Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wycena instalacji domofonowej na osiedlu

02 Wrz 2016 19:02 1491 12
  • Poziom 17  
    Panowie, za chwilę zaczynam instalację domofonową na dużym osiedlu w Warszawie. Niestety do teraz nie wiem jak zabrać się za wycenę.

Osiedle składające się z 5 klatek (5 paneli), w każdej 25 lokali (125szt łącznie) + panel wejściowy na osiedle. Do tego zintegrowana KD na poz -1 łącznie 5szt.
    Do tego dochodzi programowanie całego osiedla + około 400szt pastylek.
    Na każdym piętrze (5p w klatce) jest komutator.

Przewody ułożone i wyprowadzone w odpowiednie miejsce. Skrzynki teletechniczne zamontowane. Zostaje montaż urządzeń(panel,sluchawki,centrale,czytniki) + programowanie.
    Wszelkie materiały potrzebne do instalacji dostarcza zamawiający.

Prosiłbym, o informację jak wyceniacie taką instalację.

Według cennika usług elektrycznych ( montaż domofonu ) cena za punkt w W-wa to 380zł. (rozumiem że chodzi o panel domofonowy/czytnik wraz z centralą sterującą/interfejsem i punktem wykonującym)
  • Poziom 31  
    Jak nie wiesz jeżeli materiał jest po stronie zleceniodawcy to wyceniasz swoją pracę albo od całości od punktu lub robisz wycenę wg. wykonanej pracy czyli instalacja za punkt , programowanie, instalacje przewierty itd. . uzgadniasz to ze zleceniodawcą bo to on będzie płacił.
  • Poziom 17  
    Ja wszystko rozumiem, że pewne kwestie ustala się ze zleceniodawcą. Chodzi mi o przykładowe stawki.
    Np :
    Montaż domofonu w lokalu : 20zł
    Montaż panelu : 200zł
    Programowanie pastylki : 3zł
    (podałem zupełnie przykładowe ceny)

Nie chciałbym zrobić czegoś za pół darmo lub zawyżyć stawkę i zobaczyć minę zażenowania od kierownika :)
  • Poziom 31  
    To koledzy z okolicy warszawy powinni pomóc ceny są różne za robociznę ale nie bój się mocy -)
  • Poziom 17  
    Własnie dlatego poczekam na wypowiedź, któregoś z kolegów z mazowieckiego :)
  • Pomocny post
    Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Nie spodziewaj się, że uzyskasz informacje konkretne...
    Policz wszystko w odpowiednich proporcjach: podatki, zus, koszty materiałów, amortyzację sprzętu, paliwo, wynagrodzenie pracowników, ewentualne poprawki i potencjalne usterki gwarancyjne itp. itd..., dodaj zysk który Cię satysfakcjonuje adekwatny do poziomu wiedzy i doświadczenia które posiadasz, oraz kilka procent na ewentualne targowanie się ( nie podnoś specjalnie ceny z powodu zasobności portfela inwestora, czy miejsca montażu.)
    W skrócie:
    - Bądź uczciwy, a to zaprocentuje prędzej czy później.
  • Poziom 24  
    "Panowie, za chwilę zaczynam instalację domofonową na dużym osiedlu w Warszawie. Niestety do teraz nie wiem jak zabrać się za wycenę. "
    Komfortowa sytuacja ! Widocznie inwestorowi jest wszystko jedno ile wyniesie kosztorys zakładając , że nie zapłaci. :D A tak optymistycznie jak sam nie wiesz to zagraj w otwarte karty poproś doświadczoną F-me niech zrobi to za ciebie a ty się w to wpasujesz. Ale żeby zrobić jakikolwiek kosztorys to trzeba przynajmniej znać typ sprzętu i posiadać jakiś rzut , projekt a to jest bo przecież okablowanie robiono wg, jakiś założeń i wiele , wiele innych rzeczy. Pisanie 100 - 1000zł za punkt jest tylko czystym gdybaniem . Nie ma żadnych sztywnych stawek na tego typu inwestycje ! Czy stanowisz F-me , pracownika to kieruj się tym co napisał Kol. powyżej ! Najpierw kosztorys później umowa a na koniec robota , Nikt za ciebie wg, podanych tu info. tego nie policzy.
  • Poziom 17  
    W takim razie będe musiał przysiąść i wszystko na spokojnie obliczyć. Ale dobrze kolega zauważył... rok późniejszej gwarancji też będzie produkował koszta.

