Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung - Problem z przełączaniem źródła dźwięku w opcjach TV

djtami 03 Wrz 2016 12:53 954 10
  • #1 03 Wrz 2016 12:53
    djtami
    Poziom 9  

Witam, mam podłączony zestaw audio do TV Samsung UE43J5550SU. Dźwięk jest, ściszając pilotem w TV zestaw audio też gra ciszej. Problem zaczyna się, gdy chce zmienić, żeby dźwięk szedł z głośników w TV. Niby w opcjach "wybór głośników", jest opcja "telewizyjne" oraz "wyjście Audio", ale przełączanie między tymi źródłami dźwięku, nic nie zmienia. Nie chce mi się za każdym razem wstawać, odsuwać TV żeby odłączyć kabel. Czy to wina TV i powinienem go oddać na gwarancję, czy szukam w złych opcjach?

0 10
  • #3 03 Wrz 2016 16:25
    Polon_us
    Poziom 40  

djtami napisał:
    Czy to wina TV i powinienem go oddać na gwarancję, czy szukam w złych opcjach?

Telewizor zachowuje się normalnie, tak jak powinien się zachowywać.
    Z opisu jasno wynika, że uaktywniony jest HDM-CEC (AnyNet) i ARC.
    A tego rodzaju ustawienie powinne być trzymane cały czas, a nie włączane/wyłączane wte i wewte.

Rozumiem, że kolega chce mieć swobodną możliwość przełączania między głośnikami telewizora a wzmacniaczem.
    Są, moim zdaniem, dwie drogi do takiego rozwiązania.
    Zacznę od tej prostszej.

W ustawieniach telewizora (HDMI lub Anynet) i wzmacniacza (HDMI) znaleźć opcję "Auto Power ON" o ile istnieje i wyłączyć.

Jeżeli wzmacniacz nie włączy sie po włączeniu telewizora to w takim przypadku telewizor powinien automatycznie włączyć głos na swoje głośniki.

Z kolei włączenie wzmacniacza przy włączonym telewizorze powinno skutkować zadziałaniem Anynet i ARC i wzmacniacz powinien przejąć dźwięk.

Taka jest teoria, ale w praktyce bywa różnie.

Kolega sprawdzi i doniesie, jakie były rezultaty.

0
  • #4 03 Wrz 2016 17:33
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

Polon_us napisał:
    Z opisu jasno wynika, że uaktywniony jest HDM-CEC (AnyNet) i ARC.

Nie - nic takiego nie wynika z opisu. Gdzie to wyczytałeś?

Polon_us napisał:
    W ustawieniach telewizora (HDMI lub Anynet) i wzmacniacza (HDMI) znaleźć opcję

A skąd wiesz że połączone to jest po HDMI?
    Ja się obawiam że połączenie jest zrealizowane przy pomocy gniazda słuchawkowego w telewizorze i starego dobrego analogowego wejścia AUX we wzmacniaczu...

0
  • #5 03 Wrz 2016 22:07
    Polon_us
    Poziom 40  

jdubowski napisał:
    Ja się obawiam że połączenie jest zrealizowane przy pomocy gniazda słuchawkowego w telewizorze i starego dobrego analogowego wejścia AUX we wzmacniaczu...

Jest to możliwe, przyznaję.

Moją uwagę zwróciło stwierdzenie:
    djtami napisał:
    Dźwięk jest, ściszając pilotem w TV zestaw audio też gra ciszej.

Jest to typowe dla połączenia HDMI, choć przyznaję, że to samo można osiągnąć mając podłączone wyjście słuchawkowe.
    Ale,
    djtami napisał:
    Niby w opcjach "wybór głośników", jest opcja "telewizyjne" oraz "wyjście Audio", ale przełączanie między tymi źródłami dźwięku, nic nie zmienia.

Tych opcji nie ma potrzeby zmieniać, kiedy wykorzystuje się wyjście słuchawkowe.
    Wykorzystuje się te opcje do uaktywnienia wyjścia cyfrowego audio.

Cóż, zobaczymy, może autor tematu doda coś więcej od siebie.

0
  • #6 02 Mar 2017 13:39
    djtami
    Poziom 9  

Tak, to chodzi o gniazdo słuchawkowe, podłączyłem do niego zestaw 5.1 (3 wtyczki są połączone przejściówkami w jednego małego jack'a.

0
  • #7 02 Mar 2017 16:09
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

djtami napisał:
    Niby w opcjach "wybór głośników", jest opcja "telewizyjne" oraz "wyjście Audio"

djtami napisał:
    chodzi o gniazdo słuchawkowe

"Wyjście Audio" i gniazdo słuchawkowe to może nie bć to samo. Poszukaj czy nie ma gniazd RCA z funkcją wyjścia audio, a jeśli ich brak to sygnał możesz wziąć też z eurozłącza.

0
  • #8 02 Mar 2017 21:33
    kazikszach
    Poziom 33  

jdubowski napisał:
    Poszukaj czy nie ma gniazd RCA z funkcją wyjścia audio, a jeśli ich brak to sygnał możesz wziąć też z eurozłącza.

Sprawdziłeś czy ten telewizor ma eurozłącze i czy na nim masz sygnał audio z każdego wejścia?

0
  • #9 03 Mar 2017 10:51
    djtami
    Poziom 9  

Nie ma eurozłączą.

0
  • #11 06 Mar 2017 13:08
    djtami
    Poziom 9  

Jest tam jeszcze jakieś złącze, nazywa się chyba optyczne. Ale ja chce podłączyć sprzęt, który ma małego jack'a. Trudno, pozostaje mi tylko odłączanie i podłączanie kabelka. Dzięki za pomoc

0