Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Wielokanałowy rejestrator na Ds18B20

synem1 05 Wrz 2016 17:52 1752 2
 • #1 05 Wrz 2016 17:52
  synem1
  Poziom 7  

  Zlecę wykonanie rejestratora temperatury ok. 100 czujników DS18B20 z rozdzielczością 0,5 stopnia odczyt co 10-15 minut pogrupowanych w grupy po 10 czujników ( ze względu na okablowanie ) .
  Nadanie nazwy własnej czujnika
  Rejestracja z zapisem czasu rzeczywistego pomiaru , zapis do formatu umożliwiającego szybkie robienie wykresów porównawczych zapisów z poszczególnych czujników . odczyt wykresów z poszczególnych dni i określonych czujników po sieci .

  Czas realizacji: 30-60 dni roboczych (do negocjacji).
  Budżet: czekam na oferty.( możliwość podziału zlecenie na bloki funkcjonalne )
  Forma płatności: umowa o dzieło lub faktura (przedpłaty ustalimy jak poznamy kwotę).
  Kontakt: wstępnie przez PW później telefonicznie/mailowo [synem()wp.pl]

  Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
 • #2 06 Wrz 2016 10:48
  zdenyo
  Poziom 10  

  Czy "odczyt wykresów z poszczególnych dni i określonych czujników po sieci" oznacza, że rejestrator ma mieć również interfejs sieciowy? Jaki? Jaki ma być protokół udostępniania danych po sieci?

 • #3 06 Wrz 2016 15:21
  _jta_
  Specjalista elektronik

  Zrobiłem coś w tym stylu (ale mniejsze, na kilkanaście czujników) dla kolegi na początku 2009 roku - działało do końca kwietnia 2013, potem padł komputer i już go nie uruchamialiśmy na nowo, bo za dużo było innych spraw.

  Czujniki były odczytywane co 5 minut (zadanie startowane z cron-a), odczyt każdego trwał około sekundy, ale niedziałający (a może wadliwie działający) generował opóźnienia około 7 sekund przy każdej próbie odczytu. Dane zapisywały się w logach.

  Odczyt przez stronę WWW - zaznacza się czujniki, podaje zakres czasu (daty, godziny), rozmiar wykresu i dostaje wykres, każdy czujnik innym kolorem, z "legendą" podającą przypisanie kolorów do czujników. Wykresy robi 'gnuplot'.

  Informacja o czujnikach i zakresie czasu do wykresu jest przekazywana przez URL - czyli można zapisać (albo wygenerować) link i móc ściągnąć wykres używając linku.

  Przy dużym zakresie czasu (parę miesięcy) coś nie działa, nie ma wykresu - podejrzewam, że gdzieś jest ograniczenie na czas przetwarzania i przy dużej ilości danych program nie zdąża zrobić wykresu w tym czasie.

  [Zlecę] Wielokanałowy rejestrator na Ds18B20

  [Zlecę] Wielokanałowy rejestrator na Ds18B20

  [Zlecę] Wielokanałowy rejestrator na Ds18B20