Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fotokomorki beninca pupila i neped beninca bull 8

05 Wrz 2016 11:26 8901 7
 • Poziom 9  
  Witam Serdecznie,
  na początku chciałbym zaznaczyć że jestem amatorem w tych sprawach jednak postanowiłem podłączyć napęd do bramy przesuwnej samodzielnie. I mozna powiedzieć że wszystko działa , a więc brama sie otwiera i zamyka sygnalizator również świeci jak należy, jednak problem jest z fotokomórkami. Mianowicie zdaję mi się że wszystko podłączyłem według schematu jaki dostarcza beninca, lecz fotokomórki nie otwierają bramy podczas zamykania (widoczność maja dobra -dioda led świeci się ciągłym światełkiem i reagują na ruch -znaczy cykają)

  Moj schemat podlaczenia :
  Fotokomorki beninca pupila i neped beninca bull 8

  Schemat podłączenia w instrukcji :

  Fotokomorki beninca pupila i neped beninca bull 8

  Proszę pomóżcie co robię źle? W jednej fotokmórce jest jeszcze piąte wyjście które pozostawiłem puste. Z góry dziękuje
 • Poziom 24  
  do centrali ma docierać stan zwarty w momencie normalnej pracy fotokomórek, o ile dobrze pamiętam w pupila jest to styk 3 i 5. W centrali przepnij linię fotokomórek na zamykanie żeby zabezpieczały one właśnie ten manewr jeśli nie stosujesz drugiej linii foto na otwieraniu.
 • Poziom 9  
  A więc odwołując się do podpowiedzi kolegów przełożyłem przewód od fotokomórki do sterownika z photo open na wtyk photo close. I co się teraz dzieje. Brama przy zamykaniu i przysłonięciu fotokomórki reaguje ale dopiero pod sam koniec okolo 30 cm od słupka końcowego, co więcej nie cofa się tylko zatrzymuje. Możę powinienem ustawić jeszcze jakieś dodatkowe opcji w sterowniku chodzi mi o programowanie. A może fotokomórki wymagają jakiejś regulacji. Na chwilę obecna przy fotokomórce odbiorczej jak zamykam to dioda miga a jak przysłonie to gaśnie. Pytanie co robię źle?
 • Pomocny post
  specjalista -automatyka bramowa
  Jeszcze jedno. Po przyjrzeniu się twojemu malunkowi wydaje mi się że kabelek do PHOTO CLOSE powinien być podpięty nie do drugiego od prawej tylko do pierwszego od prawej ( skrajnego - NC) zacisku fotki. A zacisk centrali PHOTO OPEN powinien być zwarty z COM
 • Poziom 9  
  Witam ponownie przyjąłem uwagi kolegi i podłączyłem photo close do fotokomórki pierwszego wejsca od prawej i ciagle nie działa, a jeśli chodzi o polączenie photo open z com to jest to domyślnie zrobione ponieważ kilka przewodów na kostce jest odrazu fabrycznie z mostkowane, tak jak przedstawia schemat może tam powinieniem coś rozłączyć . Kolejne pytanie na fotokomórce odbiorczej dioda świeci led i w czasie zamykania pulsuje zaś na komórce nadawczej też jest dioda jakby dioda które nie świeci (ale to może czujka tylko)
 • Pomocny post
  Poziom 14  
  W nadajniku nie ma diody, jest tylko w odbiorniku.
  Jeśli podłączyłeś tak jak na pierwszym schemacie to podłączyłeś źle.
  Oryginalnie masz mostek między com i photoc, wypnij go i w to miejsce wepnij kable z zacisku 3 i 5 odbiornika.
  Photo o i com zmostkuj z powrotem.
  Dioda miga dlatego że przepuściłeś zasilanie nadajnika przez aux. Zaciski 1 i 2 z odbiornika i nadajnika podepnij do zasilania 24V.
 • Poziom 9  
  Dzięki wielkie wskazówki użytkownika Fest3r były słuszne i teraz wszystko działa jeszcze raz dziękuje