Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ue46f6640 kino domowe sony dbv e 6100 netia player

szvmek 03 Wrz 2016 22:53 771 6
  • #1 03 Wrz 2016 22:53
    szvmek
    Poziom 3  

Witam posiadam tv samsung ue46f6640 i kino domowe sony dbv e 6100 do tego netia player i x box do dyspozycji 4 x hdmi i 1 x kabel optyczny. Moje pytanie ani na koputerze HDMI PC -> hdmi samsung -> hdmi i kable optyczny ani na netia player hdmi -> tv samsung
    x box -> tv samsung
    lapotop acer 7738 g hdmi -> tv samusng nigdzie nie moge ustawic glosy 5.1 dolby, prosze o pomoc co musze zrobic by z kina wychodziło mi 5.1 bo wydaje mi się ze wychodzi 2.0 stereo.

0 6
  • #2 03 Wrz 2016 23:50
    Polon_us
    Poziom 41  

Trochę nieskładny ten wpis ...

A powód problemów jest dość oczywisty - połączenie optyczne między telewizorem i kinem.
    Większość producentów - w tym Samsung - projektuje tak telewizory, że degradują one dźwięk 5.1 z podłączonych urządzeń poprzez HDMI do telewizora do 2.0 na swoim wyjściu optycznym czy koaksjalnym..

Rozwiązaniem dla kolegi będzie wykorzystanie ARC - Audio Return Chanel - Zwrotny kanał audio.
    W instrukcji telewizora prosze poczytać o AnyNet+ i ARC, w instrukcji kina przejrzeć ustawienia HDMI pod kątem ARC.

Przejrzałem pobieżnie specyfikacje tych urządzeń i oba wspierają tę funkcję.

0
  • #3 04 Wrz 2016 10:51
    szvmek
    Poziom 3  

W tym problem tv połączone kablem hdmi z kinem w arc hdmi ustawione wszystko na hdmi a dźwięku nie ma chyba ze dodam do tego kabel optyczny to wtedy głos chodzi ale stereo 2.0, jak przełączę na komputer to tez wykrywa dźwięk stereo 2.0 komputer mam podpięty przez hdmi do tv także w ustawieniach mam niby dźwięk z tv który wędruje na kino. Chce mieć wszędzie 5.1 i nie wiem co zrobic.

0
  • #4 05 Wrz 2016 17:45
    Polon_us
    Poziom 41  

szvmek napisał:
    W tym problem tv połączone kablem hdmi z kinem w arc hdmi ustawione wszystko na hdmi

Wszystko, to znaczy się co?
    Podstawowe pytanie, AnyNet+ włączony w telewizorze?

0
  • #5 05 Wrz 2016 18:32
    szvmek
    Poziom 3  

Tak. W DVD wyjście cyfrowe sterowane przez hdmi.

0
  • #6 06 Wrz 2016 02:56
    Polon_us
    Poziom 41  

Cóż, jeżeli "wszystko jest dobrze ustawione", choć mam swoje wątpliwości to pozostaje kwestia kabla.
    Kabel łączący gniazda HDMI dla potrzeb ARC musi spełniać standard HDMI 1.4a lub lepiej.
    Kolega orientuje się się, jakiego sortu kabel używa?

0
  • #7 06 Wrz 2016 07:06
    szvmek
    Poziom 3  

Nie orientuje sie jest jakiś sposób by to sprawdzić ?

0
  Szukaj w 5mln produktów