Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zapach spalin, nowy piecyk

03 Wrz 2016 22:07 1548 4
 • Poziom 1  
  Witam, kilka dni temu zamontowano u mnie w kuchni nowy ogrzewacz przepływowy Termaq g-19-02. Piecyk działa sprawnie, szybko zapala, grzeje wodę, jest tylko jeden duży problem, przy już kilkuminutowym grzaniu wody strasznie śmierdzi spalinami, niezależnie od ustawień. Poprzedni stary junkers był całkiem bezzapachowy.

  Instalator stwierdził że to normalne wypalanie materiału i smarów na początku użytkowania, sprawdził również pomieszczenie czujnikiem tlenku węgla i niby wszystko ok. Minęło kilka dni i piecyk cały czas śmierdzi tak samo. Po 15 minutowym prysznicu w całym mieszkaniu bardzo mocno śmierdzi spalinami, jeśli piecyk znajdowałby się w łazience to przy zamkniętych drzwiach nie dałoby się w ogóle wytrzymać.

  Po każdym takim użyciu muszę wietrzyć mieszkanie przez kilkanaście minut. Serwisant też był i mówi że to wypalanie materiału. Czy wszystkie nowe piecyki tak śmierdzą?? To nie jest lekko wyczuwalny zapach, tylko bardzo wyraźny smród.

  Proszę o podpowiedź co zrobić w tej sytuacji.
 • Poziom 33  
  Wezwij kominiarza.
 • Poziom 12  
  Potrzebny jest kominiarz. Nawet gdyby były jakieś opary z farb, powinny być zassane do komina. Jest to prawdopodobnie niedrożny komin i spaliny (tlenek węgla !!) wydostają się do pomieszczenia.
 • Poziom 35  
  Może rura spalinowa jest nieszczelnie połączona z piecykiem. Trzeba to sprawdzić.

 • Poziom 21  
  Przyczyny widzę dwie .Piec może być przystosowany do innego radzaju gazu , ale to serwisant powinien sprawdzić. Kolejna przyczyna brak ciągu albo ciąg wsteczny, czy masz w kuchni okap kuchenny albo jakiś wentylator, sprawdź pracę z pouchylanymi oknami. Ten piec to atmosferyk nie powinien pracować w pomieszczeniach gdzie jest wymuszony wyciąg bo będzie cofka spalin i musi mieć powietrze.