Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sluchawki bluetooth trzeszczą

smirek86 03 Wrz 2016 14:51 1512 6
  • #1 03 Wrz 2016 14:51
    smirek86
    Poziom 2  

Oglądam filmy na tv LG 42LA660s przez funkcję SMARTSHARE prosto z laptopa. Tv mam podłączony do internetu przez kabel, a laptop przez WIFI. Do przesyłania filmów używam NERO SMART HOME (lub bezpośrednio z biblioteki komputera). Żeby móc słuchać dźwięku na słuchawkach bluetooth kupiłem urządzenie BLUETOOTH AUDIO TRANSMITER. Podczas oglądania gdy nic nikt nie robi na laptopie dźwięk jest idealny; jednak wystarczy, że ktoś otworzy firefoxa i przegląda stronę i już słychać trzaski. Nie wspominając o tym jak ktoś otworzy filmik. Dodam tylko, że takiego problemu nie ma jeśli oglądam przez głośniki tv.

0 6
  • #2 03 Wrz 2016 17:37
    JacekCz
    Poziom 36  

Trzaski (w co trudno mi na odległość uwierzyć) czy jednak trochę inny dźwięk?

0
  • #3 03 Wrz 2016 22:35
    smirek86
    Poziom 2  

Jest to dźwięk zbliżony do tego jaki słyszymy gdy w radiu nie mamy złapanej żadnej fali. Wbija się on w oryginalną ściężkę dźwiękową

0
  • #4 03 Wrz 2016 23:32
    JacekCz
    Poziom 36  

Biały szum w systemie cyfrowym jest rzadki. Nie wiem czy wiesz co to biały, gdy nic sie z niego nie wyróżnia (przekazuje zero informacji)
    Szum biały, o ile w analogu jest naturalnym stanem kanału który nie mam modulacji (kanał FM), w cyfrze jest czymś trudnym do uzyskania.

Może ma barwę, może niesie coś charakterystycznego (czyli już nie jest biały)
    Może szatkowanie (szybkie przerwy, albo szybkie okresiki lepszej i zatrzymanej (gorszej) transmisji (przy zajętości mocy notebooka)

Często tu na elektrodzie tacy jak Ty koledzy nieprecyzyjnie mówią o zakłóceniach, i wypytywani zmieniają zdanie. Stare pokolenie elektroników odróżnia szum biały, buczenie 50Hz, buczenie 100Hz, brzęczące buczenie 100Hz - i inne. Każde pozwala przemyśleć rodzaj awarii.

Że nie szumi, gdy inaczej odtwarzasz - dla mnie jest ta część czytelna.

0
  • #5 03 Wrz 2016 23:52
    smirek86
    Poziom 2  

szatkowanie najlepiej oddaje to co słyszę w słuchawkach

0
  • Pomocny post
    #6 04 Wrz 2016 07:04
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

smirek86 napisał:
    kupiłem urządzenie BLUETOOTH AUDIO TRANSMITER. Podczas oglądania gdy nic nikt nie robi na laptopie dźwięk jest idealny; jednak wystarczy, że ktoś otworzy firefoxa i przegląda stronę i już słychać trzaski

smirek86 napisał:
    Tv mam podłączony do internetu przez kabel, a laptop przez WIFI

Skoro laptop działa przez wifi, a BT to nic innego jak też swego rodzaju wifi - to już masz odpowiedz: wifi w laptopie zakłóca pracę BT - bo pracują na tym samym paśmie 2,4 GHz.

0
  • #7 15 Wrz 2016 19:21
    smirek86
    Poziom 2  

Temat zamknięty. Pomogła zmiana kanału WIFI

0