Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 40PFL3208H/12 - HDMI nie wykrywa dekodera.

04 Wrz 2016 08:55 2649 5
  • Poziom 23  
    Witam telewizor Philips 40PFL3208H/12 po podłączeniu do sieci jednocześnie z dekoderem pol...tu (5500s), wykrywa sygnał z dekodera generalnie działa wszystko
    prawidłowo, ale gdy wyłączę dekoder czy TV z pilota nie jest wykrywany sygnał, przy ręcznym włączeniu HDMI w MENU TV też napis "brak sygnału", lub czasem pojawi się napis "nieobsługiwany format video", gdy wyciągnę kabel HDMI z TV i włożę ponownie to za którymś razem w końcu zaskoczy obraz i działa jak trzeba.
    Kabel HDMI podmieniałem, dekoder wymieniony w punkcie Pol..tu teraz nówka sztuka, na starym to samo. Czy miał ktoś już taki przypadek? Może jest jakieś myk w tym TV żeby to działało jak trzeba? Software zmieniłem na starsze bez rezultatu.
  • Poziom 19  
  • Poziom 23  
    Zmiana rozdzielczości nic nie wnosi nowego :cry:
  • Poziom 43  
    Spróbuj zmienić dekoder na inny model. A przede wszystkim to chyba trzeba sprawdzić, jak HDMI w tym TV zachowuje się z innymi urządzeniami peryferyjnymi, prawda?
  • Poziom 2  
    Jeżeli zmieniałeś już przewód HDMI oraz dekoder - najprostszym zabiegiem będzie podłączenie innego źródła sygnału za pomocą HDMI (kino domowe, DVD, Blu-ray, laptop?) i obserwacja czy problem również występuje.

Jeśli to nie pomoże, warto zacząć od przywrócenia TV do ustawień fabrycznych.
    MENU --> Ustawienia ogólne --> Zainstaluj ponownie telewizor
  • Poziom 23  
    Dodano po 5 [minuty]:

Po podłączeniu dekodera HD5000 TV reaguje normalnie.
    Próbowałam wymienić na inny model ale nie chcieli
    jedynie na ten sam model, po zmianie i podłączeniu
    jest tak jak wcześniej czyli nie wykrywa TV sygnału.