Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot Boxer - Brak klimatyzacji

05 Wrz 2016 17:06 7272 7
  • Poziom 15  
    Witam. Mój przypadek był już opisywany w wielu postach i na wielu forach....

Nie do końca jednak znalazłem tego co szukałem, ponieważ na końcu wyskoczyły nowe problemy...

Zaczęło się od kupna pojazdu z uszkodzoną klimatyzacją (zapewniano mnie że brak jest czynnika)

Czynnik uzupełniony, szczelność sprawdzona i czujnik ciśnienia w układzie wymieniony. Niestety po tych czynnościach klimatyzacja się dalej nie uruchomiała. Zawiozłem auto do elektryka samochodowego i niestety (a może i "stety") nie miał czasu na mój przypadek. Poświęciłem więc na raty dwa dni na szukanie usterek. Po zaopatrzeniu się w interfejs diagnostyczny wyczytałem kilka błędów związanych z klimatyzacją.
    - P0645, P0480, P0683

Wina leżała rzecz jasna w przewodach, które sterowały wentylatorem 1-wszego biegu (po prostu zgniły w środku). Dodam że chodzi o przewody od obudowy bezpieczników pod maską a komputerem, który jest zamontowany obok.
    Niestety podczas próby włączenia klimatyzacji wyskoczył nowy błąd, który jak na razie nie został rozwiązany.

P0645 - przekaźnik klimatyzacji nigdy nie sterowany

Z moich ustaleń wynika, że nie mam tego przekaźnika w skrzynce bezpiecznikowej. Najprawdopodobniej była wymieniana i ktoś zamontował z wersji bez klimatyzacji. Odnalazłem przewód plusowy, który załącza sprzęgło w kompresorze i po podaniu na niego napięcia klimatyzacja odżyła.

Problem mój polega na tym jak rozwiązać w tym przypadku sterownie klimatyzacją. Koszt nowej skrzyni bezpiecznikowej to od 200 do 500zł. Wpadłem na pomysł aby dołożyć gdzieś z boku przekaźnik tylko nie mogę nigdzie znaleźć przewodu, który fabrycznie załącza ten przekaźnik. Macie jakieś sugestie, pomysły na rozwiązanie i pomoc?

P.S

Przy okazji irytuje mnie też błąd związany a ABS. Powyżej 100km/h zaświeca się kontrolka a błąd w komputerze to 5250 Błąd informacji o prędkości pojazdu.

Kolejne P.s. żeby nie nabijać postów. Czy może mi ktoś wizualnie pokazać który to stycznik jest od tej klimatyzacji. Wszędzie pełno opisów bezpiecznikow ale samych przekaźników to już ciężko.

Kolejna sprawa to taka ze jak odpale auto i zalacze ręcznie kabelkiem klimatyzację to magnes załącza i Klima działa. Zgasze auto i odpalam a tu problem. Rozrusznik nie kręci (jakby akumulator rozladowany byl). Rozewre przewód zasilania magnesu i pali bez problemu.... jakieś sugestie?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 15  
    Witam, ponownie.

Pytanie odnośnie BSI. Czy istnieje możliwość zaprogramowania klimatyzacji w komputerze ? Po wszelkich oględzinach wygląda na to, że komputer sądzi iż klimatyzacji brak i dlatego nie załącza stycznika od sprężarki.

Co odpowiada za sczytywanie prędkości pojazdu dla modułu ABS?
  • Poziom 15  
    Czy tak powinna wyglądać skrzynka BSI w modelu pojazdu z klimatyzacją?

Peugeot Boxer - Brak klimatyzacji

Bardzo mnie martwi mały odzew w tym przypadku. O ilę klimatyzacją już prawie rozwiązana to ABS dalej świeci w sytuacji jak opisałem. Orientuje się ktoś jakie elementy odpowiadają za odczyt prędkości pojazdu?

Gdzie znajduje się impulsator ? - oglądałem skrzynie od góry i od dołu ale jakoś nie mogłem tego ustrojstwa znaleźć (jedyne co to czujnik biegu wstecznego)
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 39  
    No to tak, skrzynki bezpieczników jest identyczna dla każdego fiata i pokrewnych i każdej wersji wyposażenia.
    A brak sterownia może być spowodowany brakiem przekaźnika (u ciebie powinno być na dole między przekaź. czerwonym oraz z zółtym paskiem) oraz brakiem w ECU silnika wkodowania klimatyzacji.
  • Poziom 15  
    W tym problem, że nawet gdybym chciał tam włożyć przekaźnik (w to miejsce które opisałeś lub nawet w drugie wolne) to wchodzi on leciutko bez oporu - tak jakby nie było konektorów żeńskich w środku. Sprawa tak wygląda dla przekaźników jak i bezpieczników których brak jest na zdjęciu.

Wygląda na to, że jednak są różne wersje tych skrzynek. Najprawdopodobniej przymierze się do zakupu takiej z wersji z klimatyzacją ale to dopiero w październiku ze względu na brak czasu.

Czy da się w razie czego zakodować tą klimę w ECU silnika? Czy wspominana skrzynka BSI w środku to tylko ścieżki i konektory czy jednak są w niej jakieś elementy/moduły elektroniczne ?

Mam też prośbę. Czy mógłby ktoś mi napisać - a raczej opisać który przekaźnik do czego służy (podstawowe takie jak wentylatory, klakson, światła wiem gdzie są bo nie trudno to sprawdzić który od czego)? Wszędzie pełno opisów bezpieczników ale z przekaźnikami to się jeszcze nie spotkałem. Dodam że chodzi mi o pełną rozpiskę w tym modelu. Będę bardzo wdzięczny
  • Poziom 15  
    Ok, posiadam lexie do tego pojazdu z programem Diagbox. Czy tym zestawem jestem w stanie wykonać kodowanie klimatyzacji?

Chcę też powrócić do tematu ABS. Jak pisałem świeci się przy prędkości około 100km/h. Dzisiaj zauważyłem, że jak zaświeci się ta kontrolka to równocześnie przestaje mi kręcić na desce przebieg pojazdu. Jest to niewątpliwie powiązane - co może być przyczyną tego faktu ? (prędkościomierz działa poprawnie)
  • Poziom 15  
    Problem rozwiazany. Usterka związana ze słaba jakością przewodów (przerwany obwód sterowania wentylatorami małej predkosci) oraz oczywiście zła skrzynka BSI w tym pojezdzie. Naprawilem usterkę sterowania, wymieniłem skrzynke BSI i zakodowalem klimatyzacje. Wszystko zaczęło działać jak powinno. Miedzy czasie wyskoczył mi błąd sterowania wentylatorem dużej prędkości analogiczny do tego z mała prędkością ale z tym będę działał jak znajdę czas (temperatura silnika się utrzymuje w normie to nie spieszę się z tym). Program diagbox dal sobie rade z programowaniem klimy.

Dziękuję i pozdrawiam