Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mail Beacon - elektroniczny "mózg" do zarządzania skrzynką na listy

mongoł2000 03 Wrz 2016 14:10 5250 31
  • Mail Beacon - elektroniczny "mózg" do zarządzania skrzynką na listy Polski start-up na portalu Indiegogo rozpoczął właśnie kampanię crowdfundingową nowego produktu o nazwie Mail Beacon.

Mail Beacon pozwala zdalnie zarządzać naszą fizyczną skrzynką na listy w domu, mieszkaniu lub biurze. Dzięki temu codzienne sprawdzanie poczty nie będzie potrzebne. Otrzymasz powiadomienie kiedy tylko nowy list lub paczka zostanie włożony do skrzynki!

Mail Beacon potrafi rozpoznać reklamy i ulotki. Dzięki temu możemy skupić się jedynie na istotnej korespondencji.

Czujnik optyczny pozwala określić (w większości przypadków) rozmiar, nadawcę, ilość listów/paczek, a następnie wykorzystując Bluetooth Low Energy przekaże te informacje do naszego smartphona (oraz wyśle powiadomienie na naszą skrzynkę e-mail). Jednocześnie z systemem Smart Networking możliwe jest otrzymywanie powiadomień niezależnie od zasięgu Bluetooth (max. dla NRF52 to około 500m).

Urządzenie przystosowane jest do każdego rodzaju skrzynek i automatycznie rozpoznaje swoje położenie. Jednocześnie, zabezpiecza zawartość przed nieautoryzowanym wyjęciem korespondencji.

Pierwsze planowane wysyłki w grudniu 2016. Dzięki poleceniom kampanii, możliwe jest otrzymanie własnego Mail Beacona zupełnie bezpłatnie!

Obowiązujące w kampanii ceny zestawów są o około 35% niższe od docelowych. Zaletą jest wliczony w cenę koszt przesyłki do każdego kraju wraz z roczną gwarancją.

Strona projektu: mailbeacon.tech

Kampania potrwa do połowy października.

-->LINK DO KAMPANII: https://igg.me/at/mailbeacon

Mail Beacon - elektroniczny "mózg" do zarządzania skrzynką na listy Mail Beacon - elektroniczny "mózg" do zarządzania skrzynką na listy [/url]Mail Beacon - elektroniczny "mózg" do zarządzania skrzynką na listyMail Beacon - elektroniczny "mózg" do zarządzania skrzynką na listy

Fajne! Ranking DIY
  • #2 03 Wrz 2016 16:21
    encore
    Poziom 17  

Mam bardzo mieszane do całych tych Beacon-ów albo IoT.
    Świetnie że ludzie cały czas szukają ciekawych zastosować tego czegoś.
    Jednak cały czas to jest niepotrzebne w prawdziwym życiu gadżeciarstwo.
    Na siłę szukanie miejsc gdzie można Beacony wcisnąć.

Ja nie chce takiej skrzynki, tak samo jak nie chce lodówki która będzie podłączona do internetu.

Wierzę jedank że ktoś , kiedyś, gdzieś znajdzie praktyczne i sensowne zastosowanie IoT albo Beaconów i wtedy dostanie nagrodę Nobla i Oscara za wibitne osiągnięcia :).

• #3 03 Wrz 2016 16:43
    mongoł2000
    Poziom 18  

Kwestia potrzeby to sprawa indywidualna. A ponoć potrzeby człowieka są nieograniczone :)
    Dużo zależy od rozwoju społeczeństwa/gospodarki - kiedy wszelkie niższe potrzeby są zaspokojone, wtedy w grę wchodzą te potrzeby "wyższe". Dlatego w bogatych krajach, sprzedaż produktów zapewniających komfort, wygodę, prestiż jest łatwiejsza, niż w kraju gdzie np. brakuje podstawowych rzeczy do życia.

Są na świecie ludzie, którzy kupią lodówkę z IoT robiąca samodzielnie zakupy, bo dla nich zakupy to mało rozwijająca czynność (a oszczędzony czas spędzą podczas wysokopłatnych, kreatywnych zajęć).
    Tak samo z Beaconem, który pozwala zapomnieć o skrzynce na listy, czekając na powiadomienie na telefonie. Tak samo jak wtedy kiedy dostaje się maila, czy SMSa :)

• #4 03 Wrz 2016 17:57
    Matheu
    Poziom 19  

mongoł2000 napisał:
    Obowiązujące w kampanii ceny zestawów są o około 35% niższe od docelowych. Zaletą jest wliczony w cenę koszt przesyłki do każdego kraju wraz z roczną gwarancją.
    Napisałeś, że ceny są niższe.
    Może warto, żebyś NAJPIERW powiedział "normalną" cenę, a odwoływał się do niej dopiero POTEM?

