Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ASUS RT-56U - Przełączenie w tryb bridge w PPPoA

04 Sep 2016 16:02 1287 3
  • Level 10  
    Hej,

Mam ogromną prośbę o pomoc z konfiguracji sprzętu ASUSa.
    - DSL-N12E, który chciałbym, żeby działał w trybie bridge.
    - RT-56U, który powinien działać jako główny router.

Cała konfiguracja działała normlanie do 4 czerwca. Nagle wszystko przestało działać. Po dwóch dniach okazało się, że Orange zmienił mój dostęp z PPPoE na PPPoA. Zmiana na DSL-N12E podziałała połowicznie, tj. mogę na nim normalnie odpalić Internet jeśli urządzenia działa jako modem i router, ale przestawienie go w tryb bridge psuje wszystko, RT-56U nie jest w stanie nawiązać połączenia.

Jak PPPoE/PPPoA wpływa na bridgowanie?

Procedura jest taka:
    1) DSL-N12E działa normalnie jako modem i router.
    2) WAN > Konfiguracja podstawowa > Typ połączenia WAN > zmiana na BRIDGE.
    3) RT-N56U ustawiam według konfiguratora (o dziwo na liście typów dostępów jest PPPoE, ale nie ma PPPoA; może jest to semantyka albo faktycznie PPPoA wszystko zmienia). Niestety cokolwiek bym nie robił kończy się rezultatem „WAN Connection: Fail to connect with some issues”.

Jakieś pomysły?
  • Level 29  
    Jaki to jest wariant neostrady? W jakiej technologi? Nie spotkałem się jeszcze, żeby wymuszali PPPoA.

Hikari wrote:
    Niestety cokolwiek bym nie robił kończy się rezultatem „WAN Connection: Fail to connect with some issues”.
    Jest jakiś sposób poznania szczegółów tych problemów Jakieś logi?

1. W wariancie konfiguracji trybu bridge. Sprawdź dokładnie enkapsulacje(czytaj poeksperymentuj ) i parametry VPI/VCI. Domyślnie 0/35.

Inne pomysły:
    2. a) W RT-N56U w wariancie konfiguracji bridge. Zmień o ile jest możliwość dla interfejsu WAN VLAN ID(tagged) na 35.

2. b) Wymagający wiedzy i kombinowania, ale tutaj: https://charleswilkinson.co.uk/2013/01/02/dd-wrt-and-pppoa-using-st510-v6/ ktoś z podobnym problemem, wykorzystuje tunel PPTP skonfigurowany na modemie. By połączyć się z nim, routerem na podobnej zasadzie jak w trybie bridge. Pytanie, czy DSL-N12E da się w ogóle w taki sposób skonfigurować.
  • Level 10  
    Trochę informacji o konfiguracji sprzętu: https://1drv.ms/f/s!AvAkm1ichR9pm6VcS56D9d61qE_P1A

Wrzuciłem tutaj ustawienia DSL-N12E (wszystko ok, w trybie modem-router) oraz N56U (N12E przestawiony w bridge, a ustawienia N56U widoczne na screenach).

Dziwne jest to, że taka konfiguracja działała przez lata na sprzęcie Netii (modem od Netii i router N56U), a przestała działać kilka dni po przejściu do Orange (N12E miał wtedy z miesiąc, więc praktycznie nowy).
  • Level 29  
    Jeżeli drugi screen to działająca konfiguracja N12E. To raczej nie PPPoA jest tu problemem.

Czy do N56U, nie ma jakiejś aktualizacji firmware?
    Dodatkowo w N56U odznacz opcje: "Enable DHCP + VPN Connection" i Hostname niżej zostaw puste.

Możesz sprawdzić, czy router N56U będzie się łączyć na tomato:
    http://tomato.groov.pl/