Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogromny problem z komputerem. Pomocy!

qscgu 11 Lip 2005 20:28 6095 80
  • #61 11 Lip 2005 20:28
    qscgu
    Poziom 34  

heh. jak juz mowilem. sam skladalem kompa i nie ma mowy o przetaktowanym fabrycznie procku, ta sprawa juz zamknieta bo juz to sprawdzilem, jest wszystko tak jak ma byc. Zadna firma mi go nie skladala, tylko sprowadzila czesci. Dysk jest przykrecony do obudowy, a szukam bledow w innych komponentach bo ten dysk z powodzeniem i bez problemow chodzil na 2 kompie. Zamierzam isc do sklepu z reklamacja ale mam jeszcze 2,5 roku :) pozatym zeby pojsc po gwarancje musze jakos zachowac sobie dane ktore teraz mam. Sterowniki do k.Graf sa oryginalne najnowsze od Asusa.

I jest jeszcze jeden problem: nie wiem czy na podstawie paragonu uznaja mi gwarancje??(no i oczywiscie dysku)

Dodano po 10 [minuty]:

Sory ze napisalem nastepny post ale psuje mi sie explorer.

Dostalem kompa z serwisu okazalo sie ze jeszcze sie nie zrestartowl, ale kto wie. Dziala dluzej niz wczesniej a na dysku znalazlem tylko programy diagnostyczne(czy jak to sie tam nazywa), chodzi juz drugi dzien bez restartu, ale w serwisie powiedzieli ze tylko dysk jest uszkodzony.

• Zasilacze Ups
  • #62 11 Lip 2005 20:46
    MMarek17
    Poziom 19  

qscgu - chcąc pomóc podaję Ci tylko sugestie bazując na swoich i zasłyszanych doświadczeniach. W tego rodzaju przypadkach tj. jak się nie ma wadliwego sprzętu pod ręką to można jedynie domniemywać co jest nie tak. Naprawa na odległość.
    Oczywiście, że nikt nie poda Ci gotowego rozwiązania. PC mają tę "wadę" że każdy jest inny.
    A może płyta główna? Wiem, firmowa itd. ale...
    Najproście metodą wykluczeń sprawdzając poszczególne komponenty dojść co jest nie tak. W najgorszym przypadku wyjdzie na to, że konfiguracja się gryzie.
    Niestety fakt zakupu części w firmie (nawet dobrej) nie gwarantuje, że jest on w pełni sprawny, że nie jest podrasowany, że nie jest z nielegalnego źródła.

To, że do jakiegoś czasu HDD chodził na innym kompie to też nie jest argument, że dysk jest OK.
    Jest mowa o fizycznych uszkodzeniach, a zatem nie podlega dyskusji, że jest uszkodzony. W takim przypadku jedynie reklamacja. Błędy fizyczne mają to do siebie, że się powiększają. Błędy logiczne - jak wiadomo - nie powiększają się same i są odwracalne.

Za sprawą GRUBEGO temperatura tego tematu nieco wzrosła. Cóż, nie będę dorzucał do tego ognia i kolegów też proszę o zaniechanie już polemiki w tej sprawie - przemilczmy.

Kolegę qscgu proszę aby pochwalił się swoimi osiągnięciami w kwestii rozwiązania problemu.

Pozdrawiam

• #63 11 Lip 2005 22:05
    qscgu
    Poziom 34  

hmm. moge w tej chwili powiedziec ze to napewno nie karta graficzn bo testowalem ja na innym kompie zreszta z nia nigdy nie bylo zadnych klopotow pozatym nawet krecona rdzen o 50mhz nie wywala zadnych artefaktow:
    K.Grafiki - 0 problemow - 100% sprawności

Płyta głowna w zasadzie nie ma zadnych uszkodzen ani nie byla nawet wykrecana z obudowy, w serwisie nie stwierdzili zadnych błedow ani "spuchnietych kondensadorów". Jedyne co mi powiedzieli ze jest slabe to SATA i ze moga przy niej wystapic problemy jednak nie uzywam narazie zadnego takiego sprzetu. takze nie mialem z nia zadnych problemow jednak trzeba Hyperiona instalowac - zreszta jak do kazdej plyty glownej z chipsetem VIA:
    Plyta głowna - 0 Problemow - 99% sprawności