• #5 03 Wrz 2016 18:21
    encore
    Poziom 17  

mongoł2000 napisał:
    Kwestia potrzeby to sprawa indywidualna. A ponoć potrzeby człowieka są nieograniczone :)

Są na świecie ludzie, którzy kupią lodówkę z IoT robiąca samodzielnie zakupy, bo dla nich zakupy to mało rozwijająca czynność (a oszczędzony czas spędzą podczas wysokopłatnych, kreatywnych zajęć).
    Tak samo z Beaconem, który pozwala zapomnieć o skrzynce na listy, czekając na powiadomienie na telefonie. Tak samo jak wtedy kiedy dostaje się maila, czy SMSa :)

Biedni ludzie, współczuje im. Muszą mieć bardzo smutne i samotne życie.

Dodano po 3 [minuty]:

mongoł2000 napisał:

O tych kreatywnych Ci chodzi ?
    http://joemonster.org/art/30764

albo o tych ?
    Mail Beacon - elektroniczny "mózg" do zarządzania skrzynką na listy

Co to są tak zapracowani że nie mają czasu zakupów zrobić.
    Moja rada na tą kreatywność jest prosta. Jak zapomni zrobić zakupy i raz nie zje kolacji i śniadania to następnego dnia juz będzie o tym pamiętał i czas znajdzie miedzy swoją kreatywnością a pustą kichą.

A przy okazji ciekawe co wygra , kreatywność czy pusty brzuch?
    W takich sytuacjach wychodzi prawdziwa kreatywność człowieka.
    http://joemonster.org/art/30764

• #6 03 Wrz 2016 19:58
    Robert B
    Poziom 43  

Zastanawiam się po cholerę mi taki gadżet, że dostanę w pracy powiadomienie o liście w skrzynce w domu? :lol:
    Może ktoś to logicznie wytłumaczyć?

mongoł2000 napisał:
    lodówkę z IoT robiąca samodzielnie zakupy, bo dla nich zakupy to mało rozwijająca czynność

No za to na pewno dziękuję. Wolę sam wybrać jaki kawałek mięsa mam kupić. To jest wyłącznie dla gadżeciarzy a nie w celu wykorzystania czasu na "kreatywność".

• #7 03 Wrz 2016 20:02
    scooba
    Poziom 15  

ja mam skrzynke na listy przy bramie jakies 60m od domu, podlaczylem ja do integry , bo integra steruje brama i mialem wolne przewody, jak jest list to mam powiadomienie, ale zeby od razu robic startupa? taka funkcja powiem szczerze, psu na bude u mnie i pewnie u innych :) aaaa wyswietla sie na manipulatorze i smsa wysyla.

• #8 03 Wrz 2016 20:15
    msqU
    Poziom 2  

I to będzie działać, jak skrzynka jest metalowa? Eksperymentowałem z kontaktronem Satelowskim na ABAX i jak było to wewnątrz metalowej skrzynki pocztowej, to baterie znikały w tempie ekspresowym. Teraz mam na przewód, tak jak kolega wyżej podłączone do Integry, plus powiadamianie Pushbulletem na komórkę. Działa pięknie.

• #9 03 Wrz 2016 20:18
    szymon122
    Poziom 37  

mongoł2000 napisał:
    Czujnik optyczny pozwala określić (w większości przypadków) rozmiar, nadawcę, ilość listów/paczek

Chyba jedna z większych głopot jakie ostatnio słyszałem. Czujnik optyczny potrafi rozróżnić nadawców? Tak z ciekawości spytam: w jaki sposób?
    Będę musiał wieszać na skrzynce na listy karteczkę "zapraszam na szkolenie" i tłumaczyć listonoszowi dlaczego ma wrzucać listy pojedynczo bo inaczej zabawka się zawiesi?
    mongoł2000 napisał:
    (max. dla NRF52 to około 500m)

Kolejna głupota, jeśli skrzynka będzie metalowa to nawet do domu sygnał nie doleci o czym wspomniał sam producent.

msqU napisał:
    ABAX i jak było to wewnątrz metalowej skrzynki pocztowej, to baterie znikały w tempie ekspresowym

Normalne, czujnik ponawia transmisje do skutku aż dotrze.

