Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sluchawki bluetooth trzeszczą

smirek86 03 Sep 2016 14:51 6735 6
 • #1
  smirek86
  Level 2  
  Oglądam filmy na tv LG 42LA660s przez funkcję SMARTSHARE prosto z laptopa. Tv mam podłączony do internetu przez kabel, a laptop przez WIFI. Do przesyłania filmów używam NERO SMART HOME (lub bezpośrednio z biblioteki komputera). Żeby móc słuchać dźwięku na słuchawkach bluetooth kupiłem urządzenie BLUETOOTH AUDIO TRANSMITER. Podczas oglądania gdy nic nikt nie robi na laptopie dźwięk jest idealny; jednak wystarczy, że ktoś otworzy firefoxa i przegląda stronę i już słychać trzaski. Nie wspominając o tym jak ktoś otworzy filmik. Dodam tylko, że takiego problemu nie ma jeśli oglądam przez głośniki tv.
 • #2
  JacekCz
  Level 39  
  Trzaski (w co trudno mi na odległość uwierzyć) czy jednak trochę inny dźwięk?
 • #3
  smirek86
  Level 2  
  Jest to dźwięk zbliżony do tego jaki słyszymy gdy w radiu nie mamy złapanej żadnej fali. Wbija się on w oryginalną ściężkę dźwiękową
 • #4
  JacekCz
  Level 39  
  Biały szum w systemie cyfrowym jest rzadki. Nie wiem czy wiesz co to biały, gdy nic sie z niego nie wyróżnia (przekazuje zero informacji)
  Szum biały, o ile w analogu jest naturalnym stanem kanału który nie mam modulacji (kanał FM), w cyfrze jest czymś trudnym do uzyskania.

  Może ma barwę, może niesie coś charakterystycznego (czyli już nie jest biały)
  Może szatkowanie (szybkie przerwy, albo szybkie okresiki lepszej i zatrzymanej (gorszej) transmisji (przy zajętości mocy notebooka)

  Często tu na elektrodzie tacy jak Ty koledzy nieprecyzyjnie mówią o zakłóceniach, i wypytywani zmieniają zdanie. Stare pokolenie elektroników odróżnia szum biały, buczenie 50Hz, buczenie 100Hz, brzęczące buczenie 100Hz - i inne. Każde pozwala przemyśleć rodzaj awarii.

  Że nie szumi, gdy inaczej odtwarzasz - dla mnie jest ta część czytelna.
 • #5
  smirek86
  Level 2  
  szatkowanie najlepiej oddaje to co słyszę w słuchawkach
 • Helpful post
  #6
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  smirek86 wrote:
  kupiłem urządzenie BLUETOOTH AUDIO TRANSMITER. Podczas oglądania gdy nic nikt nie robi na laptopie dźwięk jest idealny; jednak wystarczy, że ktoś otworzy firefoxa i przegląda stronę i już słychać trzaski

  smirek86 wrote:
  Tv mam podłączony do internetu przez kabel, a laptop przez WIFI

  Skoro laptop działa przez wifi, a BT to nic innego jak też swego rodzaju wifi - to już masz odpowiedz: wifi w laptopie zakłóca pracę BT - bo pracują na tym samym paśmie 2,4 GHz.
 • #7
  smirek86
  Level 2  
  Temat zamknięty. Pomogła zmiana kanału WIFI