Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ATMEL STUDIO - Określanie rozmiaru kodu i użytej pamięci

wojtek_777 03 Wrz 2016 23:26 912 5
  • #1 03 Wrz 2016 23:26
    wojtek_777
    Poziom 6  

Witam
    Potrzebuje określić rozmiar kodu oraz ile zostaje użytej pamięci w mikroprocesorze.
    Używam Atmel Studio 6.2. Na blogu http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011/03/A...tudio-Dodatek-Code-Size-zajetosc-pamieci.html
    jest opisane jak to zrobić - jaki dodatek (programik) ściągnąć i zainstalować, jak używać - wszystko. Tylko jak postępuję zgodnie z instrukcją na liście rozszerzeń go nie ma.
    Znalazłem i ściągnąłem to rozszerzenie nie za pomocą Atmel Studio ale teraz nie wiem jak zainstalować to tak żeby było widziane w Atmel Studio i można by było z niego korzystać. Nazwa pliku jaki ściągnąłem - as-extension-codesize-trunk-1.0.46-win32.win32.x86.vsix

Proszę o poradę co zrobić

0 5
  • #2 03 Wrz 2016 23:46
    excray
    Poziom 39  

Przecież po skompilowaniu masz w oknie Output informację o tym ile rozmiarowo i procentowo poszczególnego rodzaju pamięci zostało zużytej.

0
  • #3 04 Wrz 2016 11:32
    2675900
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 04 Wrz 2016 12:39
    wojtek_777
    Poziom 6  

Piotrus_999 napisał:
    Ale nie w postaci kółeczek i torcików, tylko nudne cyferki.

Właśnie o to mi chodzi. Wiem że po skompilowaniu mam cyferki określające rozmiar użytej pamięci i rozmiar kodu. Opisane jest że można widzieć te kółeczka a takiej możliwości nie ma. Może jest to prymitywne o co mi chodzi. Poradzę sobie z nudnymi cyferkami (to nie jest dla mnie problem) ale po co coś opisywać jak takiej możliwości nie ma - chyba że coś zostało zmienione?

0
  • #5 05 Wrz 2016 09:43
    tmf
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

Atmel najwyraźniej nie przeportował to na AS 6.2 i 7.0. Pewnie uznali, że bajer nie ma sensu. Można ręcznie poprawić manifest instalki, tak, żeby wydawało się, że jest dla AS 6.2 - zapewne zadziała.

0
  • #6 05 Wrz 2016 11:05
    wojtek_777
    Poziom 6  

tmf napisał:
    Atmel najwyraźniej nie przeportować to na AS 6.2 i 7.0. Pewnie uznali, że bajer nie ma sensu. Można ręcznie poprawić manifest instalki, tak, żeby wydawało się, że jest dla AS 6.2 - zapewne dadziała.

Nie wiem jak to zrobic ręcznie - jak durzo zabiegów tzreba zrobic to dam spokój. W sumie to tylko wodotrysk.

Dodano po 1 [minuty]:

Zrobiłem ortografa w słwie dużo - przepraszam.

0