Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ASUS Zenfone Max ZC550KL (Z010 - GPS

c.t. 06 Sep 2016 00:23 5001 6
Termopasty
    c.t.
    Level 12  
    Telefon ma problem z GPSem.
    Z forum asusa wynika że nie jest to problem z oprogramowaniem a problem sprzętowy- najczęściej powtarzana teoria to brak styku anteny GPS z płytą główną który można rozwiązać podginając styki lub "podklejając". Domowa metoda to podłożenie czegoś w okolicy sim2 pod obudowę żeby docisnęło styki- w moim przypadku pomogło ale nie naprawiło problemu.

Serwis asusa podobno wymienia płytę główną- i też nie zawsze pomaga a trzeba czekać na naprawę i aż część sprowadzą.

Na tym filmie jest rozbieranie tego telefonu: https://www.youtube.com/watch?v=BeNDYcKuNBE

Większość komentarzy pod filmem to gdzie jest antena GPS.

Moje pytania: jak to naprawić- nie wiem, nie chodzi o sklejenie tylko o co chodzi nie wiem, gdzie na tym filmie widać moduł GPS- najlepiej screen ze strzałką ;)

Kupiłem 2- jeden dla syna a drugi dla siebie- syn mówi że jemu GPS działa, Gra normalnie w pokemony i mu postać nie ucieka, a mi na nawigacji gubi położenie i mało co się przez to nie zabiłem bo zamiast na drogę gapiłem się w mapę gdzie jestem.

Pomożecie?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Termopasty
    michu90
    Level 13  
    Skoro telefon na gwarancji to jest sens ja tracić przez brak chęci czekania? Rozbierając telefon też stracisz gwarancje więc moim zdaniem jest to bez sensu...
  • Termopasty
    c.t.
    Level 12  
    Zaryzykuję- podobno naprawa to 15-30 minut.
    Ja wcześniej pisałem wg wypowiedzi z forum asusa naprawa gwarancyjna w przypadku tej usterki nie daje pewności że problem zostanie rozwiązany- Bo w serwisie zmieniają płytę główną i nowa też może nie łączyć się z anteną GPS. Poza serwisem naprawa polega na połączeniu elementów i taka naprawa daje 100% rezultaty.
    michu90
    Level 13  
    c.t. wrote:
    Zaryzykuję- podobno naprawa to 15-30 minut.
    Ja wcześniej pisałem wg wypowiedzi z forum asusa naprawa gwarancyjna w przypadku tej usterki nie daje pewności że problem zostanie rozwiązany- Bo w serwisie zmieniają płytę główną i nowa też może nie łączyć się z anteną GPS. Poza serwisem naprawa polega na połączeniu elementów i taka naprawa daje 100% rezultaty.

Jesteś świadomy że jeżeli w późniejszym czasie coś innego się uszkodzi w telefonie to nie będziesz już posiadać gwarancji ?
    c.t.
    Level 12  
    Na podstawie wcześniejszych doświadczeń z telefonami może mi upaść .... i też nici z naprawy gwarancyjnej. Po naprawie gwarancyjnej i wymianie płyty głównej w niektórych przypadkach GPS nadal nie działał- tak twierdzą użytkownicy na forum asusa o czym wcześniej wspomniałęm.

Pytanie w poście to jak to naprawić i gdzie znaleźć moduł i antenę GPS a nie o warunki gwarancji więc offtopujesz.
    c.t.
    Level 12  
    ASUS Zenfone Max ZC550KL (Z010 - GPS https://s21.postimg.org/pbezl9td3/zenfone_Max5.jpg

Pin było znaleźć prosto przy użyciu GPS test i przykładania kawałka woli aluminiowej do poszczególnych pinów- po kilku sekundach na tym pinie pojawiły się satelity a po ściągnięciu folii sygnał z satelitów zniknął.
    c.t.
    Level 12  
    temat do zamknięcia.

Żeby gwarancji nie stracić to w tym feralnym modelu można zacząć od dociągnięcia śrub w górnej części telefonu- w szczególności prawy górny róg. Pomogło z orientacją WSEN- ale dalej nie łapało GPS z dokładnością większą niż 30 stóp.
    Po podlutowaniu styku anteny niewielką warstwą cyny nie ten telefon :) Można gonić pokemony :D Można to było lepiej zrobić ale żę działa to już go nie będę rozkręcał :D Gwarancja popsuta to teraz tylko ekranu nie rozwalić ;)