Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana łożyska kosiarka elektryczna Makita 3311 buczy nie startuje nóż

03 Wrz 2016 14:09 7836 5
  • Poziom 9  
    Witam Panowie z racji że jestem laikiem, ale uważam że nie wolno się poddawać i na pewno wielu osobom ten post w przyszłości pomoże proszę o pomoc. Przeczytałem kilka wątków na forum i mam taki problem. Kosiarka buczy ale po załączeniu delikatnie obraca się nóż do cięcia po czym znowu staje, jaby nie chce wystartować. W zeszłym roku wymieniałem kondensator więc powinien być w porządku, podjechałem do jednego z serwisów i pan powiedział że są do wymiany najprawdopodobniej łożyska i chciałem to zrobić sam. Bo koszt łożysk to 30 zł a wymiana 70 zł więc kosiarka ma 4 lata i jedyne co to można spróbować samemu. Tym bardziej że ostatnim rokiem wymienili mi kondensator za 100 zł gdzie koszt kondensatora to 30 zł a 70 zł wzięli za wpięcie go i wypięcie. Więc olewam takich złodziei. Rozumiem że za wiedzę się płaci ale bez przesady 5 minut roboty. Zrobiłem zdjęcia oraz nakręciłem filmik z problemu abyście potwierdzili czy to na pewno łożyska a nie tylko kondensator. I teraz proszę o podpowiedź gdzie znajdują się łożyska które zdjąć oczywiście przy użyciu ściągacza, w który się zaopatrzę przyda się pewnie nie raz bo jeszcze nie jedna wymiana łożysk pewnie przedemną. Zdjąłem od góry tą pokrywę , na samej górze była taka pogięta uszczelka i później jest taki pierścień co się obraca czy to jest to łożysko na zdjęciu pokazuję na to palcem, cozrobić dalej, dzięki za pomoc
    Wymiana łożyska kosiarka elektryczna Makita 3311 buczy nie startuje nóż Wymiana łożyska kosiarka elektryczna Makita 3311 buczy nie startuje nóż Wymiana łożyska kosiarka elektryczna Makita 3311 buczy nie startuje nóż

Wymiana łożyska kosiarka elektryczna Makita 3311 buczy nie startuje nóż Wymiana łożyska kosiarka elektryczna Makita 3311 buczy nie startuje nóż
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    agi281 napisał:
    I teraz proszę o podpowiedź gdzie znajdują się łożyska

Dobre pytanie :D
    Obydwa są osadzone na wałku silnika, jedno jest wyraźnie pokazane na trzecim zdjęciu, kolejne będzie po drugiej stronie silnika, tam gdzie masz jeszcze założoną osłonę.
    Doszły kolejne zdjęcia, tak to co pokazujesz palcem to jest łożysko, jeśli one się swobodnie obracają i nie mają zbyt dużych luzów, to pewnie ich wymiana nic nie da.
  • Poziom 9  
    wymienię łożyska a jak nie pomoże to kondensator czy coś jeszcze może być przyczyną, bo nie widzę żeby jakieś zwoje były przerwane. Jak się kręci od spodu tym wałem to ciężko chodzi, więc raczej łożyska

nie wiem tylko jak się dostać do tego drugiego łożyska?
  • Poziom 9  
    wymieniłem stare łożyska i kosiareczka elegancko zaczęła chodzić tylko po kilku odpaleniach nie chce się rozkręcać myślę że stare łożyska zajechały kondensator , bo nożem jak zakręcę od spodu to lużniutko chodzi na łożyskach. A jak wymieniłem łożyska to po wyłączeniu kosiarki jeszcze przez chwilę się nóż kręci a wcześniej stawał odrazu. Dobra już się nie chwalę :)
  • Poziom 14  
    Witam.
    Jak się teraz zachowuje silnik? Jeśli dalej buczy to wymiana kondensatora nie zaszkodzi, choć ja bym wtedy niestety obstawiał uzwojenie rozruchowe silnika, które wraz z zatartymi łożyskami mogło ulec przegrzaniu...
  • Poziom 13  
    Jest do kupienia wał ? Bo mama ma skrzywiony... już po raz kolejny