Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samochód osobowy - Zmiana wartości impulsatora skrzyni biegów

03 Wrz 2016 06:43 546 3
  • Poziom 11  
    Witajcie. Chciałem uczynić moje auto "wyższym" tzn. zrobić większy prześwit. Miałem możliwość kupna opon o wysokim profilu w dobrej cenie więc dokonałem zakupu. Poprawił się komfort jazdy bo opony są szersze i przede wszystkim sporo wyższe; pojazd świetnie się teraz prowadzi i co najważniejsze, bez problemu można podjechać pod krawężnik, jechać w teren na grzyby, ryby itd. Auto znacznie urosło ale licznik zaczął zaniżać prędkość i wolniej nalicza kilometry. Jak to zmienić w prosty sposób? Jak przyspieszyć naliczanie kilometrów przez impulsator? Nie pisałem celowo w temacie jaki mam samochód bo jest on mało popularny (Kia Rio II) ale staram się w samochodzie naprawiać wszystko sam i poznałem je na tyle, żeby móc śmiało stwierdzić iż jest proste w budowie i że stosowane rozwiązania są takie same co w popularnych markach aut. Dziękuję z góry za wszelkie sugestie ;)
  • Poziom 43  
    Jeśli jest imulsator możesz sygnał zmienić np. Ecumaster-em. Jeśli prędkość "leci" do licznika z ABS-u CAN-em to juz nic nie zdziałasz.
  • Poziom 43  
    Jeśli chodzi po taniości to przekręć sobie o pewien kąt tarczę prędkości jak ci to przeszkadza.
    Ja np. po takiej zmianie kupiłem i zamontowałem na stałe gps.
  • Poziom 35  
    Przecież fabryczny prędkościomierz zawsze zawyża - więc teraz może pokazuje poprawnie. Odpal sobie GPS w telefonie i zmierz.