Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie sali w restauracji

sokojoko 05 Wrz 2016 12:14 3594 3
  • #1 05 Wrz 2016 12:14
    sokojoko
    Poziom 6  

Witam,

potrzebuję nagłośnić sale w restauracji.
    Sala posiada 8 miejsc na głośniki sufitowe i jej wielkość to 50m2.
    W lokalu ma grać cicho muzyka, więc nie potrzebuję mocnego wzmacniacza i mocnych głośników.
    Są rozprowadzone już kable na suficie.
    Interesuje mnie system 100V.
    Dołączam schemat sali.
    Doradzilibyście jaki sprzęt mógłbym kupić?
    Zależy mi na ekonomicznym rozwiązaniu.
    Mam jeszcze pytanie odnośnie podłączenia głośników.
    Wiem, że połączenie musi być równoległe i z każdego wyjścia na suficie są dwa kable.
    Ja nie robiłem tego okablowania, ale mogę zakładać, że każdy z głośników podłączam normalnie do odczepu mocy i wejścia COM?

Dziękuję za pomoc:)

Pozdrawiam

0 3
  • Pomocny post
    #2 05 Wrz 2016 14:22
    kuuczoo
    Poziom 26  

Witam
    Ekonomicznie i dobrze...?
    Głośniki RH-Sound TZ-805T-2. Wzmacniacz Elektroniki WM-397. Źródło w twoim zakresie.

0
  • #3 06 Wrz 2016 13:21
    sokojoko
    Poziom 6  

Ekonomicznie znaczy na tyle, ile dany sprzęt jest w stanie dać od siebie.
    Nie wymagam super jakości dźwięku, po prostu ma sobie muzyka w tle lecieć :)

0
  • #4 06 Wrz 2016 15:40
    adambyw
    Moderator Akustyka

A ja bym na Twoim miejscu trochę wymagał. Słabe głośniki = głośniejszy dźwięk żeby uzyskać ten sam przekaz co w lepszych. Będzie Ci męczyć zarówno klientów jak co gorsza obsługę.
    Myślę że głośniki masz trochę zanadto oddalone od siebie. Chyba że masz lokal wyższy niż 4m. Przydało by się je dać co około 2m. U Ciebie wstawił bym jeszcze dwa.
    W tedy uzyskasz bardziej równomierne pokrycie. Tak pod głośnikiem będzie głośno a pomiędzy głośnikami cicho. Patrz tez na kąt rozproszenia.
    Wybierz głośniki dwudrożne, z driwerkiem. Ich odsłuch jest dużo przyjemniejszy dla ucha niż głośników z pojedynczą membraną, przeznaczonych bardziej do komunikatów. Głośnik 8" będzie odpowiedni, bo jest z niego dość sporo basu. Ja w takich lokalach instaluję RCF PL8X, a mam ze dwie knajpy które na tych sufitówkach organizują potańcówki dla emerytów. Do tego jakiś wzmacniacz 100V z mp3, dobrany pod względem mocy. (moc wzmacniacza >= suma mocy głośników)

0