34  
    Czy szukałeś na forum po modelu matrycy?
  • Poziom 43  
    A te diody to migają cały czas, czy migną sobie kilka razy po włączeniu?
  • Poziom 9  
    Diody migają cały czas, z takim samym odstępem czasu, jakieś 2 mignięcia na sekundę. Jak stroboskop.
  • Poziom 9  
    Nikt nie wie?