• #10 03 Wrz 2016 22:08
    Szaflik
    Poziom 20  

Na moje oko działa to na zasadzie rozpoznawania koloru (spam jest zazwyczaj kolorowy, listy zazwyczaj w białej kopercie) + akcelerometr wykrywa jakąś aktywność typu drgania spowodowane przez wrzucenie listu / otwarcie klapki etc. Są to jednak moje czysto teoretyczne spekulacje ;)

• #11 04 Wrz 2016 13:35
    Krzysiek16
    Poziom 24  

Nie wiedzę zastosowania dla tej zabawki.
    Zróbmy jeszcze urządzenie IoT, które będzie powiadamiało, że jeszcze działa. A jak przestanie nadawać, to aplikacja na smarkfona napisze na fejsbuku, że trzeba wymienić w naszej zabawce baterię.

Swoją drogą, to zupełnie nie rozumiem mody na używanie słowa "zarządzanie" w kontekście różnych urządzeń. W jaki niby sposób ten beacon zarządza skrzynką na listy? Każe jej powyrzucać reklamy albo odpisać na list od Zosi?

• #12 04 Wrz 2016 14:04
    scooba
    Poziom 15  

Krzysiek16 napisał:
    Nie wiedzę zastosowania dla tej zabawki.
    Zróbmy jeszcze urządzenie IoT, które będzie powiadamiało, że jeszcze działa. A jak przestanie nadawać, to aplikacja na smarkfona napisze na fejsbuku, że trzeba wymienić w naszej zabawce baterię.

Swoją drogą, to zupełnie nie rozumiem mody na używanie słowa "zarządzanie" w kontekście różnych urządzeń. W jaki niby sposób ten beacon zarządza skrzynką na listy? Każe jej powyrzucać reklamy albo odpisać na list od Zosi?

to samo slowo INTELIGENTNY

• #13 04 Wrz 2016 15:06
    Robert B
    Poziom 43  

scooba napisał:
    to samo slowo INTELIGENTNY

Zdecydowanie sugeruje, że użytkownik jest mało inteligentny :)
    No, może czasem i słusznie :lol:
    https://49.media.tumblr.com/745741d88a0374ec5...9558ff0de1/tumblr_o2gjjbj7dB1v82q38o1_400.gif

• #14 04 Wrz 2016 15:41
    TechEkspert
    Redaktor

Ciekawe jak radzą sobie z metalową skrzynką, widzę że dostępna jest antena zewnętrzna pewnie taka potrzeba wynikła podczas testów.

Mało informacji o czujniku,
    jest to czujnik koloru, kamera niskiej rozdzielczości, czujnik odległości, natężenia światła?

Gdyby sieci LoRa znacząco się upowszechniły, wykorzystanie LoRa zamiast BT, byłoby wygodniejsze i z automatu informacja mogłaby trafiać do chmury z wykorzystaniem internetu.

Czas życia baterii 18 miesięcy, czyli dość mocno zoptymalizowane. Od pomysłu do prototypu w wodoszczelnej obudowie oraz produkcji wymagana jest dość długa droga. Także z mojej strony gratulacje za zapał i wytrwałość.

• #15 04 Wrz 2016 16:19
    mongoł2000
    Poziom 18  

Mam wrażenie, że większość "postujących" nawet nie zajrzała do kampanii - opis na elektrodzie jest dosyć pobieżny :)

A więc co do metalowej skrzynki - można dokupić w zestawie antenę zewnętrzną.

Odnośnie czujnika - tutaj zastosowaliśmy czujniki odległości, koloru, ruchu i paru mniej ważnych parametrów. Kamera niestety nie wchodziła w grę, aby stworzyć produkt w dobrej cenie.

Aby wiadomość trafiła do Internetu, wystarczy że jeden z sąsiadów będzie miał również Beacon'a i aplikację - wtedy telefon sąsiada wyśle informację do osób, które nie są w bezpośrednim zasięgu. Normalnie, wystarczy przejść obok skrzynki, aby otrzymać raport.

Generalnie, jakieś tam doświadczenie we wprowadzaniu na rynek mamy - np. inny projekt na Indiegogo, któremu udało się zebrać 114kUSD.

