Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra F 1.6 8 v C16NZ Benzyna +Gaz - Błąd Nr 45 Bogata Mieszanka

02 Sep 2016 22:27 876 7
  • Level 13  
    Witam. Proszę o pomoc bo ręce mi opadają już. Check zapala się na gazie i benzynie. Czytałem wiele podobnych postów ale nadal nie potrafię sobie poradzić z tym! Czasem podskakują obroty i opadają. Check częściej pali się na obrotach jałowych niż podczas jazdy. Nie zaobserwowalem żadnego spadku mocy. Proszę o porady!
  • Level 13  
    Wymieniłem sondę i nadal to samo.

Dodano po 4 [godziny] 10 [minuty]:

Wymieniłem kilka rzeczy : silniczek krokowy, wtrysk, map sensor, czujnik temperatury, zawór EGR . Sprawdziłem układ zapłonowy oraz uszczelnienia czy nie ciągnie lewego powietrza. Ciągle wyrzuca błąd bogata mieszanka, raz odczytałem z kodów błyskowych za uboga ale to tylko raz się zdarzyło. Czy mógł się uszkodzić komputer bo wcześniej zrobiło mi się zwarcie na klemach?
  • Level 27  
    A czujnik temperatury?

Moderated By ociz:

Co to za zgadywanka? Nie masz pojęcia to nie próbuj podpowiadać.

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Level 13  
    Zastanawiam się nad kupnem innego sterownika ale obawiam się że to będzie nie trafna diagnoza, bo nic innego mi nie przychodzi do głowy.
  • Level 43  
    Proponuje się udać do zaufanego gazownika a na pewno poradzi w tej kwestii .Czy jest potrzeba go wymieniać czy nie .
  • Level 13  
    Dobra wstrzymam się do poniedziałku i zobaczymy, na pewno się odezwę i dam znac.
  • Level 13  
    Obiecałem się odezwać. Sytuacja wygląda następująco, byłem wczoraj u gazownika i powiedział żeby się tym nie przejmować bo z tym da się jeździć. Oczywiście podmienilł inny komputer i nadal to samo, tylko tyle że po powrocie od gazownika całą drogę jechałem na benzynie i w pewnym momencie astra straciła moc i zgasła. Po ponownym odpaleniu astra odpaliła normalnie bez żadnego problemu, silnik pracuje normalnie równo i kontrolka tylko sygnalizuje bogatą mieszankę na biegu jałowym a w trakcie jazdy jest normalnie nic się nie świeci. Nie mam pojęcia co to może być?