Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer 5739G - brak możliwości przywrócenia systemu z Recovery

05 Wrz 2016 17:53 858 1
  • Poziom 10  
    Witam Wszystkich,

Posiadam laptop Acer 5739G z podmienionym procesorem na szybszy P9600 (z T6600) oraz sypiącym się dyskiem WD 3200BVT. Od pewnego czasu laptop zaczął chodzić dość powoli i postanowiłem go sprawdzić pod kątem hardware'u. Okazało się, że dysk posiada bad sectory, których jest już tak wiele że podczas uruchamiania Windows 7 HP 64bit wyświetla komunikat o błędzie S.M.A.R.T oraz backupie i wymianie dysku. W związku z tym przystąpiłem do klonowania dysku na inny - większy 1TB, który wcześniej pracował jako dysk przenośny - bardzo mało używany w obudowie - Toshiba MQ01ABD100. Po sklonowaniu dysku i uruchomieniu D2D klawiszami ALT+F10 okazało się ze po skopiowaniu plików i instalacji urządzeń, w trakcie instalacji usług wyświetla się komunikat o ze system nie może kontynuować instalacji. Z internetu wyczytałem mniej więcej tyle, że być może chodzi o sterowniki jakie są zawarte w systemie - wcześniej Matrix storage.. teraz Rapid.. Czy Ktoś może był w podobnej sytuacji, czy może Komuś udało się zlikwidować podobny błąd? Dodam jeszcze, że po konsultacji z supportem Acer dowiedziałem się tylko, że pliki Recovery Partition mogą być uszkodzone.
    Laptop pomimo 7 lat pracy nadal sprawuje się świetnie i szkoda mi się go pozbywać. W wersji, której go kopiłem występował oryginalnie z systemem Windows 7 HP 64bit, tego również mi szkoda bo jest to oryginalny system.

Prosze o pomoc

Pozdrawiam

• Poziom 43  
    Jeśli na obudowie posiadasz naklejkę licencyjną(Windows 7) wraz z kluczem możesz zainstalować system z innego nośnika używając go do aktywacji.