Wiem, że nie każdy widzi potrzebę takiego "gadgetu", ale niektórzy taką potrzebę zauważyli. Przykładowo: osobiście codziennie widzę sąsiadów, którzy sprawdzają skrzynkę - częściej jest pusta, no ale może czekają na coś ważnego. Użycie Beacona powoduje, że sprawdzamy skrzynkę tylko wtedy kiedy jest potrzeba, tak samo ze skrzynką email - sprawdzamy/otwieramy jedynie kiedy mamy potrzebę. Rodzice np. mają około 60 m do skrzynki - sprawdzać muszą, a często na darmo. Jeśli ktoś dostaje codziennie pocztę, to Beacon w polskich warunkach będzie średnio przydatny, natomiast otrzymując cokolwiek (awiza, paczki, listy) rzadziej, można tak naprawdę zapomnieć o skrzynce i czekać na informację o jej stanie - jak zostanie zablokowana ulotkami, czy jak otrzymamy nową korespondencje.

Więc jest to pewnego rodzaju optymalizacja.

• #16 04 Wrz 2016 16:28
    TechEkspert
    Redaktor

Jaka jest rozdzielczość czujnika odległości?

Jaki projekt udało się już Wam zrealizować, czy też dotyczył IoT?

Co do przesyłania informacji z dowolnego sensora do przez dowolny smartphone z zainstalowaną aplikacją, na jakie wyzwania tutaj natrafiliście?

Są to komunikaty szyfrowane end-to-end i zwrotnie po przetworzeniu w chmurze trafiają do właściwego odbiorcy?

• #17 04 Wrz 2016 17:03
    encore
    Poziom 17  

Ewentualne jedyne zastosowanie jakie widzę to zciągnięcie z rynku pieniędzy przez pomysłodawców.
    W sumie z punktu widzenia biznosowego to jest najważniejsze. A to czy to jest zbiórka na nową wersję BMW czy na pompke to roweru nie ma znaczenia.

W interesach i tak zawsze chodzi o pieniądze, reszta w większości przypadków jest tyko dodatkiem i przynętą.

• #18 04 Wrz 2016 17:19
    TechEkspert
    Redaktor

W Polsce mógłby się przyjąć system ostrzegający przed podrzuceniem awizo :) ja nie widzę nic złego w tej kampanii, jest pomysł i realizacja, a jeżeli znajdą się osoby chcące kupić produkt to tym lepiej. Jest to nawet lepsza forma niż sprzedaż produktów przez korporację która 'wie' co jest nam potrzebne (i później trzeba reklamować aby się sprzedało). Tutaj inaczej, sfinansowane są projekty które się podobają.

• #19 04 Wrz 2016 17:32
    gbd.reg
    Poziom 21  

A ja tutaj widzę dość ważne zastosowanie tego gadżetu w polskich (i pewnie też zagranicznych) realiach - jeśli mamy listonosza, który notorycznie zostawia nam awizo jak jesteśmy w domu to mamy dzięki temu świetną okazję, by go przydybać. Można do tego dorzucić jeszcze jakąś pułapkę, która się aktywuje po wykryciu awiza i gdy nasz telefon jest w zasięgu bluetooth, co by nam listonosz nie uciekł :)

• #20 04 Wrz 2016 17:44
    TvWidget
    Poziom 32  

Jaka baterią jest zasilany ten czujnik ? Czy wytrzymuje ona niskie temperatury występujące zimą ?

• #21 04 Wrz 2016 18:17
    TechEkspert
    Redaktor

Co do baterii, w przypadku takiej zewnętrznej skrzynki może sprawdziłoby się zasilanie solarne? Może następnym projektem będzie cała skrzynka, wykonana z materiału, który nie przeszkadza w działaniu BT, oraz posiadająca panel fotowoltaiczny?

W przypadku tych zewnętrznych skrzynek wymagane jest spore zaufanie,
    chociaż jak widać na poniższym filmie zdarzają się kradzieże nawet w przypadku paczek pozostawianych pod drzwiami przez kuriera:

Link

• #22 05 Wrz 2016 20:34
    Erbit
    Poziom 33  

Robert B napisał:
    Zastanawiam się po cholerę mi taki gadżet, że dostanę w pracy powiadomienie o liście w skrzynce w domu? :lol:
    Może ktoś to logicznie wytłumaczyć?

Tłumaczę.

Skrzynkę mam na zewnątrz posesji. Wjeżdżając samochodem nie chce mnie się wysiadać tylko po to by sprawdzić czy aby listonosz był 15 min temu czy może będzie za 15 min i będę musiał jeszcze raz sprawdzić skrzynkę. Dostaję informację i jestem z tego zadowolony.