Procek jest w idealnym stanie, nawet nie probowalem go podrecac, dziala idealnie nie grzeje sie w ogole. Najwyzsza temperature jaka stwierdzilem to 48 stopni celsjusza a co za tym idzie ochładzanie (Radiator, Wentylator i Pasta) sa dobre. Nie jest przetaktowany fabrycznie -sprawdzilem to zdejmujac radiator.
    Procek - 0 problemow - 100% sprawności

Obudowa no jak kazda obudowa - sprawuje sie idealnie wiec nie ma z nia zadnych problemow a juz napewno nie powoduje problemow jakie wyzej opisalem :)

Nagrywarka do nie dawna nie odczytywala tylko jednej plyty jaka mam ale zostala przeczyszczona w serwisie i dziala jak nalezy, nie mialem z nia zadnych problmow, nie wieszala nagrywania.
    Nagrywara - 0 Problemow - 100% sprawności

Taśmy i inne kable tez działaja bez zarzutu. Wykluczam je jakoby one mialy powodowac te błedy

Stacja dyskietek - nie uzywam bo jest do niczego a pozatym dyskietki to juz przezytek -sa drozsze od plyt i mniej pojemne.
    stacja FDD - 1 problem(w ogole nie dziala) - 1% sprawnosci (nic nie odczytuje)

Ram - odziwo test nie wykazal zadnych bledow (memtest) no chyba ze byly a w serwisie mi je zlikwidowali, ale naprawde jezeli juz tak sie stalo to nic o tym nie wiem.
    Ram -? problemow. - 99% sprawnosci

Dysk twardy- tu jest juz gorzej. ma 20GB(!) W sektorach na ktorych nie da sie utworzyc partycji nie mowiac juz nic o zapisie jakichkolwiek danych. wczesniej nie bylo takiego problemu i wszystko o dziwo działało O_o. W serwisie powiedzieli ze to sa bad sectory nie do naprawienia, ale dysk naprawde nie zostal uszkodzony - byc moze ma wadliwa mechanike. jedyne co jest w nim nie tak z widocznego punktu to zadrapania na bocznych krawedziach ktore powstaja od wyciagania w wkladania dysku do obudowy kompa w celu zmienienia pozycji zworki.
    dysk - 1 problem (brak 20 GB) - 50% Sprawnosci (Działa ale nie tak jak powinien)

• Zasilacze Ups
  • #64 11 Lip 2005 22:30
    MMarek17
    Poziom 19  

qscgu napisał odnośnie HDD że "jedyne co jest w nim nie tak z widocznego punktu to zadrapania na bocznych krawedziach ktore powstaja od wyciagania w wkladania dysku do obudowy kompa w celu zmienienia pozycji zworki." - hmmm czyżbyś aż tak często zmieniał ową zworkę? Zaraz... a może ten dysk to wędrowniczek - w twoim kompie Master a w innym Slave? Bo innego wytłumaczenia na takie częste wyjmowanie dysku i zmienianie zworki nie widzę. Jeśli nie musisz wyjmować dysku, a często (???) musisz przestawiać zworkę to poroponuję dorobić przełączniczek. Zaoszczędzi czasu i zmniejszy ryzyko uszkodzenia przy wyjmowaniu i wkładaniu HDD do/z kompa.

Skoro HDD się sypie to zainstalowany na nim system także. Czym prędzej archiwizacja bo nie wiadomo kiedy zamilknie.

Wydaje mi się że FDD nie jest nowa skoro nie działa. Proponuję przedmuchać z kurzu. Zawsze pomaga. Jak bardziej leciwa to może trzeba trochę wyczyścić styki mikrowyłaczników. Można też przy okazji nabyć na Allegro używane FDD za 4-5 lub LS120 (znacznie szybsze) za 12-14zł + koszty wysyłki. Kupiłem i jest OK.
    FDD nie działają w 99% z powodu wadliwych nośników - wciąż jest w obiegu mnustwo podróbek Verbatima, Basfa itp. Z tego powodu Verbatim ma zszarganą opinię za dyskietki.

