Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung C27F396FH - Wbudowane głośniki nie działają.

Johny1335 06 Wrz 2016 03:21 1113 6
  • #1 06 Wrz 2016 03:21
    Johny1335
    Poziom 5  

Witam.

Otóż zakupiłem monitor jw. i po podłączeniu go wszystko jest ok, oprócz głośników, w urządzeniach do odtwarzania monitor jest włączony oraz ustawiony na domyślny, przy testowaniu pojawia się wskaźnik głośności który rośnie i maleje tak jakby windows czytał dźwięk, za to nie jest on odtwarzany przez głośniki, to samo przy zmianach głośności, realtek nie widzi nawet tego wejścia jakim powinno być hdmi output, widzi tylko digital output, co zabawne kiedy przełączam hdmi z monitora pod telewizor nie ma najmniejszych problemów. Próbowałem reinstalować wszystkie sterowniki jakie mogłem (tak mi się wydaje) realtek, nvidia hd audio, sterwoniki monitora. Mam nadzieję że podczepiłem się pod dobry dział.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

0 6
  • Sklep HeluKabel
  • #2 06 Wrz 2016 09:24
    stachu_22
    Poziom 17  

A może monitor posiada osobne wejście jack na głos?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 06 Wrz 2016 09:52
    Johny1335
    Poziom 5  

Posiada, lecz w sklepie przy oglądaniu monitora sprzedawca informował że to wejście na słuchawki i dźwięk powinien iść przez hdmi. Zaryzykować kupno jack-jack i sprawdzić?

0
  • #4 06 Wrz 2016 21:36
    romeok01
    Poziom 35  

To jest wyjście na słuchawki.

Kombinuj dalej, tak aby uzyskać dźwięk na wyjściu HDMI.

Ja mam akurat Windows 10 i w ustawieniach dźwięku jeżeli ustawię urządzenie domyślne odtwarzania dźwięku TV Samsung, to wtedy jest dźwięk na telewizorze.

Powinieneś mieć w ustawieniach dźwięku monitor i ustawić go jako urządzenie domyślne.

0
  • #5 07 Wrz 2016 11:17
    Polon_us
    Poziom 41  

Jeśli kolega ma słuchawki, to można je podłączyć do monitora i sprawdzić, czy jest słyszalny dzwięk.

Swoją drogą, niesprawne gniazdo słuchawkowe może powodować tego rodzaju problemy.

0
  • #6 08 Wrz 2016 14:58
    Johny1335
    Poziom 5  

Jako domyślne jest ustawione, a słuchawki normalnie dają dźwięk, więc może była to pomyłka sprzedawcy odnośnie tego że po hdmi pójdzie dźwięk. Chociaż czysto teoretycznie to powinien, no nic kupie kabel jack-jack i sprawdzę.

0
  • #7 09 Wrz 2016 00:26
    Polon_us
    Poziom 41  

Johny1335 napisał:
    a słuchawki normalnie dają dźwięk, więc może była to pomyłka sprzedawcy odnośnie tego że po hdmi pójdzie dźwięk

Tu kolega się myli. Jesli jest dźwięk na słuchawkach, to oznacza to, że dźwięk przechodzi po kablu HDMI do monitora. Jest to jedyna droga, aby wprowadzić dźwięk do tego modelu monitora.

Johny1335 napisał:
    Chociaż czysto teoretycznie to powinien, no nic kupie kabel jack-jack i sprawdzę.

Ten monitor nie ma wejścia audio analogowego, także nie wiem, gdzie kolega chce podłączyć ten przewód jack. Odradzałbym podłączanie do wyjścia słuchawkowego, nie do tego ono służy.

Kolega może spróbować przywrócenie ustawień do wartości fabrycznych. Choć wątpię, że to coś pomoże. Moim zdaniem, monitor nadaje się do naprawy, np. z powodu;
    Polon_us napisał:
    Swoją drogą, niesprawne gniazdo słuchawkowe może powodować tego rodzaju problemy.

0