Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop 2000 do 3000 zł na ok 5 lat.

nemko 05 Sep 2016 19:40 801 5
    nemko
    Level 15  
    Witam,
    Zamierzam kupić laptop w przedziale cenowym jak w tytule. Z tego co już poczytałem o poszczególnych modelach różnych firm, może się okazać że i 3000 zł może okazać się zbyt niską kwotą na nowy zakup.
    Ponieważ moja wiedza o współczesnych komputerach jest niewielka, mimo regularnej jej aktualizacji w ostatnim czasie, więc jakbym coś przeoczył to poproszę o uzupełnienie.
    Będzie to mój pierwszy laptop który zastąpi kilkunastoletniego PC.
    Moje wymagania:
    Laptop z systemem (jakim?) powinien posłużyć mi w dobrej kondycji (min szybkość działania) przez ok 5 lat.
    Zastosowanie ogóle, przeglądanie Internetu, czasami gry i oglądanie filmów, przeglądanie zdjęć, programy biurowe.

1. Dobra z dobrym odwzorowanie kolorów matowa matryca 15" Full HD, nie wiem czy warto kupować błyszczącą (większy wybór) i dokupywać matową folię? Z racji okrojonego budżetu pewnie ciężko będzie o IPS.
    2. Szybki procesor i5.
    3. Płyta główna z możliwością rozbudowy pamięci do 16 GB, na tę chwilę 8 GB w jednej kości, wyposażona we wszystkie możliwe wejścia i wyjścia.
    3. Przyzwoita karta graficzna, może być na Nvidii :-) do gier sporadycznie, ale bez ciśnienia na najnowsze gry, bez obróbki grafiki, do oglądania co jakiś czas filmów.
    4. HDD lub SSHD jakiś nieduży (mniejsze koszty), abym docelowo w jego miejsce wstawił jakiś dobry SSD. No chyba że są laptopy wyposażone od razu w dobrej jakości dyski SSD.
    5. Dobra podświetlana klawiatura.
    6. Solidna obudowa z dużym kątem odchylenia matrycy do tyłu.
    7. Dobra jakość dźwięku.
    8. Dobrze trzymająca bateria z możliwością łatwego wyjęcie, ale jak się nie da to trudno.
    9. Ogólnie laptop cichy i nie grzejący się zbyt mocno.
    10.Gwarancja producenta z dobrym serwisem.

Od kilku tygodni przeglądam opinie o różnych modelach ale nie wiem co wybrać?

Dość ciekawy wydał mi się Lenovo Z51-70, z dobrym wyposażeniem, dobrym dźwiękiem i podświetlaną klawiaturą.
    Przyglądałem mu się w sklepach no i pomijając lekko uginającą się klawiaturę mam wątpliwości co do jakości matrycy, a konkretniej kątów dobrego widzenie.
    Odniosłem wrażenie, że najlepszy obraz zobaczyłem patrzą na nią lekko z dołu, kąt poniżej 90 stopni.

Proszę doradźcie co wybrać w powyższym przedziale cenowym, jak będę musiał z czegoś zrezygnować, przemyślę to.
    nemko
    Level 15  
    Dzięki za propozycje. Niezłe lapki, ale jeżeli dobrze widzę to każdy bez systemu i bez napędu dvd (chyba nie wspomniałem o tym w moim pierwszym poście). Chyba żaden z nich nie posiada podświetlanej klawiatury, ale tego nigdzie nie doczytałem.
    No i żeby coś więcej o nich powiedzieć trzeba by zerknąć im w matryce :-)
    Wczoraj byłem w x-com i obejrzałem ze dwa inne modele.
    Sprzedawca zaproponował mi: http://www.x-kom.pl/p/318116-notebook-laptop-...-240-win10x-gtx950m-czarny.html#specification

No i nie powiem, przypadł mi do gustu, ale głównie z powodu matrycy IPS. Nie podobała mi się jakość głośników, ale te można zastosować zewnętrzne.
    Niestety musiałbym do maksymalnej kwoty jaką przewiduję wydać dołożyć jeszcze ok 400 zł.

Powoli zaczynam się przekonywać do tego, że jakość obrazu ze względu na oczy jest dla mnie bardzo ważna, tym bardziej że zakupiony sprzęt ma posłużyć kilka lat.

Nie sądzę abym trafił na laptopa we wspomnianym przedziale cenowym z matrycą IPS z równie przyzwoitymi podzespołami, a jeżeli już to o mniejszej przekątnej, co nie wchodzi w grę.

Poprosiłbym o inne propozycje.

A tak przy okazji zapytam, co to znaczy:
    "Możliwość montażu dodatkowego dysku M.2 (brak elementów montażowych)"?
    Chodzi mi głównie o ten brak elementów montażowych, co to jest?
    kiss39
    Level 38  
    nemko wrote:
    Niezłe lapki, ale jeżeli dobrze widzę to każdy bez systemu i bez napędu dvd

- Odnośnie napędu DVD - w najnowszych Laptopach już nie znajdziesz DVD, taki DVD bo pobiera dużo prądu z baterii. Większość aplikacji gier pobierana jest z internetu. Kupujesz DVD na USB i sprawa załatwiona.

-Odnośnie systemu - kupujesz oddzielnie i instalujesz... np. z DVD lub online.

-Odnośnie podświetlanej klawiatury

ten model ma
    ASUS GL552VW-XO169D i5-6300HQ/4GB/1TB/DVD GTX960 -

Klawiatura ułatwiająca rozgrywką

Niskoprofilowa klawiatura GL552 dzięki skokowi klawiszy 1,8mm, zapewnia idealną responsywność. Podświetlenie klawiszy ułatwia pisanie w warunkach słabego oświetlenia.

Dodano po 3 [minuty]:

nemko wrote:
    "Możliwość montażu dodatkowego dysku M.2 (brak elementów montażowych)"?

- tak to wygląda
    http://forum.x-kom.pl/viewtopic.php?f=41&t=9779
    Dyski SSD - M.2 SATA - http://www.komputerswiat.pl/poradniki/sprzet/...sd-interfejs-m-2-co-warto-o-nim-wiedziec.aspx

Dodano po 3 [minuty]:

oferta
    Laptop 4159 zł:Lenovo Y700-15ISK i7-6700HQ 16GB 1TB GTX960M W10
    nemko
    Level 15  
    Dzięki Kolego, wszystkie proponowane przez Ciebie laptopy są świetne i zdaję sobie sprawę że tak do końca to w pełni ich nie wykorzystam.
    Niestety ale grubo też przekraczają mój budżet, co muszę jeszcze raz poważnie przemyśleć.
    Ostatnio troszeczkę zainteresowałem się matrycami TFT błyszczącymi, które mają lepsze kąty od matowych.
    Może tu znajdę jakieś oszczędności.
    kiss39
    Level 38  
    Witam ponownie

Kolego tak jak pisałem na PW polecam DELL super produkty