Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b6 2.0 tdi - Wyrwane gniazdo mocowania łapy silnika

03 Wrz 2016 15:51 1980 10
  • Poziom 10  
    Wiata mam koledze w pasacie nagle wyrwało sie gniazdo mocowania łapy, od strony rozrządu. Wyrwało z bloku zostało tylko trochę gwintu. Sprawa jest taka ze obecnie gdzie przebywa (zagranica)nie ma możliwości wyciągnięcia silnika i pospawanie bloku. Moje pytanie jest takie czy lakie cos dało by rade na stale przymocować śrubę http://www.chester-wroclaw.pl/chester-metal-super.html . Pozdrawiam
    Passat b6 2.0 tdi - Wyrwane gniazdo mocowania łapy silnika
  • Poziom 43  
    Ani klej ani spawanie, trzeba dorobić inne mocowanie po prostu.
  • Poziom 28  
    Wszelkie klejenie jest niestety bezcelowe. Klej nie jest w stanie utrzymać tego ciężaru przy jednoczesnych wibracjach.
  • Poziom 10  
    Tez tak uważam ze klej to nie jest dobry pomysł. Macie jakic pomysł zeby to poskładać i dojechać do PL okolo 2000 km.
  • Moderator Samochody
    Mam na warsztacie Seata Alhambra z identycznym uszkodzeniem bloku. Właściciel sam sobie kombinował kilkakrotnie z klejeniem tej łapy aż się w końcu oberwała zablokowała rozrząd i silnik złom.
  • Poziom 43  
    Tak czy inaczej trzeba dorobić mocowanie łapy na inne śruby na silniku i pozostałości po tym co zostało.
  • Poziom 28  
    lukaszpuma napisał:
    Tez tak uważam ze klej to nie jest dobry pomysł. Macie jakic pomysł zeby to poskładać i dojechać do PL okolo 2000 km.

To jest robota dla zmyślnego ślusarza. Trzeba powycinać odpowiedniego kształtu kawałki blachy (6-8 mm) ponawiercać i nagwintować otwory. Całość skręcić.
  • Poziom 13  
    Dobrze koledzy radzą , żadne spawanie ani klejenie nie pomoże.
    Drgania własne + nierówności na drogach ponowią problem.

Można wykonać protezę z blachy # 8 mm
    Wiercenie i gwintowanie na 3 śrubami śrubami M10x1 wkręcane na kleju loctite 262
    Bez problemu utrzyma . Do poduszki niestety już śruby z nakrętkami .

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Tak czy tak musze silnik wyciągać. Ale ta blacha to nie jest zły pomysł powinno dawać rade. Pozdrawiam