Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE KS8090 - Brak dźwięku przez kabel optyczny

ChiQ 05 Wrz 2016 07:26 1227 2
  • #1 05 Wrz 2016 07:26
    ChiQ
    Poziom 2  

Witam!

Pisze z takim pytaniem. Kupilem nowy TV (Samsung UE KS8090) oraz odtwarzacz Blu-Ray (LG BP420) oraz posiadam stare kino domowe Pioniera VSX-D510 (wzmacniacz i głośniki).

Jako, że to kino domowe jest dość stare, podłączyłem je w następujący sposób.

TV:

- kino domowe = kabel optyczny (dźwięk)
    - dekoder NC+ = kabel HDMI
    - Blu Ray = kabel HDMI

Blu Ray
    - kino domowe = czincze

Mam problem przy wyborze dźwięku.

Na pilocie od tego kina domowego (wzmacniacza) mam dwa ustawienia TV oraz DVD. To funkcjonuje gdy oglądam TV (dekoder NC+) oraz gdy oglądam Blu Ray (przez ustawienie DVD na tym kinie)

Problem jest gdy podłączam Pendrive lub dysk do TV (poprzez USB) i włączam film. Dźwięk który wydobywa się z kina idzie z dekodera (nc+) a nie filmu który jest puszczany w TV (tzn. Pendrive). Np. Włączam film a słyszę wiadomości na TVP1 itp.

Gdy zmienię w TV ustawienie dźwięku na TV to dźwięk idzie dobrze z filmu ale przez głośniki telewizora.

Bardzo proszę o pomoc, gdzie mogłem popełnić błąd.

Myślałem, ze jak podłącze kino (stare, dobre kino) przez kabel optyczny to wszystko co będzie pokazywane przez TV będzie grało w kinie.

Z góry dziękuje!

Pozdrawiam Bartek!

0 2
  • #2 06 Wrz 2016 03:20
    Polon_us
    Poziom 41  

ChiQ napisał:
    Gdy zmienię w TV ustawienie dźwięku na TV to dźwięk idzie dobrze z filmu ale przez głośniki telewizora.

W ustawieniach telewizora -> "Głośniki" kolega zmienił ustawienia z "Głośniki TV" na "Zewnętrzny wzmacniacz"?
    ChiQ napisał:
    Dźwięk który wydobywa się z kina idzie z dekodera (nc+) a nie filmu który jest puszczany w TV (tzn. Pendrive). Np. Włączam film a słyszę wiadomości na TVP1 itp.

Czy wyłączenie pilotem dekodera NC+ w tym momencie(*) coś zmienia? Tzn. pojawia się dźwięk z filmu na USB?

* - mam tu na myśli sytuację, kiedy obraz jest z USB, a dźwięk z NC+.

0
  • #3 06 Wrz 2016 07:22
    ChiQ
    Poziom 2  

Dziekuje za odpowiedz!

Co do pierwszego, sprawdzę jak wrócę do domu z pracy.

Co do drugiego, wyłączenie dekodera NC+ nie pomaga, jest wtedy cisza i muszę zmienić w ustawieniach dźwięku na Glos z TV.

Natomiast jeśli podepnę PENDRIVE do Blu Ray jest tak jak ma być, tylko Blu Ray ma jeden problem nie czyta mojego dysku 500GB a TV tak ;(

Pozdrawiam!

0