Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Grande Punto 1.2 8v na 1.4 8v ?

ja504302 04 Sep 2016 08:53 2937 6
    ja504302
    Level 10  
    Witam ,posiadam fiata grande punto z silnikiem 1.2 8v 65km 2008r. Silniczek już swoje najechał bo ma prawie 550 tyś przelotu :) wiem , wiem ciężko w to uwierzyć . Każdy ma z tym problem . A Ja mam w związku z tym do was pytanie , ponieważ nie chce remontować silnika bo wiadomo jak to jest jak się zacznie dłubać .Do głowy przyszedł Mi taki mały pomysł że jak już zmieniać to może na taki co by kilka kuników było więcej ? Czy oprócz silnika , wiadomo z komputerem coś jeszcze trzeba by zmieniać ? Skrzynia ? Poduszki ? Sprzęgło ? Moze alternator lub rozrusznik ?
    Liczę na Wasze wsparcie i wskazówki forumowicze , proszę o pomoc . Pozdrawiam
  • Helpful post
    Doktorr
    Level 35  
    Taka zmiana zazwyczaj jest nieopłacalna. Oprócz tego co podałeś zazwyczaj wiązka silnika z kompletnym osprzętem. Najczęściej skrzynie biegów. Mocowanie zespołu napędowego do komory silnikowej.
    pepe150
    Level 36  
    Jakbyś miał całego dawcę z anglika, czy pobitego ale sprawnego to masz Plug&Play. Silnik, skrzynia, półosie, elektryka itd.
    A tak jest to mało opłacalne.
    ja504302
    Level 10  
    W takim razie zamawiam potwora 1.2 .Dziękuję bardzo za cenne wskazówki i informacje .
    Czy na coś szczególnie trzeba zwrócić uwagę przy przeszczepie ? Jakieś ewentualne powikłania których można się spodziewać ? Mój silniczek jest zasilany lepszym paliwem tzn LPG . Czy jak przełożę kolektor to będzie w porządku czy ingerencja gazownika będzie niezbędna ?
    Pozdrawiam
    pszczyna
    Level 20  
    Twierdzisz iż prawie 550 tyś to śmierć silnika ! pod warunkiem że był źle eksploatowany, w mojej firmie są dwa Punta z przebiegiem ponad 700 tyś i jeszcze żyją lecz na bieżąco są serwisowane (Hurtownia części samochodowych)
    ja504302
    Level 10  
    Tzn , jeździ jak najbardziej . Nie ma problemu po za faktem ze już nie ma siły i trochę ponad normę zużywa olej ..
    Auto od nowości serwisowane w ASO
    pszczyna
    Level 20  
    Nasze jedynie miały wymienne uszczelki pod głowicą (LPG)tak z poważniejszych napraw , ale jak bierze olej to fakt albo uszczelnianie = pomalutku generalka lub przeszczep