Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki czujnik ruchu do sterowania oświetleniem w podbitce dachowej?

05 Wrz 2016 17:12 3216 6
 • Poziom 8  
  Dzień dobry,

  Planuję założenie oświetlenia led (tzw oczka wpuszczane) w podbitce dachowej. Na poniższym zdjęciu żółtym kolorem zaznaczyłem docelowe miejsca gdzie znajdzie się wspomniane oświetlenie.

  Jaki czujnik ruchu do sterowania oświetleniem w podbitce dachowej?

  Chciałbym dołożyć do tego czujnik ruchu, ale niestety wpuszczane czujniki ruchu występują tylko w kolorze białym (a ten będzie źle wyglądał na podbitce czarnej). Przeglądając oferty sklepów znalazłem coś takiego:

  Czujnik ruchu + czujnik zmierzchu GTV CR-7 z zewnętrznym sensorem na podczerwień http://epstryk.pl/p/315/36107/czujnik-ruchu-c...hu-i-zmierzchowe-automatyka-sterowanie-x.html

  Czy ktoś z Was miał do czynienia z takim czujnikiem? Czy pomimo małych wymiarów dobrze spełnia swoją funkcję? Nie potrzebuję dużego zasięgu, domek ma 6 metrów szerokości.

  Inne czujniki ruchu z zewnętrznym sensorem:
  http://epstryk.pl/p/315/13645/czujnik-ruchu-3...hu-i-zmierzchowe-automatyka-sterowanie-x.html
  http://epstryk.pl/p/315/61198/czujnik-ruchu-p...hu-i-zmierzchowe-automatyka-sterowanie-x.html
  Czy one również posiadają czujnik zmierzchu?

  PS. Gdyby ktoś miał pomysł na inny czujnik ruchu na wspomnianym domku, to będę bardzo wdzięczny za sugestie. Chciałbym aby ten czujnik był jak najmniej widoczny.
 • Poziom 38  
  internecik napisał:
  Inne czujniki ruchu z zewnętrznym sensorem:
  http://epstryk.pl/p/315/13645/...e-automatyka-sterowanie-x.html
  http://epstryk.pl/p/315/61198/...e-automatyka-sterowanie-x.html
  Czy one również posiadają czujnik zmierzchu?

  Tak , są z fotorezystorem zmierzchowym . W specyfikacji " Zakres regulacji progu światła zewn.
  10…2000Lux "
  Raczej wszystkie są białe . Tylko zintegrowane z halogenami widziałem czarne .
 • Poziom 31  
  CZUJNIK RUCHU PIR ''EURA'' MD-48B2 zewnętrzny 180' Również taki będzie się ładnie prezentował na środku ściany przykręcony zaraz pod podbitką.
 • Poziom 27  
  Ja mam podobny czujnik GTV zamontowany w kuchni do oświetlenia listwy led nad blatem. Zamontowany w taki sposób aby łapał już w drzwiach kuchni gdy ktoś wchodzi w nocy. Jednak te czujniki są wewnętrzne więc niewiem jak się zachowają na zewnątrz.

  Jaki czujnik ruchu do sterowania oświetleniem w podbitce dachowej?

  Jaki czujnik ruchu do sterowania oświetleniem w podbitce dachowej?

  Na zewnątrz mam zamontowany wpuszczany sufitowy czujnik ruchu za 20zł i już dwa lata śmiga bez problemu z oświetleniem led.

  internecik napisał:
  Chciałbym dołożyć do tego czujnik ruchu, ale niestety wpuszczane czujniki ruchu występują tylko w kolorze białym (a ten będzie źle wyglądał na podbitce czarnej).


  A jaki to problem potraktować go czarnym sprayem?
 • Poziom 31  
  Ten gtv zamontowałem przy bramie wjazdowej dla oświetlenia wjazdu ,śmiga już drugi rok bez problemu . Elektronika schowa przed deszczem ale nie jest to puszka hermetyczna .

  A co do przemalowania to popieram taki pomysł jak już musi być ta wpuszczana i czarna . Tylko nie zapomnieć o obklejeniu oka czujki :D
 • Poziom 8  
  Znalazłem czujnik ruchu z zewnętrzną sondą do zastosowania na zewnątrz pomieszczeń:

  http://www.orno.pl//3,czujniki-ruchu/t2266,1,...jnik-zmierzchowy-mini-z-zewnetrzna-sonda-ip54

  Ma regulację natężenia światła 5-50 lux. Niestety nie ma regulacji czasu świecenia, czyli po załączeniu oświetlenie świeciłoby całą noc (?).

  Z czujnika wpuszczanego chyba zrezygnuję. Po drugiej stronie budynku do płotu jest 7 metrów, więc wydaje mi się, że taki wpuszczany czujnik łapałby ruch za płotem. Zatem będę potrzebował coś z regulacją w pionie i poziomie np: http://www.orno.pl//3,czujniki-ruchu/299,czuj...-ruchu-z-regulacja-pionowa-i-pozioma-180-ip65
 • Poziom 31  
  O bardzo podobnym modelu właśnie pisze . Szukaj z trzema poziomami regulacji tzn. czas , czułość, natężenie . dla pewniejszej regulacji ale tymi z dwoma regulacjami osiągniesz praktycznie taki sam efekt strojenia .
  I będzie pan zadowolony :D