Zresztą nie jest to żadna nowość. W "hameryce" od dawna stosuje się skrzynki "z chorągiewką", którą listonosz przestawia jak coś umieści i z daleka widać, że coś jest. Jak widzisz pomysłodawcy chorągiewki nie trzeba było niczego tłumaczyć - skrzynki się przyjęły i są bardzo popularne. Nie rozumiem więc dlaczego elektronizacja chorągiewki budzi u niektórych takie emocje - możesz mi to logicznie wytłumaczyć ?

• #23 06 Wrz 2016 10:41
    mongoł2000
    Poziom 18  

TechEkspert napisał:
    Jaka jest rozdzielczość czujnika odległości?

Jaki projekt udało się już Wam zrealizować, czy też dotyczył IoT?

Co do przesyłania informacji z dowolnego sensora do przez dowolny smartphone z zainstalowaną aplikacją, na jakie wyzwania tutaj natrafiliście?

Są to komunikaty szyfrowane end-to-end i zwrotnie po przetworzeniu w chmurze trafiają do właściwego odbiorcy?

Czujnik jest firmy AMS, która robi dosyć porządne czujniki i którą poznaliśmy kiedyś na targach, gdzie można przetestować ich elementy. Co do rozdzielczości, to nie ma tu takiego parametru. Czujnik ma kilka fotokomórek i diod "nadawczych", a sama rozdzielczość pomiaru odległości zależy od ustawień czujnika.

Wcześniejszy projekt nazywa się AmbiVision - co ciekawe pierwsza kampania się nie udała, ale człowiek uczy się na błędach :)

Mamy duże doświadczenie (więc czasem robimy to na zlecenie) w Bluetooth LE i aplikacjach na nie. Jest to całkiem proste jak już się wszystko rozumie, a napisanie aplikacji i kodu może tak naprawdę bazowac w 90% na przykładach od producenta.

Co do samego "Smart Networking" jest to jeszcze do pełnego zaimplementowania.

Co do baterii to nie jest ona na stałe w czujniku i jest to poczciwa CR2032 (ważne aby zastosować jedną z markowych - to najtańsze mają o wiele gorsze parametry- prąd zwarcia i mniejsza pojemność). I z tego co wiem to producent gwarantuje pracę przy -20st C.

Nie chcieliśmy robić całej skrzynki, bo wtedy koszt byłby znacznie wyższy (sa tacy co to robią ~1500 PLN). A tak mamy mały czujnik od $49. I do tego nie musimy zmieniać niczego - w blokach już takie są zamontowane, więc nie wchodzi w grę wymiana.

Aby urządzenie było możliwe uniwersalna, nie zdecydowaliśmy się na zasilanie solarne. Generalnie, sam układ włącza się bardzo rzadko, a czas pomiaru jest b. krótki, więc wymiana baterii raz na rok to i tak nieźle.

Dodam, że amerykańskie skrzynki z flagą, używają ów flagi do notyfikowania listonosza, że mają coś do wysłania w skrzynce, a nie do notyfikowania odbiorcy, że coś czeka.

Co do samych kampanii, to znacznie bardziej wartościowe jest posiadanie społeczności, która pozwala rozpowszechnić projekt. Jeśli nie uda się zdobyć celu, to pewnie wystartujemy ponownie, poprawiając kampanię i po zebraniu "fanów". Z nowymi pomysłami, trzeba łatwo wskazać potrzebą posiadania ów urządzenia.

• #24 06 Wrz 2016 11:02
    Robert B
    Poziom 43  

Erbit napisał:
    Wjeżdżając samochodem nie chce mnie się wysiadać

Masz hektar do przejścia do skrzynki?
    Zaskutkuje to w końcu otyłością i atrofią mięśni jak i rozrostem du... :lol:
    Akurat przykład "hameryki" nie jest zbyt dobry, bo tam większość społeczeństwa to "pontony" właśnie przez "dupowożący" tryb życia.

• #25 06 Wrz 2016 12:05
    Erbit
    Poziom 33  

Robert B napisał:
    ... Masz hektar do przejścia do skrzynki?

Nie, ale możesz napisać, że jestem leniwy. Po prostu znam przyjemniejsze formy relaksu niż codzienne odwiedzanie własnej skrzynki na listy.

Robert B napisał:
    ... Zaskutkuje to w końcu otyłością i atrofią mięśni jak i rozrostem du... :lol:

Cóż za herezje Waszeć głosisz. Dieta cud "chodź codziennie do skrzynki na listy" ;)

Proces otyłości jest zawiły i nie jest to wina "skrzynki na listy" a zapotrzebowania na energię (złych nawyków żywieniowych lub jak wolisz diety MŻ). W prostym przełożeniu nie chodząc codziennie do skrzynki powinienem mniej jeść - to tak w formie żartu.

