Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia Lumia 720 - Jak przenieść wireless charing flex do nowej obudowy

05 Sep 2016 18:04 495 2
  • Level 23  
    Ostatnio telefon mojej Mamy wylądował w basenie, a potem mój Ojciec aby go uratować (wysuszyć) wyjął baterię, tyle że aby zdjąć plecki z telefonu to uszkodził szufladki na kartę sim i sd oraz przedarł obudowę przez śrubkę T2.
    Mam już w drodze nową obudowę i szufladki, ale nowa obudowa (tył telefonu) nie ma przyklejowego elementu nazywanego wireless charging flex.

Nokia Lumia 720 - Jak przenieść wireless charing flex do nowej obudowy Nokia Lumia 720 - Jak przenieść wireless charing flex do nowej obudowy

Jak to staram się pokazać na rysunkach, wspomniany <flex> to miedziany kabel / blaszka przyklejony na środku tylnej obudowy, jest przyklejony do obudowy a dodatkowo ma naklejony czarny kwadrat czegoś co w dotyku przypomina gąbkę.
    Jak widać, na starej obudowie jest ten <flex> przyklejony, nie wiem jak go przenieść aby niczego nie uszkodzić. Na filmikach Fixit pokazują że trzeba używać do tego ciepła, ale nie są zbyt precyzyjni. Nie wiem też z jakiego materiału jest ten czarny kwadrat, czy to ma być izolator czy tylko dociska elementy do siebie.
    Stąd chcę zapytać czy jestem w stanie w warunkach domowych odkleić tę część i przenieść na nową obudowę oraz jak ponownie przykleić i czym zastąpić ten czarny kwadrat. Czym to kleić? Może ktoś może podesłać mi linki do ebaya albo opisowo pomóc.

Z tego co widzę to potrzebne są chyba:
    - taśma dwustronna do przyklejenia tego czegoś do obudowy,
    - taśma jednostronna aby nakleić duży kwadrat,
    - taśma jednostronna aby po bokach nakleić coś co przypomina dwa czarne paski.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Level 33  
    Kolego bierzesz suszarkę do włosów, opalarkę, hot aira lub coś co daje ciepło. Grzejesz od tyłu obudowę i czymś lekko podnosisz tą taśme( Najlepiej plastikiem). Przykleić możesz na klej który ci zostanie lub użyć taśmy dwustronnej.
  • Level 23  
    Jakiej taśmy dwustronnej - czy takiej jak na Ebayu piszą, że służy do telefonów komórkowych? Dowolnej?
    I co z tym czarnym kwadratem naklejonym na taśmę, nie umiem tego znaleźć na ebayu, tam są tylko taśmy dwustronne. Próbuję przez foam tape albo sponge tape, ale wszystko dwustronne.
    Czy to czarne mogę zastąpić taśmą "Electrical Acetate Tape Film Sticky Circuit Insulation For LCD" (wpisać na Ebayu to się wyświetli obrazek). A może takie "BLACK VHB .008"SUPER THIN FOAM TAPE (5) 2"X6" STRIPS FOR LCD REPAIR".
    Jeszcze takie coś jest czarne i izoluje "1 Set Mainboard Heat Dissipation Anti-static Insulation Sticker for iPhone 4S".
    A flex przykleić taką "10mm 50M Double Side Tape Strong Sticky Adhesive For Mobile Cell Phone Repair" (czerwona, napisali, że nadaje się do przyklejania flex) czy taką "Transparent Double Sided Sticky Tape Cell Phone, Battery, Lens Repair 5 Meter". Strasznie dużo metrów tego więc im bardziej taśma uniwersalna tym lepiej.