Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia 1 - 1.9tdi AGR lokalizacja modułu komfortu masy ? Centralny zamek.

Frost160 06 Wrz 2016 07:52 1176 4
  • #1 06 Wrz 2016 07:52
    Frost160
    Poziom 14  

Witam,

w tym aucie z 1998 roku moduł komfortu znajduje się pod licznikiem czy pod siedzeniem ?
    Centralny wariuje, wszystkie kable międzie drzwiami naprawiłem. Działa około miesiąca ok, po czym np. nie zamykaja się oba tylne drzwi. Obecnie tylne działa przednie nie też oba.

Po podłączeniu vcds-a zapisuje dwa błędy drzwi przednich 00930 i odpowiednik dla prawych drzwi 00931 sygnał z serownika drzwi nie zrozumiały.

Kompletny chaos się robi, dla tego myślę że albo gdzieś dalej pognite kable albo jest tam gdzieś jakaś masa przykręcana do nadwozia i zgniła ? Jeśli tak to gdzie jej szukać ?

Dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi.

0 4
  • #2 06 Wrz 2016 08:07
    Piotr2608

Poziom 38  

Moduł komfortu znajduje się na dole i jest przykręcony od dołu do kolumny kierownicy.

0
  • #3 06 Wrz 2016 08:11
    Frost160
    Poziom 14  

No własnie coś mi się tak pamiętało że te z początku produkcji tak miały. CZyli zgnić nie mógł czyli co zostaje ew. ta masa ? Dziś i tak wymieniam cała kasęte drzwi lewych i zobacze co po tym się będzie działo, napisze.

0
  • #4 07 Wrz 2016 07:42
    Pati
    Poziom 27  

Frost160 napisał:
    No własnie coś mi się tak pamiętało że te z początku produkcji tak miały

Jedynki jak i golfy 4 zawsze tak miały.

Co do wariacji centralnego i tego typu błędów to bardziej bym się skupił na wymianie kaset zamków (nawet wszystkich) jeżeli jest to taki poczciwy rok i do tego są takie objawy...

Pozdrawiam!

0
  • #5 07 Wrz 2016 08:03
    Frost160
    Poziom 14  

Pati dzięki, tak właśnie wczoraj zrobiłem jednak wymieniłem póki co jedną tą najbardziej zużytą(czasem sie nie odryglowała nawet z klamki wewnetrznej itp) w drzwiach kierowcy.

Zamontowałem nową i wszystko zaczęło działać, zamknąłem i otworzyłem je wczoraj z 50 raz i problemu brak, także póki co tak zostanie.

Zamki staniały bo 80zł nowy także nie ma się co zastawiać i dłubać, dwa auto nie dośc że 1998rok to jeszcze na "zegarku" prawie 400tys(a i tak z DE więc może i więcej) także swoje już podziały.

0