Pozdrawiam

• #65 11 Lip 2005 23:09
    mkwd40
    Poziom 16  

jak dysk sie sypie to nie koniecznie system musi! ja na swoim ibm 41,1gb mam 200mb badów i windows 2003 server ponad pół roku chodzi bez zazutu!
    Jak miałem podobny problem to mi sie robiło takie cos jak system sie ładował
    BLUE SCREEN:
    IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
    nie wiem co to było ale wkrudce po tym procesor (athlon 2100+) zaczął sie podnosic raz na kilka razy a potem gdy cudem sie system załadował i włączyłem gta san andreas to sie zawiesił po godzinie grania i komp sie zresetował i juz nie wstał! okazało ze proc sie "zepsuł"??? nie wiem jak to było mozliwe bo jak go wyjełem to zero przypalen i ukruszeń.
    Potem pozyczyłem durona 800 i wsadziłem w moje mobo i ten sam blue screen, z ciekawosci zmiezyłem napoiecia zasilacza na molexie i było raz 11 raz 12 nieraz 13,5. Był to codegen 300w i przez niego prawdopodobnie poszedł mi proc! Gdy kupiłem nowy zasilacz i proc wszystko działa ok!
    SPRAWDZ SWÓJ ZASILACZ!

• #66 11 Lip 2005 23:12
    qscgu
    Poziom 34  

hehe. Fdd nie jest nowe, stare jak swiat, nie bede uzywal bo dyskietek juz nie mam a jak cos potrzebuje przeniesc to mam CD-RW. Wyciagalem ja z 20 razy bo 15 razy ktos przychodzil do mnie z dyskiem a reszte to wychodzilem z dyskiem ale zawsze potem mi dzialal poprawnie

• #67 12 Lip 2005 01:00
    GruX
    Poziom 18  

Co do postu mkwd40 to niebęde komentował zbytnio, bo... ja ma codegena od grudnia 2002 i żadnych problemów, a propo 200mb badów to zapewne są logiczne a ne fizyczne, a to ogromna róznica, fizyczne się rozszeżaja, a logczne z regóły nie!!

• #68 12 Lip 2005 10:16
    Logan
    Poziom 30  

[GRUBY] napisał:
    Co do postu mkwd40 to niebęde komentował zbytnio, bo... ja ma codegena od grudnia 2002 i żadnych problemów, a propo 200mb badów to zapewne są logiczne a ne fizyczne, a to ogromna róznica, fizyczne się rozszeżaja, a logczne z regóły nie!!

to poczytaj sobie na elce o codegemach i lepiej siedz cicho.

• #69 12 Lip 2005 10:56
    GruX
    Poziom 18  

nie oto chodzi, spujność z rzeczywistościa... wiem, że codegeny to jedne z najgorszych, ale dopuki się nic nie rozpieprzy to ojca na jakiegoś Tagana nienamówie, bo dla niego niema argómentów przemawiających za wymianą psu!!

• #70 12 Lip 2005 11:13
    Agentlos
    Poziom 25  

Logan i [GRUBY] - Poczytajcie sobie obaj posty o naprawie zasilaczy i o Codegenach. To co pisze Logan to prawda, lecz CODEGEN CODEGEN'owi nie równy. Z tego co pamiętam to kiedys wyczytałem chyba pos TONI'ego w którym pisał że pod jednąakową naklejką w CODEGEN'ie kryły się zupełnie 2 różne zasilacze. Poszukam tego na forum i jeśli moja pamięć zawiodła to poprawię post.

O jak cudownie :-). To nie akurat ten post lecz jest to samo napisane :-)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=324711&highlight=codegen+naklejka . Tutak dokładnie problem opisuje Ankuch

Cytat:
    Tak jak TONI_2003 pokusił się o policzenie wersji CODEGENÓW, tak ja pokusiłem się o rozkręcenie 3-ech (więcej mi się nie chciało) sztuk w rzekomym "300X1", każdy był inny.