Dziekuje za podpowiedzi :)

• Poziom 43  
    Otrzymałeś zlecenie na "piękne oczy" skoro nawet kosztorysu nie przygotowałeś? Masz jakiekolwiek pojęcie o tym co masz zrobić, czy będziesz się dopiero douczał?
    nikspol napisał:
    Widocznie inwestorowi jest wszystko jedno ile wyniesie kosztorys zakładając , że nie zapłaci.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    sosarek napisał:
    Masz jakiekolwiek pojęcie o tym co masz zrobić, czy będziesz się dopiero douczał?

Pozwolę sobie odpowiedzieć cytatem z ogłoszenia autora tematu:
    "Wykonuje instalacje domofonowe i CCTV w domkach jednorodzinnych jak i na dużych osiedlach
    Najczęściej wykonuje instalacje domofonowe oparte na systemie "CODI", gdzie mam status autoryzowanego instalatora"
    No, ale w końcu każdy z nas jakoś tam zaczynał....
    Co do samego pytania to wpływ na czas i pracochłonność zlecenia będę miały:
    -model montowanego sprzętu ( jakaś tajemnica ?)
    - to czy osiedle jest zamieszkałe.
    - stopień przygotowania instalacji ( jakoś ciężko mi uwierzyć w przygotowane idealnie)
  • Poziom 17  
    sosarek napisał:
    Otrzymałeś zlecenie na "piękne oczy" skoro nawet kosztorysu nie przygotowałeś? Masz jakiekolwiek pojęcie o tym co masz zrobić, czy będziesz się dopiero douczał?
    nikspol napisał:
    Widocznie inwestorowi jest wszystko jedno ile wyniesie kosztorys zakładając , że nie zapłaci.

Inwestor zaproponował współprace ze mną gdyż wykonałem dla niego 2 instalacje wielobudynkowe tego samego pokroju (na które nadal przyjeżdzam na serwisy) będąc pod skrzydłem jednej z warszawskich firm. Pytanie dotyczyło wyceny instalacji a nie sprawdzenie moich kompetencji. Uważam Twój wpis za obraźliwy.

Kolego suworow :

Sprzęt firmy CODI.
    Osiedle nie jest zamieszkałe. Mieszkania są w stanie deweloperskim.
    Instalacja została przygotowana tak jak w poprzednich lokalizacjach. (identyczny schemat działania instalacji)
    Za błędy w okablowaniu odpowiada Inwestor. Wycena dotyczy tylko montażu i programowania.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    kosimierz napisał:
    Inwestor zaproponował współprace ze mną gdyż wykonałem dla niego 2 instalacje wielobudynkowe tego samego pokroju (na które nadal przyjeżdzam na serwisy) będąc pod skrzydłem jednej z warszawskich firm. Pytanie dotyczyło wyceny instalacji a nie sprawdzenie moich kompetencji. Uważam Twój wpis za obraźliwy.
    kosimierz napisał:
    Panowie, za chwilę zaczynam instalację domofonową na dużym osiedlu w Warszawie. Niestety do teraz nie wiem jak zabrać się za wycenę.

Czyżby amnezja?. :)
    Zróbmy może to inaczej. Kolega przedstawi swoją wycenę, a my spróbujemy ją ocenić.
    Pozdrowienia dla kolegi i mamy
  • Poziom 17  
    9 paneli domofonowych.
    140 sluchawek
    10 czytnikow KD
    Montaz central i interfejsow w skrzynkach teletechnicznych ( 5 sztuk )

Montaz skrzynek, okablowanie i wszelakie potrzebne do instalacji materialy zapewnia inwestor. Cena dotyczy tylko montazu i programowania.

5500 netto

Zakres robot okreslam na 1 m-c wraz z odbiorem wewnetrzym.

Kwote obliczylismy na podstawie wyceny wczesniejszych osiedli na tym samym sprzecie (inna ilosc klatek, lokali, wejsc na osiedle)