Reasumując - ja Tobie logicznie wytłumaczyłem Twoją wątpliwość - a Ty moją wytłumaczyłeś ?

Wracając do tematu - ja mam zwykłe powiadomienie, że "coś jest w skrzynce" zaś omawiany projekt potrafi dużo więcej. Ciekawe jak w praktyce ze skutecznością np. odczytania nadawcy.

• #26 06 Wrz 2016 16:24
    gbd.reg
    Poziom 21  

@Robert B wyobraź sobie osobę, która posiada niepełnosprawność ruchową, np porusza się o kulach. Osoba ta mieszka sama, na 4tym piętrze w bloku bez windy, rzadko wychodzi, bo może pracować z domu, więc woli nie nadwyrężać nóg. Dla takiej osoby tego typu czujnik to dosłownie zbawienie, gdy czeka na jakąś przesyłkę, bo nie musi codziennie schodzić z 4 piętra na dół tylko po to, by zajrzeć do skrzynki.

Dalej twierdzisz, że rozwiązanie jest bez sensu?

• #27 06 Wrz 2016 17:24
    szymon122
    Poziom 37  

@gbd.reg
    Pomysł dobry ale wątpię w te 500m zasięgu, również na otwartej przestrzeni raczej będzie z tym problem. Po pierwsze skrzynka jest metalowa, trzeba by było ją wyprowadzić poza skrzynkę (czyli na widoku - dwa tygodnie i jej nie ma), do tego same schody i piętra z żelbetonu, zasięg raczej szybko zniknie.

• #28 06 Wrz 2016 18:24
    mongoł2000
    Poziom 18  

Tutaj chłopaki wrzucili pare testów z nowym układem Nordica (max +4dBm)
    https://www.kickstarter.com/projects/46305034...en-source-bluetooth-sensor-beacon/description
    Przy odpowiedniej antenie w linii prostej nawet 1.4 km dało się osiągnąć :)

Oczywiście bateria wtedy umiera szybciej. Dlatego lepiej jest modyfikowac moc w zależności od potrzeb.
    Co do metalowej skrzynki - ja mam taką i przechodzę koło niej codziennie jakieś 5 m...i łączność jest na tyle dobra, ze raport zostaje wysłany (a raczej ogłoszony, bo działa to w trochę inny sposób niż normalna transmisja BT). Pewnie kwestia małych otworów z przodu skrzynki.
    Natomiast na kampanii można dokupić zewnętrzną elastyczną antenkę, żeby problem ominąć.

Projekt w pewnej części będzie otwarty (z podstawową funkcjonalnością), więc będzie możliwość przetestowania we własnym zakresie :)

PS: Przed komentarzem warto chociaż zerknąć w kampanię

• #29 06 Wrz 2016 20:36
    Szaflik
    Poziom 20  

Ja mam pytanie z innej beczki (o ile nie jest to jakaś ściśle tajna informacja ;) - w jaki sposób wykrywana jest jakaś aktywność w skrzynce (obstawiam, że akcelerometr się tym zajmuje i reaguje na wszelkie "drgania" ?) ? Bo jak mniemam układ śpi i dopiero włożenie czegoś wyzwala dalsze czynności typu skanowanie koloru etc. Chyba, że źle myślę w tej kwestii ?

• #30 06 Wrz 2016 22:46
    mongoł2000
    Poziom 18  

Generalnie tak to wygląda. Natomiast nie jest do końca tak, że bez drgań ukłąd tylko śpi, bo BT musi być nadal dostępnie dla użytkownika. I tutaj już chodzi o znajomość układu i kilka sztuczek, tak aby bateria wytrzymała długo.

Jeśli są zainteresowani jak całym developmentem Beacona, to zapraszam do polubienia strony na Facebook, Twitter lub śledzenia kampanii (tu trzeba zostać wspierającym za min. 1 USD). Ewentualnie można dostać jedno urządzenie za free jeśli 10 znajomych z naszego linku polubi (system śledzi linki i wiemy czy zakup z polecenia czy nie). Planujemy stworzyć projekt open-source, więc każdy wspierający będzie mógł sam wykonać/modyfikować urządzenie wedle potrzeb.

Dodam jeszcze, że jeśli nie osiągniemy celu (15 kUSD) wpłacone pieniądze sa automatycznie zwracane i losy projektu będą pod znakiem zapytania.