• #71 12 Lip 2005 11:20
    mateusznn
    Poziom 11  

Witam, jezeli mogę coś jeszcze wnieść do tej dyskusji to przychyliłbym się
    do wczesniejszych postów tzn. moim zdaniem problem leży w:

• zbyt słabym zasilaczu (Radeon 9600 jest potwornie żarłoczną kartą jeżeli chodzi o pobór mocy - miałem okazję testować około 8 stosunkowo nowych kart graf. - Radeon=Smok)

• słabe chłodzenie cpu - jeżeli procesor jest w wer. oem istnieje możliwość, że cooler jest zbyt słaby i proc. się poci, proszę sprawdzić czy radiator dobrze przylega do całej powierzchni rdzenia procesora.

P.S. Jeżeli komunikaty z blue scr. są zbyt krótko żeby je odczytać proszę spróbować wcisnąc klawisz "pause/brake" - możliwe że zatrzyma się dalsze testowanie sprzętu i bootowanie i będzie można spokojnie odczytać komunikaty. Pozdrawiam.

• #72 12 Lip 2005 12:25
    mkwd40
    Poziom 16  

mateusznn napisał:
    Witam, jezeli mogę coś jeszcze wnieść do tej dyskusji
    • zbyt słabym zasilaczu (Radeon 9600 jest potwornie żarłoczną kartą jeżeli chodzi o pobór mocy - miałem okazję testować około 8 stosunkowo nowych kart graf. - Radeon=Smok)

co do zasilac za moge sie zgodzić ale niewiem czy te radeony sa takie prondorzercze.

mateuszynn napisał:
    słabe chłodzenie cpu - jeżeli procesor jest w wer. oem istnieje możliwość, że cooler jest zbyt słaby i proc. się poci, proszę sprawdzić czy radiator dobrze przylega do całej powierzchni rdzenia procesora

Przecie napisał ze ma ok 40* wiec nie rozumiem dlaczego tak myslisz.
    Ja nadal pozostaje pprzy wersji zasilacz! proponowałbym pomierzyc napiecia na molexach! Ja miałem to samo i sie robiło gdy miał spadki napieć!

• #73 12 Lip 2005 12:29
    qscgu
    Poziom 34  

hehe ile razy bede mowil ze chlodzenie procka jest dobre? Temperatura nie dochodzi nawet do 50 stopni celsjusza. a testwoalem to w ten sposob ze RIPowałem fil i puscilem 2 bardzo wymagajace gry i to wszystko naraz. zacinalo sie nieziemsko bo jak wiadomo duzo obciazenia bierze ripowanie filmow "w locie" pozatym 1 gra to GTA: San Andreas a druga Sacred. gdy zminimalizowalem je do paska to uzycie procesora bylo 100% i tak pochodzil z godzinke. temperatura byla zaledwie 47 stopni.

A to ze karta zabiera ogromne ilosci pradu to wiem, mowilem to juz. Jak narazie nie mam problemow z restartowaniem wiec bluescreena nie sprawdze. pozatym nie za kazdym restartem "na amen" pojawial sie bluescreen, najczesciej restartowal sie w kolko.

Dodano po 2 [minuty]:

zasilacz zostal przeczyszczony w serwisie i teraz jestem pewien ze to byla wina zasilacza. ale teraz dziala jak nalezy, chyba go naprawili :)

• #74 12 Lip 2005 12:46
    Agentlos
    Poziom 25  

No tak, ale co z dyskiem? Przecież ma błedne sektory. I tak musisz go oddaćna gwaracje chyba że chcesz mieć dysk z ubytkami...

• #75 12 Lip 2005 12:53
    mkwd40
    Poziom 16  

no to jednak wina zasilacza! narazie chodzi ci spox ale przy takim sprzecie nie miałbym zaufania do zasilacza 300w no chyba ze to by był chieftec albo tagan itp. Ja na twoim miejscu bym go zmienił na lepszy! bo przez jeden głupi zasilacz o wartosci 30zł moze sie popalic ci cały sprzęt. Na zasiłce nie werto oszczedzac.

