Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw z narzędziami , elektronarzędzia , miernik - co kupić ?

05 Wrz 2016 20:06 1599 12
  • Poziom 17  
    Witam

Poszukuje zestawu narzędzi w rozsądnej cenie tak do ok. 200 - 250 zł.
    Na rynku jest multum firm i zestawów lecz pytanie co wybrać.
    Cenowo ciekawie wygląda np. YATO, TOPEX, BOSCH, FIELDMANN.
    W pracy używam FACOMA lecz ceny są bardzo wysokie.
    http://www.ceneo.pl/34036249#mh=M7x69lVY50000...3Q-sv-s7zsNljEWTy4laOtaTUf3rpUGAyLXtvGOWeqng2

Szukam tez wkrętarki która by mi również słuzyła jako wiertarka , czy polecacie kupić to i to osobno ?

Potrzebuje miernika cęgowego .
    Znalazłem Unita 204
    Miał ktoś styczność ?
    Znalazłem taki zestaw lecz tej firmy wgl. nie znam.
    Możecie coś doradzić ?
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Moderator
    Używam zestawu narzędzi Proxxon nr 23 040 Link
    W miarę dobra jakość, zestaw dość uniwersalny.
  • Poziom 38  
    @dper15 Używam Yato i są OK. Nie są wieczne, ale w tej cenie kupię ponownie.
    Jeżeli wkrętarka ma być wiertarką to zdecydowanie jakiś model z dwoma biegami. Jak często będziesz używać, to nie musi to być model z akumulatorem Li-Ion.
    Miałem Uni-T 204. Napisz do czego będziesz używać? Czego oczekujesz? Co chcesz wiedzieć?
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 17  
    @Felini Ten Proxxon wygląda ciekawie lecz brakuje mi w tym zestawie narzędzi typu wkrętaki , boczki , płaskoszczypy .

@freebsd A jak się sprawują wkrętaki czy bity Yato ?
    Co do wkrętarki to w zależności od robótki , a więc np wiercenie na dławice , jakieś małe otwory w metalu , wkręcanie śrub .
    Myślałem o zakupie jakiegoś boscha tylko z tego co słyszałem jest multum podróbek nieadekwatnych do cen.
    Miernik praktycznie do mierzenia prądu AC.
    Aktualnie posiadam UT 33C i jestem zadowolony.
  • Poziom 38  
    Mam zestaw YT-3894 już chyba 6 rok. Na razie ukręciłem (pękł) HEX 10 (trzpieniowy). Kupiłem inny za 16 zł. Podobno tego nie ukręcę. Zobaczymy... Generalnie do rozmiaru 13 niszczę większość narzędzi, więc plus dla Yato, że tylko takie małe straty - chociaż staram się uważać. Tylko, że ja jestem amatorem - naprawiam prawie wszystko, ale sobie i znajomym.

Co do miernika to napisz konkretniej do czego będziesz go używać. Dlaczego chcesz cęgowy?
    Generalnie UT204 jest OK. Dopytuję o konkretne jego użycie, by żle nie doradzić.
  • Poziom 12  
    Bity YATO sa (byly) malo warte, grzechotki tak samo nedzne
    Klucze plaskie bez rewelacji
    Nasadowe OK
    Wiertarko-wkretarka nadaje sie do wkrecania ale to nie to do wkrecania/odkrecania powinien byc impact driver -po polsku to chyba bedzie wkretak udarowy (?) inna jakosc pracy,
    dodatkowo jest krotszy latwiej operowac w ciasnych przestrzeniach.
    A dwa akumulatory i szybka ladowarke i tak potrzebujesz.
    Ja pracuje na RYOBI, nie najgorzej, ale polecam DeWalt.
    Wiekszosc w pracy ma wlasnie DeWalta paru Boscha czy Makite.
    Miejsce to manufaktura budujaca samochody kempingowe.
  • Poziom 10  
    Ja używam YATO do sporadycznych prac przy aucie i w domu, ojciec też i jesteśmy zadowoleni. Wiadomo, można dopłacić do lepszych, zależy kto co potrzebuje..
  • Poziom 12  
    Odradzam Topex, duża część asortymentu jest nietrwała i niskiej jakości, szczególnie wiertła (parę razy skręciły się przy wierceniu otworu w laminacie, trzeba było je wręcz wydłubywać z wkrętarki)
  • Poziom 42  
    Klucze płaskie yato, chodzi o pełen zestaw od 6 do 32. Kosztowały koło 350 zeta. Przez ponad pięć lat w warsztacie samochodowym nie udało nam się połamać żadnego. A metrowa rura na płasko oczkowym 21 to się często zdarzało. Wiec nie mówcie że to liche.
  • Poziom 17  
    Mam ten miernik w "wcześniejszej" wersji. Chociaż same pomiary są w miarę dokładne i jest on ze względu na budowę wygodny w użytkowaniu to posiada kilka niedoróbek. Po przełączeniu na V mamy pomiar napięcia stałego i dopiero przyciśnięcie przycisku wyboru daje na pomiar zmiennego. Miernik posiada podświetlenie LCD tylko, że uzyskujemy je poprzez przytrzymanie przycisku HOLD. Niestety oprócz podświetlenia załączona jest wtedy funkcja HOLD i aby "odblokować" pomiar trzeba znów przycisnąć przycisk, tym razem krótko.
    Nie wiem czy nowa wersja pozbawiona jest tych denerwujących niedoróbek.
  • Poziom 13  
    Hej jfkrol2,

jestem pracownikiem Grupy Topex i zaręczam że od kilku lat pod marką TOPEX nie są produkowane wiertła. Aktualnie wiertła w naszej ofercie są pod markami TopTools – produkt pierwszej ceny, VERTO – produkt dla majsterkowicza oraz GRAPHITE – produkt dedykowany dla rzemieślnika. Więc tu może nie koniecznie chodzi o wiertła marki TOPEX albo to jakaś stara sprawa?

Kilka lat temu TOPEX odświeżył swoje założenia jakościowe, stawiając przede wszystkim na większą kontrolę jakości. Oczywiście każda uwaga jest dla nas cenna, musi ona być jednak konkretna aby można było ją zweryfikować i wiedzieć co poprawić. Jeśli to było wiertło z naszej oferty to super gdybyś mógł podać mi markę, rodzaj i średnicę. Jeśli było to wiertło będące na wyposażeniu wiertarko-wkrętarki to przydałaby się informacja o marce i modelu wiertarko-wkrętarki.

dper15 – co do Twojego pytania, radzę abyś przed wyborem zestawu zastanowił się jakich narzędzi najczęściej potrzebujesz, z jakimi rodzajami śrub, nakrętek, wkrętów najczęściej pracujesz i w jakich pracach będą używane narzędzia. Czasem lepiej jest kupić mniejszy zestaw kluczy dobrej jakości, których faktycznie będziesz używał, niż ogromny komplet z którego większość sprzętu będzie się kurzyła.

Pozdrawiam
    Tomek
  • Poziom 12  
    A przepraszam, możliwe że się pomyliłem albo trafiłem na końcówkę partii sprzed tych kilku lat. Wiertła 1mm

• Poziom 43  
    jfkrol2 napisał:
    szczególnie wiertła (parę razy skręciły się przy wierceniu otworu w laminacie, trzeba było je wręcz wydłubywać z wkrętarki)

jfkrol2 napisał:
    Wiertła 1mm

Takie wiertła zazwyczaj łamią się jak się ciśnięte i lub pod kątem. Wytłumacz jak wydłubywałeś je z wkrętarki skoro wystarczy poluzować uchwyt i same wypadają.