Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wirus na stronie www przez plik weryfikacyjny GWT?

klik_rys 04 Wrz 2016 13:11 510 4
 • #1 04 Wrz 2016 13:11
  klik_rys
  Poziom 10  

  Witam,

  Mam pytanie i problem, proszę o pomoc w rozstrzygnięciu tematu.

  Mam firmę, która tworzyła dla mnie stronę www oraz inną firmę, która mi ją pozycjonuje. Strona jest na starej wersji joomli 2 coś tam. Już nie pamiętam dokładnie. Od jakiegoś czasu strona jest co jakiś czas wirusowana złośliwymi skryptami - albo dodawane są nowe podstrony, na których jest ustawione przekierowanie lub gdy w google wpisuje słowa kluczowe i klikam w link do witryny to jestem kilkanaście razy przekierowywany na inne strony.

  I teraz pytanie. Firma, która tworzyła stronę twierdzi, że winnym jest firma SEO, gdyż wirus dostał się poprzez serwer ftp (bo na komputerze w firmie SEO, z którego ktoś się logował był wirus), obecnie strona znów jest zawirusowana i ponownie winna jest firma SEO, gdyż wrzuciła skrypt do pozycjonowania na serwer i przez niego są włamania. Firma SEO mówiła że jest to plik weryfikacyjny google.

  Firma SEO z kolei mówi, że na serwer ftp logowała się w tym roku tylko raz, gdy była tworzona wersja mobilna, aby dodać tytuły i opisy stron oraz wtedy gry prosiłem o zmiany w treci, i od tego czasu się nie logowała, ani na panel admina ani na ftp.

  Moja strona też jest bardzo wysoko na głównych i konkurencyjnych słowach kluczowych (z reguły miejsca 1-3).

  Co jest zatem przyczyną? Faktycznie firma SEO chrzani? Czy mają wirusa i w ten sposób wgrywane jest szkodliwe oprogramowanie na serwer i zmieniane pliki strony? Czy niestety poprzez plik GWT można wgrać wirusa?

  Czy po prostu wina leży po stronie starej wersji joomli i złym zabezpieczeniu serwera? (strona jest postawiona na dedykowanym serwerze u firmy, która robiła mi stronę)?

  Czy ktoś zorientowany w temacie może mi pomóc uzyskać odpowiedź?

  Jeśli temat jest w złym dziale to proszę o przeniesienie :)

  0 4
 • Servizza
 • Pomocny post
  #2 04 Wrz 2016 13:36
  Kolobos
  Spec od komputerów

  > Firma, która tworzyła stronę twierdzi, że winnym jest firma SEO, gdyż wirus dostał się poprzez serwer ftp (bo na komputerze w firmie SEO, z którego ktoś się logował był wirus),

  Sprawdziles w logach czy faktycznie ktos sie logowal i cos wrzucal?

  > Czy po prostu wina leży po stronie starej wersji joomli i złym zabezpieczeniu serwera?

  Zapewne to. Stara joomla + dziurawe dodatki i infekcja gotowa.

  0
 • Servizza
 • #3 04 Wrz 2016 13:39
  klik_rys
  Poziom 10  

  Jedyny plik jaki firma seo wrzucała do plik weryfikacyjny gwt,ostatnie logowanie na serwer ftp miało miejsce w marcu/kwietniu - wtedy prosiłem o zmiany na stronie.

  Firma, która tworzyła stronę w tym czasie już dwa razy musiała usuwać wirusa a raz ponoć przenosiła stronę na inny serwer (nie wiem na czym to miało polegać) bo tam był ponoć jakiś problem, nie tylko z moją stroną ale innymi, ktora ta firma hostowała. Wtedy akurat strona przez około tydzień w ogóle nie działała..

  Ostatnio znów był problem z działaniem strony (wersja mobilna działała, ale na pc już nie)

  Wiem na 100% że firma seo od kliku miesięcy nie logowała się ani na stronę (panel admina) ani na serwer ftp.

  A czy przez samo logowanie się na serwer ftp (bez wgrywania żadnych plików) można przyczynić się do zawirusowania strony?

  0
 • #4 04 Wrz 2016 13:46
  Kolobos
  Spec od komputerów

  > A czy przez samo logowanie się na serwer ftp (bez wgrywania żadnych plików) można przyczynić się do zawirusowania strony?

  Nie.

  Wyglada na to, ze winna jest firma, ktora tworzyla/hostuje strone.

  0
 • #5 04 Wrz 2016 13:51
  klik_rys
  Poziom 10  

  Hmm rozumiem,

  Firma SEO z tego co widzę wgrywała też plik htaccess (przekierowanie 301 - przekierowanie na adres bez www) oraz sitemap.xml

  poza tym nic od nich nie ma (pliki te wgrywała jeszcze w zeszłym roku koło kwietnia)

  nawet jeśli komputer którego z pracowników firmy seo był zawirusowany i ktoś tam się logował na ftp, to mimo wszystko nie można było wgrać wirusa?

  Albo jeśli w tym czasie np. wgrywał pliki htaccess czy sitemap.xml - to również nie mogło to spowodować zawirusowania?


  Przepraszam, że tak pytam, ale zielony jestem w tych sprawach

  0