• #76 12 Lip 2005 12:53
    GruX
    Poziom 18  

mkwd40 napisał:
    no to jednak wina zasilacza! narazie chodzi ci spox ale przy takim sprzecie nie miałbym zaufania do zasilacza 300w no chyba ze to by był chieftec albo tagan itp. Ja na twoim miejscu bym go zmienił na lepszy! bo przez jeden głupi zasilacz o wartosci 30zł moze się popalic ci cały sprzęt. Na zasiłce nie werto oszczedzac

odezwał się ten który ma bardzo dobry zasilacz, i ten który nie oszczędzał przy jego zakupie :) heh

Agentlos napisał:
    Przecież ma błedne sektory.

Ja bym powiedział, że już ich niema :)

• #77 12 Lip 2005 14:57
    MMarek17
    Poziom 19  

Zasilacze Codegena to najogólniej mówiąc dolna półka (LowEnd) więc nie oczekujmy cudów. Co do awaryjności. Faktycznie sam wymieniałem u siebie zasilacz Codegena który zamilkł po kilku miesiącach, a u 3 kolegów było to samo. Co ciekawe wszystkie padły po kilku miesiącach i wszystkie były kupione razem z obudowami. Na szczęści nic po za zasilaczem nie padło. Nowozakupione "luzem" Codegeny działają już kilkanascie - kilkadziesiąt miesięcy. Czyżby te w obudowach były jakieś słabsze?

Ja użytkuję Codegena w niezbyt wygórowanym konfigu: AthlonXP 1,7+,512MB,SB Audigy,GF4TI4200,LAN,2*HDD,DVD,DVD-REC,FDD,dukarka USB. Nie mogę powiedzieć by 300W był przeciążony a jednak padł. Przy kolejnej zmianie sprzętu - Athlon64 - pomyślę o pewniejszym zasilaczu.

Teraz to już sam nie rozumiem qscgu czy ten HDD ma bad sektory, czy ich nie ma? Jesli ma, to fizyczne czy tylko logiczne?
    Czy to była wina zasilacza?

• #78 12 Lip 2005 16:10
    mkwd40
    Poziom 16  

ej! gruby! zasilacz mam sałaby ale ztego co wiem to ty tez masz codegrna 300w !! !! !! wiec nie jestes lepszy! a ja kupiłem zasiłke 3 lata temu z całym kompem w cooltowym sklepie Geant (ja nie chciałem z geanta ale moi starzy woleli zaoszczędzić) a urzytkownik [gruby] specjalnie latał co całej gdyni aby kupic obudowe codegena z zasilaczem! bo tam gdzie składał kompa nie było takich!

• #79 12 Lip 2005 16:52
    qscgu
    Poziom 34  

heh. mowilem juz ze mam FIZYCZNE - nie do naprawy bad sectory to była wina zasilacza ale rowniez i HDD.

• #80 12 Lip 2005 21:53
    TONI_2003
    Moderator

Jeszcze jedna wychyłka w temacie kolegi [GRUBY] jakiegokolwiek usera oraz jego samego i potraktuję daną osobę z grubej rury że tak powiem .

Natomiast szystkie tematy na ten temat lub związane z nim lądują w koszu !

• #81 13 Lip 2005 00:34
    Ksiek
    Poziom 11  

imho problemem jest brak obslugi duzych dyskow twardych przez windowsa. sam stracilem kiedys prawie wszystkie dane przez to, ze przenioslem wszystko z dwoch dyskow na nowy 160GB, a winda go nie obslugiwała. zorganizuj sobie instalke windowsa xp ze zintegrowanym sp1 lub sp2. ewentualnie dodaj do rejestru:
    HKLM,"System\CurrentControlSet\Services\Atapi\Parameters",
    "EnableBigLba" wartość '1'
    myśle, ze samo to zadziala. ewentualnie poszukaj jakiegos uaktualnienia do tego na stronce M$

ups dopiero doczytalem reszte postow :P
    tak czy inaczej warto o tym pamietac.

Moderowany przez jankolo:

Temat zamykam z powodu wygaśnięcia dyskusji