Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 710n - uszkodzony zasilacz IP-35135A

05 Wrz 2016 12:41 3228 8
  • Poziom 10  
    Dosyć ciekawy przypadek. 4 kondensatory od 5V i 13V wymienione, transoptor wymieniony, podwójne tranzystory U204 i U205 nie zwierają, podwójna dioda sprawdzona. Uzwojenie wtórne transformatorów WN po 1kOhm.
    Sytuacja wygląda w ten sposób, że po podaniu napięcia 230 przetwornica startuje i pojawiają się napięcia (13V i 5V)na złączu CN2. Ale jeśli odłączę napięcie i zaraz podam je z powrotem wówczas przetwornica nie startuje.
    Dodam jeszcze, że dla próby rozładowałem sam kondensator C105(ten największy po pierwotnej stronie) i ponownie podłączyłem napięcie. Nadal przetwornica nie chciała wystartować, dopiero po rozładowaniu kondensatorów po wtórnej ruszyła.
    Co może być przyczyną tak dziwnego zachowania?
  • Poziom 39  
    Możliwe, że jeszcze do wymiany kondensator na pierwotnym, ten ok. 10 µF - 47µF pracujący w zasilaniu układu scalonego napięciem z uzwojenia transformatora. Wymienione kondensatory są na pewno Low ESR?
  • Poziom 10  
    Może. Mierzyłem jego pojemność (tak mam mostek) i wyglądało ok. Zwarcia też nie robił. Wymienić mogę ale mało prawdopodobne. Dam znać jakby się coś zmieniło.
    Nowe kondensatory na pewno są dobrej jakości.
  • Poziom 10  
    Wymieniony. Niestety brak efektu. Nadal po naładowaniu pojemności, odłączeniu i podłączeniu zasilania przetwornica nie chce wystartować. Zamówiłem nowy IC PWM 5L0565. Może jemu coś dolega. Okaże się.
  • Poziom 10  
    Niestety po wymianie nadal ten sam objaw..
  • Poziom 35  
    bipiw napisał:
    Niestety po wymianie nadal ten sam objaw..

Z obciążeniem, czy bez?
  • Poziom 10  
    Próbowałem i z obciążeniem i bez. Ciągle to samo.
  • Poziom 35  
    bipiw napisał:
    Próbowałem i z obciążeniem i bez. Ciągle to samo.

Odłącz inwerter.
  • Poziom 14  
    Odłącz obciążenie i wepnij żarówkę